Galaxy Note 3 (N9005)

Bu konuyu okuyanlar

tibies

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba beyler. Yurt dışı, kayıtlı galaxy note 3 üm var N9005 model. 2 aylık. Burada ne kadar eder tahmini? Telefoncuya satsam ne kadar, birine satsam ne kadar eder tahmini bilgi verir misiniz?

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Garantisi devam ediyorsa sağlam ve temizse 1600-1750 arası gider diye tahmin ediyorum.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Garantisi devam ediyorsa sağlam ve temizse 1600-1750 arası gider diye tahmin ediyorum.
YURTDIŞI Note 3, garanti olmuyor onlarda. Kayıtsızın sıfırı 1500'e bile bulunabiliyor. Kayıtlı sıfır genelde 1700 civarı. Samsung'un piyasasını göz önüne alarak 1400 civarı elden olur sanırım, takasta da 1200 sayarlar gibi geliyor bana. Eğer değiştirmeyi düşünürseniz takasa talip olabilirim. :)

tibies

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim beyler. Takas olarak iphone 5s düşünüyorum. Zaten o yüzden satmak istiyorum :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Garantisi var ama İsviçre garantisi. Temiz sağlam. Zaten iki ay kullandım

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Bence takas etmemelisin ama edersende havada ederler takas o da ayrı :)

tibies

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öyle mi diyorsunuz hocam :) telefon çok hoşuma gitti efektleri falan mükemmel, çok hızlı. Gta San Andreas falan yükledim bilgisayarımdan daha iyi ve zevkli gerçekten. Ama ilerisi için note 3 ün fiyatı daha çabuk düşer diye düşünüyorum 5s e göre. Ki öyle olur zaten.

obmann

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Öyle mi diyorsunuz hocam :) telefon çok hoşuma gitti efektleri falan mükemmel, çok hızlı. Gta San Andreas falan yükledim bilgisayarımdan daha iyi ve zevkli gerçekten. Ama ilerisi için note 3 ün fiyatı daha çabuk düşer diye düşünüyorum 5s e göre. Ki öyle olur zaten.
6 çıktıktan sonra 5/5s in ne değeri ne de havası kalır.İOS'u çok seviyosan 6'yı bekle derim.Hem note 3 de iyyidir hafıfe alınmaycak telefon.hem n9005 modeli 4k çekim de yapıyo.

tibies

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haklısınız hocam note 3 hafife alınacak gibi değil ama ios a da başlamak istedim bi yandan. Biri elime iphone verse öyle bakıyorum fazla bişey bildiğim yok. Android i çözdük yine az çok. Öğrenmek lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar benım sorum olacak arkadasım yurt dısıından note 3 n9005 getirecek ama türkiyede çalışırmı acaba? bölgesel kilit ve sim kilitden falan bahsediyorlar bilgisi olan varmı acaba?

tibies

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar benım sorum olacak arkadasım yurt dısıından note 3 n9005 getirecek ama türkiyede çalışırmı acaba? bölgesel kilit ve sim kilitden falan bahsediyorlar bilgisi olan varmı acaba?

Doğrudur kardeşim bölgesel kilit var. Sıfır kutusunda gelirse kapanır. Bende dışarıdan aldım fakat orada akrabamdan bir gün kullanmasını rica ettim. Beş dakika falan konuşma yapınca orada kalıyormuş sanırım bölgesel kilit. Ben şimdi Sorunuz kullanıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bak kardeş ben almanyadan getittirdim aynen bölgesel kilit mevcut ama aldığın yerdeki samsıng yetkili servis sim blok kodu veriyor ondan sonra sıkıntı kalmıyor.

ss1984

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende yurtdışından aldım cihazımı. Dubai ' den . Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum . Henüz bölge kilidi gelmedi. Bu biraz da şans . Bölge kilidine girip girmemesi. Zaten çokta önemli değil. Bölge kilidi basit bir uygulama ile kaldırılabiliyor. Xda forumlarında bulabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
müdür elimde 1 aylık 5s var full kutulu vergisi odenmı mabuzu duruyo kayıtlı üstüne fark verirsen takas edebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
n9000 n9005e göre çok mu kötü alınmaz mı yani :huh:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
türkiyede n9005 kullanılabiliyor mu ben almanyadan getirteceğim kullanmak için ne yapabilirim yardım eder misiniz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen bende n9005 getirteceğim almanyadan kullanılıyomu türkiyede

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen bende almanyadan getirtcem kullanılıyomu acaba bilgisi olan varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben getirttim ve sorunsuz kullanıyorum arkadaşlar samsung note3 N9005 canavar gibi çalışıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Slm arkadaşlar. Ben sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum. İstanbul'dan aldım telefonu. Kaydı kendim yaptırdım. Sim kilidine takıldım fakat onu da aldığım yer halletti. İstanbul'dakiler bu işi biliyor. N9005 alın her türlü kullanabilirsiniz.

