G3 Şebeke Problemi

Bu konuyu okuyanlar

grindx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba dostlar. Anakonuya yazdım ama kimse cevap vermedi. Geçen gün Nexus 5'imi bir arkadaşın Almanya'dan getirdiği G3 16GB ile değiştirdim. Pasaporta henüz kaydedilmedi. Şubat 11 2015'e kadar vakti var ve bu hafta kayıt edeceğiz. Problem şu: hattımı takar takmaz güncelleme geldi. Android 5 güncellemesi... Sistem stabil görünüyor ama LG hızlı olmak için çok ham yollamış güncellemeyi. Konumuz şebeke problemi. Nexus 5'in harika çektiği yerlerde G3 çekmiyor. Aynı hat aynı ayarlar. Üstelik mobil internet takılıyor. Açıp kapatıyorum ki bu işlem bile takılıyor bazen, uçak moduna alıp bi dakika civarı bekliyorum. Bazen açık olduğu halde ulaşıma kapalı oluyor. Sürüm güncellemesi yapmadan önce denemedim hemen yükseltti, bu sorun yeni sürüme mi has yoksa genel mi? Secret Code ile denemediğim kalmadı. Factory resetler falan filan. Ve ayrıca Nexus 5'in şebeke modunda LTE açıkken G3'te görünmüyor. Bir çok forumda var bu şikayetler. *#4636*#li kodu denediğimde ise bu uygulama bu cihazda çalışmıyor hatası alıyorum. Hattım Turkcell. 16GB internet paketim var ki hemen hemen her işi mobilden yapıyorum. Ama bu telefonla kullanamıyorum. Yardım edebilecek biri varsa teşekkür ederim. Cihaz Almanya Vodafone sürümü ama sim kilidi falan yok.

grindx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sürüm düşürdüm 10L sürümüne döndüm durum ayni. Akşam Turkcell'den yeni 128'lik 4G uyumlu mikro sim kart aldim, simde problem vardir diye, değişen bir şey yok. 3G internet bağlantım yerlerde. Edge bile hizlidir eminim. Nexus 5 ve öncesindeki Note 3, S4, HTC One vs gibi hiç bi cihazda bunu yaşamadım. O kadar özellikten bahsediliyor fakat temel işlev olan şebeke çekmiyor! Şaka gibi. Internetten okuduğum kadariyla yerli yabanci bi cok forumda bu sikayetler var. Yazık LG'ye!

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Size sorunlu bir ürün gelmiş anlaşılan. 4-5 aydır G3 kullanıyorum çekim gücü ve internet hızı mükemmele yakın, tek bir kez bile sorun yaşamadım.

teokrasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki cihainizin 3g ayarlari dogru mu acaba yani edge ile baglaniyor olmayasiniz

grindx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bugün 20F güncellemesi geldi. Şu ana kadar şebeke düzelmiş görünüyor.

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bugün 20F güncellemesi geldi. Şu ana kadar şebeke düzelmiş görünüyor.
Benzer sorunu ben de NOTE 3 n9005 modelinde yaşadım, 3g ile bağlantı bazen takılıyor ve interneti kapatıp açmadan düzelmiyordu, bugün lolipop modemi flaşladım şimdilik sorun yok gibi.

Bu arada 16 gb internet paketi nedir abi ya? Nasıl birşey fiyatı ne?

ufukedis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lg G3 sebeke sorunu imei atilan telefonlarda meydana gelmektedir. İlgilenen olursa sebeke sorunu nu duzeltebilirim. İlgilenenler ozelden ulasabilirler

serhatonal47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş 32 gb lık g3 var şebeke sorunum var bi yardımcı olsan

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede 32 gb g 3 var 3g sorunu var imei nasıl değişmesi lazım yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
g3 şebeke sorunu yaşıyorum yardımcı olursanız sevınırım ..

matmazelxxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar lg g3 kullanicisiyim bende uzun süredir bu şebeke probleminin çözümü ile uğraşıyorum.
Şebeke. Problemi yaşayan arkadaşlar ibrahimgog@gmail.com ile bağlantıya geçebilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba benim de sorunum aynı bana da yardımcı olur musunuz?

ufukedis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kusura bakmayın elimden geldiği kadar dönüş yapmaya calışıyorumm. Burdan ulaşamayan mail atarsa iyi olur mail adresim sürekli açıktır. Ufukedis@hotmail.com

yaralı yurekk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abe allah senden razı olsunçok teşekkür ederim benim le iletişime geçersen sevinirim şimdiden teşekkürler

ufukedis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler imei atılmış telefonlarda bu sorun meydana gelmektedir.
1. Sesiniz karşıya kesik kesik gidip gelir.
2. Sebeke çekse dahi size ulasamazlar.
3. Sebeke 2kademe çektiği halde internete giremezsiniz.
Buna benzer sorunlar devam eder.
Telefonunuz android 4.4.2 ise uzaktan yardım ile sebeke sorununu kesin olarak cozebilirim. Ücreti 50tl dir. Sorun çözülmez ise ücret talep etmiyorum.
İşlem için ;
Telefon android 4.4.2 olmalı.
Bilgisayarda Lg pc suite ve uzaktan yardım için teamviever yüklü olmalı. Internet ve imei numaraniz gerekmektdir.

muyak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam telefon bir anda çekmemeye başladı. Kendi hattımı başka telefona taktığımda hat çalışıyor kendi telefonumda çalışmıyor... Başka yani farklı bir hattı kendi telefonuma takınca çalışıyor. Yani telefonla hat birbirlerini kabul etmiyor
smile.png
Ağda kayıtlı değil hatasına benziyor bu sanırım, birşeyler yaptım ama sorunu çözemedim. Resimde de gösterdiğim gibi hat yok başka telefona takınca hat çalışıyor ama lg g3 de çalışmıyor hattım. Hattım Avea bu arada.

Not: Telefon yurt dışından geldi daha İMEİ kaydı yaptırmadım, sorunun şuan İMEİ ile alakası yok çünkü başka hattları çalıştırıyor telefon sadece kendi hattımı çalıştırmıyor

ufukedis mailde attım sana bakarsan sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lg G3 telefon aldım imei atıldı ama şebeke sıfır napabilirim bi yardımcı olur musunuz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyi akşamlar bende var şebeke sorunu düzeltemiyorum ime değiştirme yeri kapalı yardımcı olursan sevinirim

Son mesajlar