G2,Note 3,Z1 hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Aslında şu telefon tavsiyelerini bir konuda birleştirelim diye aylardır üyeler olarak bas bas bağırıyorz, hatta konusu bile var ama hala tınlayan yok. Açın bir konu forum kirlenmez hem. Ne güzel olur işte. @android3 yapılacak mı oyle bir sey ?

dediğini anlayamadım pek biraz daha açar mısın? :)

Benim yeni önerim en az 100 mesaja sahip olmayan ya da bir rütbeye ulaşmayan üyeler konu açamasınlar. @android3

mesaj sınırı iyi olabilir aslında

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Yaw size 2 gunüm bu iki tane 4 cekirdegon ayni anda calismadigi soylemekle gecti.tabiki de toplamda 8 cekirdek var ama ayni anda calismadigindan dolayi performan olarak sadece 4 cekirdek kullaniliyor.burada samsungun amaci dusuk islemlerde daha dusuk olan cipset devreye girip gereksiz pil kullanimi onlemek.Allah,peygamber aşkına anlayin artik daha ne yazam.yani toplamda 8 cekirdek var ama performans olarak yansimiyor eger yansisaydi s4 2.8 ghz olurdu.sadece dusuk islemlerde a9 yuksek islemlerde ise a9 devre disi kalip a15 devreye giriyor olay bu kadar basit

Hah şimdi oldu işte. Ve yine aynı noktaya geldik. Samsung'tan o yüzden bi cacık olmuyor.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260

Yani bir tane telefon tavsiyesi adlı konu olacak. Diyelim bir eleman Z1 ile G2 arasında kaldı :)D) oraya mesaj olarak yazacak, ayrı konu açmadan. Üyelerde şu diyecek. Gayet güzel olur bence :)

obmann

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hah şimdi oldu işte. Ve yine aynı noktaya geldik. Samsung'tan o yüzden bi cacık olmuyor.
Valla burdan da samsunga laf attin ya pes dogrusu.sanki piyasada 8 cekirdek kullanan bi marka var.samsungu tasarim yonunden ben de elestirdim.elestirilmesi gerekn noktalarda elestirilir ancak performans olarak samsungun bu isi yaptigini da es gecmemek lazim.kimisi snapdragon islemcili note 3 un turkiyeye gelmemesinden dolayi da samsunga laf atiyor.yaw ne alakasi var bizim turk yetkililer bu modeli getirtmiyolar hepsi bu.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327

Mesaj sınırı olsun bence. Bu öneriyi konu olarak açacaktım ama açmayayım siz bunu görüşün yönetimde.
Bir de şu kişisel zevkleri empoze etme olayına da bir son vermek lazım. Bunun önüne nasıl geçeriz bilmiyorum.

Abdüsselam FCB

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Valla burdan da samsunga laf attin ya pes dogrusu.sanki piyasada 8 cekirdek kullanan bi marka var.samsungu tasarim yonunden ben de elestirdim.elestirilmesi gerekn noktalarda elestirilir ancak performans olarak samsungun bu isi yaptigini da es gecmemek lazim.kimisi snapdragon islemcili note 3 un turkiyeye gelmemesinden dolayi da samsunga laf atiyor.yaw ne alakasi var bizim turk yetkililer bu modeli getirtmiyolar hepsi bu.
zaten bizim lafımız samsung'a değil snapdragon işlemcili telefonları türkiye'ye getirtmeyen zihniyete yani ben mecburmuyum daha az performansala çalışan 4g desteği bile olmayan telefon kullanmaya burada samsung'unda hatası iki ayrı model çıkarıyorsun bari her ülkede 2 modelde olsun. diyelim exynos versiyonu 1700 tl ise snapdragon versiyonu 1800 tl olsun

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
zaten bizim lafımız samsung'a değil snapdragon işlemcili telefonları türkiye'ye getirtmeyen zihniyete yani ben mecburmuyum daha az performansala çalışan 4g desteği bile olmayan telefon kullanmaya burada samsung'unda hatası iki ayrı model çıkarıyorsun bari her ülkede 2 modelde olsun. diyelim exynos versiyonu 1700 tl ise snapdragon versiyonu 1800 tl olsun