Cavid1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence sata bilirsin.Ama 2 aylik olduguna hic kimse inanmaz ve ya telefonunda sorun oldugunu dusunur.Note 3 kibi bir telefon niye satilsin ki?

tibies

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
N9005 Telefonu hala kullanmaktayım. Fakat elektro ya başladım gitar almak istiyorum telefonumu satıyorum. Kesinlikle çizik falan yoktur. İlgilenmek isteyen arkadaşlar özelden yazabilir konuşuruz

tibies

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim şu an farkettim 15 mesaj sayısına ulaşmadan özel mesaj atamazsın diyor site :D bi kaç mesaj atmam lazım etrafa :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

1600 düşünüyorum bende kardeş :D

arastirici_x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben 14-23 Aralık 2013 tarihlerinde Avrupa'da 5 ülke gezdiğimde bu telefonun yani Samsung Galaxy Note-3 SM 9005 (3 GB Ram, 32 GB ROM, LTE v.s.) fiyatlarını sordum mağaza ve telefoncularda sırasıyla Avusturya 599 €- 590 €(Vergi iadesi olup olmadığını sormadım), Macaristan 560 € (Vergi iadesi yok), Almanya-MediaMarkt'ta 560 €, Saturn'de 530 € idi.Dolayısyla görüleceği gibi en avantajlısı Almanya'nın yine bir Alman malı olan kendi elektronik marketleri Saturn'den bu cihazı almak en avantajlı.Bununla beraber 530 €'luk faturayı aldıktan sonra % 12 vergi iadesini Türkiye'ye dönerken havaalanında alabiliyorsunuz. Yani 530-(530x0,12)=530-63,60=466,40 € yani hesabımız kestirmeden 530x0,88=466,40 €'ya geliyor 63,60 €'sunu havaalanında Alman gümrüğünden alabiliyorsunuz. Tabi o günlerde döviz bayağı artmıştı ve 1 €=2,89 TL olmuştu. Yani bugünkü parayla o zaman 466,40x2,89=1347,89.-TL ayrıca Atatürk Havaalanında Türkiye Gümrüğünde 115 TL pasaporta işletme bedeliyle beraber mal geliyor 1347,89+115=1462,89.-TL'ye...Tabi o zaman bu para bana fazla geldiği ve borçlarım olduğu için alamadım. Ancak almadığıma da bin pişman oldum çünkü Türkiye'ye adım atar atmaz Avea'nın Atatürk Havaalanındaki standındaki çocuğa fiyatını sordum arkadaş bana 2200 TL çekti ki hem de bu N9005 modelinden bir alt model N9000...Herneyse dediğiniz gibi elin Korelisi bile Türkiye'ye 2. hatta 3. sınıf ülke muamelesi yapıp, bir alt modelini gönderiyor. Halbuki dünya sıralamasında onlar 16. ülke bizse şu an 17.ülkeyiz ve 1980'li yıllarda onlar gelişmişlik sıralamasında ve GSMH'de Dünya 17.siyken biz onlardan üstteydik Dünya 16.sıydık. Tabi o zaman nüfusta GSMH'de bu zamana göre 230 Milyar Dolarlar seviyesindeydi… Ancak şimdi sıralamalar bunun yaklaşık 4 katı miktarlara göre...Şunu söyleyeyim ki bizde Koreliler gibi başta Otomotiv Endüstrisi(Hyundai, Kia, Ssang Yong v.s) ve Elektronik Endüstrisi’nde(LG, SAMSUNG, Hyundai v.s.) kendi marka değerimizi üretip pazarlayamazsak elin gavurlarından, Çinlilerinde, Korelilerinden bu elektronik cihazları ve arabaları fahiş fiyata satın almak zorunda kalırız….Velhasıl-ı Kelam kendi elektronik ve otomotiv endüstrimizi ve buna bağlı marka değerlerimizi üretmeliyiz…..Herneyse 1980’li yıllardan bu yana ta bu zamanlara çok şey değişti…..eeee o zamandan bu zamana köprünün altından çok sular aktı, daha evlerimizde ev telefonu yokken şimdilerde hangi en üst düzey teknolojik cep telefonunu kullanacağız diye birbirimizle yarışır hale geldik.....(bu arada bende o kadar yaşlı değilim daha bebek sayılacak yaşta olduğum için ancak 80’lerin sonlarını hatırlayabiliyorum.Sadece babamlardan dinlediklerimi ve yaşadıklarımdan akılda kalanları yazıyorum.Daha fazla 80’leri öğrenmek için TRT’de yayınlanan 80’ler dizisine müracaat edin.Gerçekten çok güzel bir dizi…J)
