Fux Projesi 1.2 Yayınlandı

Bu konuyu okuyanlar

Sudo

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Fux 1.2 Genel Yenilikler :

* Totem Player yerine Vlc media player öntanımlı olarak gelmektedir.
* Firewall uygulamamız yenilendi.
* Sistem Güncellemeleri Uygulandı.
* Fux 1.2 sürümümüz ile birlikte Gnome,Mate ve Sunucu için özel isolarımız yayınlanacaktır.

Fux 1.2 Gnome'a Özel Yenilikler

* Dash to dock ve Top icons,Gnome eklentileri kurulu olarak gelmektedir.

Fux 1.2 Gnome Sürüm Notları

* Kurulumdan sonra kullanıcı olarak terminale fux-theme yazmanız tavsiye edilmektedir.
* Tema ayarlarınız bozulduğunda veya varsayılan ayarlara dönmek istediğinizde fux-theme komutunu kullanabilirsiniz.

Fux Projesi 1.2 Gnome Ekran Görüntüleri :
WgdLnY.png

3vdnDA.jpg

R1qlY1.png

pXLpg0.png

kGlykW.png

Nl7RqO.jpg
p
Fux Projesi 1.2 Mate Ekran Görüntüleri :
ad6b5z.png

YqA7B6.png

8PJ7ga.png

DBa0MO.png

Fux Projesi İndirme Linkleri :
Fux Gnome 1.2 = http://178.62.77.153/fux/1/Fux-GNOME-1.2.x86_64.iso
Fux Mate 1.2 = http://178.62.77.153/fux/1/Fux-Mate-1.2.x86_64.iso
Fux Sunucu 1.2 = http://178.62.77.153/fux/1/Fux-Sunucu-1.2.x86_64.iso
--- Gönderi Güncellendi ---
Fux 1.2 Sunucu Sürümüne Özel Yenilikler

* Fux Sunucu 1.2 sürümü ile birlikte artık grafik kurulum modunda kuruluyor.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Başarılarınızın devamını dilerim. Belki bir gün ben de denerim. :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bir Fedora kullanıcısı olarak bu tür yerli yapımları daha fazla görmek isterim :) Çünkü insanların günlük kullanımda ihtiyaçları olan bu, güncel paketler ve kararlı sistem. Ama hala bir Xfce iso'su yapmamanıza gocundum açıkçası ve biraz şu GNOME ile Mate'ye Fux ruhunu, Fux Projesinin tarzını gösterecek bir tema da koysaydınız keşke, default fazla klasik duruyor :D Tarzı ile farklı bir dağıtım denediğimizi anlayım biraz :)

Misal GNOME'da ikonları faenza kurabilirdiniz, pencere teması Numix tarzı bir şeyler olabilirdi, yada komple Arch veya Paper temaları seçebilirdiniz. Mate'nin klasik arka planı yerine GNOME ile aynı arkaplanı seçebilirdiniz ve arka planda Fux logosu bulunabilirdi misal :)
Biliyorum, fazla detaya inerek eleştirdim ama Fux projesinin ruhunu, tarzını, farklı bir dağıtım olduğunu ifade eden bir temaya da ihtiyacı olduğunu düşünüyorum çünkü çoğu Windows kullanıcısını (Hatta benim bile) bir Linux dağıtımını denememesindeki asıl sebep çirkin bulması. Biliyorum, istersem içinden Mate'yi silip yerine KDE/XFCE ne istersem kurabilir ve istediğim şekilde kişiselleştirebilirim ama dağıtımın kendi tarzı da önemli biraz bence.

Tema konusuna biraz inerseniz kullanıcı kitlenizde gözle görülür bir artış göreceğinizden eminim :)

Sudo

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Bir Fedora kullanıcısı olarak bu tür yerli yapımları daha fazla görmek isterim :) Çünkü insanların günlük kullanımda ihtiyaçları olan bu, güncel paketler ve kararlı sistem. Ama hala bir Xfce iso'su yapmamanıza gocundum açıkçası ve biraz şu GNOME ile Mate'ye Fux ruhunu, Fux Projesinin tarzını gösterecek bir tema da koysaydınız keşke, default fazla klasik duruyor :D Tarzı ile farklı bir dağıtım denediğimizi anlayım biraz :)

Misal GNOME'da ikonları faenza kurabilirdiniz, pencere teması Numix tarzı bir şeyler olabilirdi, yada komple Arch veya Paper temaları seçebilirdiniz. Mate'nin klasik arka planı yerine GNOME ile aynı arkaplanı seçebilirdiniz ve arka planda Fux logosu bulunabilirdi misal :)
Biliyorum, fazla detaya inerek eleştirdim ama Fux projesinin ruhunu, tarzını, farklı bir dağıtım olduğunu ifade eden bir temaya da ihtiyacı olduğunu düşünüyorum çünkü çoğu Windows kullanıcısını (Hatta benim bile) bir Linux dağıtımını denememesindeki asıl sebep çirkin bulması. Biliyorum, istersem içinden Mate'yi silip yerine KDE/XFCE ne istersem kurabilir ve istediğim şekilde kişiselleştirebilirim ama dağıtımın kendi tarzı da önemli biraz bence.
Tema konusuna biraz inerseniz kullanıcı kitlenizde gözle görülür bir artış göreceğinizden eminim :)
1-Xfce çok kısa bir süre içinde depoya eklenecek test etmeye başladık.
2-Şu anda takımımızda tema yapacak insan yok. Ama ilerleyen sürümlerde güzel temalarla gelecek.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
2-Şu anda takımımızda tema yapacak insan yok. Ama ilerleyen sürümlerde güzel temalarla gelecek.
Sıfırdan tema yapmanıza gerek yok ki ? Live CD'ye sadece var olan temalardan birini default olarak gömün ? Yada aklınızda başka bir fikir olabilir mi ? :)

Sudo

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Bu arada xfce4 depoya eklendi.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Dağıtım tabanı Fedora mıdır?