Bununla ilgili çok güzel atasözü var dostum. Hani şu deve, diken falan =) adamlar bulaşık leğeni yapsa 10 milyon satar. =)

obmann

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Cok dogru bence 2 modelde bulunmali en azindan insanlar tercihlerine gore hangi model kafasina uyuyorsa onu almalı ornegin oyun performansi isteyen bi kisi 6 cekirdek grafik birimine sahip exynos islemciliyi alir yok 4k video kaydi yapsin lte destegi bulunsun ve illa snapdragon olsun diyen kisi de diger modeli alir.ancak suanda turkiyede bu iki modelin ayrimini yapabilecek duzeyde bilgi sahibi olan insanlar pek olmadigi icin şirketler kimsenin kafasini kurcalamadan tek modeli getirtiyorlar.birakin insanlarin bu ayrimi yapmasini daha sirketlerde calisan personeller bile bu ayrimi dogru duzgun yapamaz.gecenlerde iphone 4s ile 4 un kamera dusinda hiçbir farki yok diyen mağaza personeline rastladim ve pes dedim dogrusu

Abdüsselam FCB

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Cok dogru bence 2 modelde bulunmali en azindan insanlar tercihlerine gore hangi model kafasina uyuyorsa onu almalı ornegin oyun performansi isteyen bi kisi 6 cekirdek grafik birimine sahip exynos islemciliyi alir yok 4k video kaydi yapsin lte destegi bulunsun ve illa snapdragon olsun diyen kisi de diger modeli alir.ancak suanda turkiyede bu iki modelin ayrimini yapabilecek duzeyde bilgi sahibi olan insanlar pek olmadigi icin şirketler kimsenin kafasini kurcalamadan tek modeli getirtiyorlar.birakin insanlarin bu ayrimi yapmasini daha sirketlerde calisan personeller bile bu ayrimi dogru duzgun yapamaz.gecenlerde iphone 4s ile 4 un kamera dusinda hiçbir farki yok diyen mağaza personeline rastladim ve pes dedim dogrusu
orasıda doğru ama getirseler iyi olur insanlarda git gide bilinçlenirler

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Yani bir tane telefon tavsiyesi adlı konu olacak. Diyelim bir eleman Z1 ile G2 arasında kaldı :)D) oraya mesaj olarak yazacak, ayrı konu açmadan. Üyelerde şu diyecek. Gayet güzel olur bence :)

Abilerime bi sorayım bakalım onların düşünceleri neler :)
Ama tek konu altından iyi olmaz gibi.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Abilerime bi sorayım bakalım onların düşünceleri neler :)
Ama tek konu altından iyi olmaz gibi.

Tek konu altında çok karmaşık olur. Arama huyu yok zaten kimsenin. Üye olup aramadan sormadan konuyu yapıştırıyorlar hemen. =)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
G2 kullanıyorum Şarj ekran çalışma ve fiyat olarak en iyisi bence. Tavsiye ediyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4 aydır g2 kullanıyorum bataryası fazla oyun oynamazsam ne kadar muzık dınlersem dınlıyım nekadar ınternettte dolaşırsam dolaşıyım 12 ila 14 saat gidiyor oyundan kastım is real racing 3 gibi oyunlar yani sarjın hızlı bitmesi gayet normal bir olay güncelleme konusuna gelirsek sık aralıklarla güncelleme veriyor ve andiroid kit katı mart ayında vereceklerini açıkladılar.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet gördüm kardeşim ama lütfen beni buna dahil etme. Ben çok sıkıldım bu durumdan. Sende daha fazla uğraşma bırak nasıl biliyorsa öyle kalsın.

Kapatıyorum arkadaşlar sizlere iyi forumlar.
Bize Geçen Diyor Size Yeni Şeyler Öğretmeye Geldim,Sen Her Konuda Sorun Çıkaracaksan Ne Diyeyim Artık.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Birinde testi exynos'a yapmislar digerinde exynosun icerisinde bulunan arm cortex A15'e yapilmis.programdan kaynaklansa gerek

Note 3 de yenilemelerle o problemler cok aza indi ozellikle menuden widgetlere gecerken yasanan sıkınti bitti artik yenilenmis touchwiz arayuzunu hoc kullanmayan arkadaslar sacma sapan yorumlar yapiyolar
#obmann Telefonunun Markası Ve Modelini Söyler misin?