Herneyse gelelim asıl konumuza. Korelilerin biz Türklere 2.sınıf vatandaş muamelesi yapmalarına inat bu telefonun N9005 versiyonu yurtdışından hemde Türkiyede'kinden çok daha ucuza almaya karar verdim. Alman amazon sitesinden yani "amazon.de" den kredi kartıyla Almanya'daki bir arkadaşımın adresine 445 €'ya sipariş ettim. Çocuk 3 gün sonra Türkiye'ye gelecekti ve bana bu telefonu getirecekti hemde 445x0,88=391,60 €'ya yani o zaman 1 €=Yaklaşık 3 TL idi bayağı artmıştı. Dolayısıyla telefon bana 391,60x3=1174,80 TL +115 TL (açtırmayla beraber)=1289,80 TL'ye mal olacaktı Fakat yine elin Alman Gavuru vay ben Türkiye'den kredi kartıyla 400 €'nun üstünde alışveriş yaptım diye ortada bir kredi hackerlığı ya da kredi kartı sahtekarlığı olmasın, şirketlerinin itibarı batmasın diye tam alışverişimi bitirmişken güvenlik gereği alışverişimi teyit etmek için Türkiye adresime gelen en son kredi kartı ekstresini e-maille gönderdikleri numaraya fakslamamı istediler.(Şaka bi’ yana biz adamlara kızıyoruz ama aslında profeyönellik budur.Çünkü adamlar uluslararası bir alışverişi şansa bırakmıyorlar ve bu şekilde dolandırıcılığa karşı oldukça güvenli tedbirler almışlar) Bende faksladım ama tabi ben bu işlemleri yaptım diyene kadar arkadaş zaten Türkiye'ye döndüğü için bende daha sonra ilgili siparişimi iptal ettim ve Tevekkültü Alelallah diyerek demek ki bundan da bir hayır vardır, demek ki nasip değilmiş dedim...
Herneyse arkadaşlar gelelim sadede…. hani inatçıyız ve kararlıyız ya….Bu sefer Hakkari Yüksekova'daki bir öğretmen olarak çalışan köylümün Hakkari ve Yüksekova’daki telefonculardan bu cihazı temin edip edemeyeceğini sordum, çünkü oradaki telefoncularda oradaki kaçakçılardan temin ediyorlar.O'da temin ederim abi dedi...Ancak araştırıp bana söylediği tüm versiyonlar N9000'dı yani Türkiye'de satışa sunulanın aynısı..Herneyse geçen arkadaş bana bir telefoncunun İran üzerinden bir N9005 versiyon cihaz getirdiğini duyması üzerine bunu hemen bana ekran korumasıyla beraber 1200 TL'ye sipariş etmiş ve bugün yani 27.05.2014 Salı günü 16:00 sularında cihaz kargoyla bana geldi. Cihaz gerçekten orjinal LTE ve HD Voice'de var, kutusu ve içi öyle gösteriyor..Kutuyu incelediğimde zannedersem Hong-Kong menşeili ve Dubai'ye gönderilmiş….Malumunuz Körfez Ülkeleri başta Birleşik Arap Emirlikleri, Katar gibi ülkelerde gümrük vergisi sıfır dinar…. yani gümrük vergisi olmadığı için Arap, İranlı ve Türk kaçakçılar buradan kelepir fiyatlara birçok ürünü ülkelerin gümrüğüne sokabiliyor...
Herneyse arkadaşlar cihazı elde etmenin getirdiği mutluluktan başınızı bayağı bir ağrıttım ancak inşallah bu kadar uğraştığıma değmiştir çünkü mevcut telefonum Nokia 5800 Xpress Music'i 5 senedir kullanıyorum ve artık iflas etmiş vaziyette..2 defa batarya değiştirdim 15 dk'ta bir şarj istiyor tamiri telefonun ikinci elinden pahalı ve ya konuşurken ya da internete giremezken sürekli kitlenip kalıyor ve bana atasına rahmet okuttuğu için güzel bir cihaz almaya karar verdiğim için ilk defa paraya kıyıp ilk defa 1000 TL'nin üzerinde bir parayı gözden çıkartarak bu telefonu aldım.. Şimdi cihaz bana 1200 TL +15 TL (Kargo)+115 TL (Pasaporta İşletme ve kayıt) ile beraber toplam= 1330 TL'ye mal oluyor..inşallah buna değer..Şu an her hâlükârda Türkiye'de satışa sunulanlara göre 800-900 TL kârım var...Yalnız arkadaşlar cihaz 32 GB yerine 16 GB versiyonu geldi fakat sorun değil 16 GB'lık bir SD kartla inşaallah işi çözeriz...
Arta kalan kâr ettiğim parayla da diğer hatlarım için çift hatlı 3 GB Ram, 16 GB ROM, 13 MP kameralı Pranha Grande'yi "ucuzvetaksitli.com" sitesinden 565 TL'ye sipariş ettim arkadaşlar...İnşaallah hayırlısıyla kullanırız...
Başınızı bu kadar uzun yazıyla ağrıttığımdan hakkınızı helal edin....Bu konuda araştırma yapan arkadaşlara bir nebze olsun yardımcı olabildiysem kendimi bahtiyar hissedeceğim....Allah'a emanet olun....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s.a abi note 3 9005 var 3G kullanımıyorum bölgesel kilit yüzünden ne yapmam lazım