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Birinde testi exynos'a yapmislar digerinde exynosun icerisinde bulunan arm cortex A15'e yapilmis.programdan kaynaklansa gerek

Note 3 de yenilemelerle o problemler cok aza indi ozellikle menuden widgetlere gecerken yasanan sıkınti bitti artik yenilenmis touchwiz arayuzunu hoc kullanmayan arkadaslar sacma sapan yorumlar yapiyolar
bende note 3 kullanmadım hiç zaten belirttim en son note 1 de kullandım o zaman kötüydü diye :)

obmann

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Belli Neden Sürekli Aynı Tercih Yaptığın.
Benim tercihlerim seni ilgilendirmez.Cihazımdan da gayet memnunum biraz androidden anlasanız bu kadar touchwiz arayüzünü sorun etmezsiniz.Sonuçta android açık kaynaklı bir işletim sitemidir.Düzgün bi root ve tweak yaparsanız bu sorunların hiçbiri başınıza dert olmaz.Benim başımda arayüz sıkıntısı gibi bir dert yok.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Benim tercihlerim seni ilgilendirmez.Cihazımdan da gayet memnunum biraz androidden anlasanız bu kadar touchwiz arayüzünü sorun etmezsiniz.Sonuçta android açık kaynaklı bir işletim sitemidir.Düzgün bi root ve tweak yaparsanız bu sorunların hiçbiri başınıza dert olmaz.Benim başımda arayüz sıkıntısı gibi bir dert yok.

Tweak falan boşverin hocam, gerek yok. Note 3 ün arayüzü tüm touchwiz sürümlerinden farklı, akıcı ve en ufak takılma yapmayan bir arayüz. Daha önce touchwiz kullanıp kastığını görenler yenilenmiş olan şeylere de pislik atıyorlar, böyle diyorlar; işte isyanım bu gereksiz insanlara benim de. Sanki eline Note 3 ü almış da arayüz kasmış gibi konuyorlar.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Tweak falan boşverin hocam, gerek yok. Note 3 ün arayüzü tüm touchwiz sürümlerinden farklı, akıcı ve en ufak takılma yapmayan bir arayüz. Daha önce touchwiz kullanıp kastığını görenler yenilenmiş olan şeylere de pislik atıyorlar, böyle diyorlar; işte isyanım bu gereksiz insanlara benim de. Sanki eline Note 3 ü almış da arayüz kasmış gibi konuyorlar.

S4 kadar değil tabi kasması ve N9005 kadar seri değil N9000Q. Ancak en ufak takılma yaşanmıyor demeyiniz. G2'de dahi çok ufak takılmalar olabiliyor bazen. Ve N9000Q, G2'den daha iyi değil.
İkisi de var bende. Heybeye sallamıyorum. Bataryası da daha yüksek olmasına rağmen daha çabuk bitiyor bu arada.

obmann

Asistan
Reaksiyon puanı
2
zaten touchwiz için çok kasıyo ben de demıyorum bunların anlattıkları en son note 2 de oluyodu.menude gayet stabıl aynı sekılde wıdgetlerde de sadece rehber ve kameraya gırerken ufak takılmalar oluyo onun sebebı de arayuzun çok ağır bı arayuz olması.benım rehbere gırerken kaybedecek 3-4 sanıyem yok dıyosalarda buyursun yapsınlar root.benim zaten rootlamadaki asıl amacım arayuz kasmasından dolayı değil.

ss1984

Asistan
Reaksiyon puanı
0
N9000 konusunda haklısınız . Ama N9005 Note 3 gerçekten daha iyi bir telefon. Ben bunu daha öncede yazmıştım N9000 olan arkadaşım inanın telefonundan soğudu benim telefonu gördükten sonra. Defalarca yazmama rağmen yine yazıyorum ; Note 3 alınacaksa kesinlikle ve kesinlikle N9005 modelini tercih edin. Ayrıca saliselik kasmalar mutlaka ve mutlaka olacaktır. Bu Android in genlerinde var. Kitkat ile düzelir dedik ama değişen pek fazla bir şey olmadı. Umarım 5.0 ile bu çok küçük kasılmaların önüne geçerler. Yoksa 2 Gb ve 3 Gb ram e sahip telefonların kasılması pek mantıklı değil. Bu o telefonların donanımından ziyade Android işletim sisteminin zayıflığı.

Son mesajlar