Futbola başlamak için geç mi kaldım?

Bu konuyu okuyanlar

bvblover79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama tavsiyeniz gerekiyor mesaj atan herkese şimdiden teşekkür ediyorum .

Ben 5 ay önce 18 yaşıma girdim . 4 senedir profesyonel body building yapıyorum boyum 190 kilom 89 yağ oranım %10. Futbolu küçüklüğümden beri çok sevmişimdir ancak ne kadar ısrar etsem de ailemden küçükken futbola başlamak için onay alamadım . Futbola bu yaşımda başlamak istiyorum ama çok mu geç kaldım diye merak ediyorum.

Bana avantaj sağlayacak şey sadece fiziğim . Çok hızlı koşarım ve gerçekten geç yorulurum. Düşük tempoda 2 saatten fazla zorlanmadan koşabilirim. En hızlı koşuşumla 15-20 dakika rahat giderim. Şöyle diyim 5000 metreyi koşma rekorum 16 dakika 34 saniye. Fiziğim de çok kuvvetli olduğu için ikili mücadelelerde yardımcı olacağını düşünüyorum. Futbolu küçükken en fazla okulda beden derslerinde oynamışımdır . Çok büyük futbol fanatiğiyim Beşiktaş'ın İstanbul'daki maçlarının çoğuna giderim ama oynamayı pek denemedim dediğim gibi.

Önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

bvblover79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardım lütfen , ilk defa bir forumdan yardım istiyorum araştırdım ve bu forum aktif diye buraya dil döktüm inşallah doğru karardır benim için.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Şansını amatör takımlarda deneyebilirsin. Çok parlak bir sezonla üst liglerin dikkatini çekebilirsin.

bvblover79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki nasıl ve nerden başlayacağım direk amatör kulübe gitsem ne demem lazım? Yani sadece koşabiliyorum ve fiziğim iyi diye direk takıma mı alacaklar?

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Sadece fizik, hız yetmez. Oynadığın bölgedeki etkinliğin önemli.

İlindeki amatör takıma gidip bir konuş istersen. Tam sezon öncesi, şansını bir denersin. :)

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Mesela şöyle bir ilan var:

İkitellispor A Takım Seçmeleri Yapıyor.

İstanbul Süper Amatör Ligin yeni ekiplerden olan İkitellispor A Takıma kazandırmak amacı ile seçme yapacaktır.

Ali Ayyıldzı ve Hikmet Aydın yönetiminde yapılacak olan Seçmelere 1995,96,97,98 Doğumlular arası kapsayacaktır.

Bu tip ilanlar takip edilebilir. Tabii her zaman altyapı eğitimi almış olanlar birkaç adım önde olacaktır.

bvblover79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki teşekkürler. Son bir soru benim bu özelliklerim sizce en çok hangi mevkide yararlı olacaktır ve bana faydası fazla olur mu ? Çünkü benim gibi koşabilen fazla kişi tanımıyorum. Seçmelerde bu özelliğim beni öne geçirebilir mi?

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
İkili mücadelenin ön plana çıktığı bekler, defans, defansif orta saha olabilir.

Boy ve kiloyu göz önünde tutarsak defansın ortası ideal gibi.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Bence bek olarak görev alabilirsin. Veyahut Yaya Toure tarzı çok yönlü bir orta saha.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
%10 yağ oranı nedir ya? İyi bir şey değil gibi geldi bana.

bvblover79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
%10 yağ oranı nedir ya? İyi bir şey değil gibi geldi bana.

Şuan bulkta olduğum halde yağ oranım %10 , normalde %7 ye kadar düşebiliyor. İnternetten araştırabilirsin %10 yağ oranının bile ne kadar zahmetli olduğunu.

Cevap veren herkese teşekkürler. Görüşmek için gideceğim. Önerisi veya yorumu olan başkaları da varsa çekinmeden yazabilir.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Altyapısız hiçbir takıma girme imkanın yok dostum üzgünüm. Amatörden üste giremezsin. Ben çok gördüm iyi oynayıp alt yapısı olmadığı için profesyonel olamayan, olsa da tutunamayan adamları.

Reaksiyon puanı
35
Merhaba arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama tavsiyeniz gerekiyor mesaj atan herkese şimdiden teşekkür ediyorum .

Ben 5 ay önce 18 yaşıma girdim . 4 senedir profesyonel body building yapıyorum boyum 190 kilom 89 yağ oranım %10. Futbolu küçüklüğümden beri çok sevmişimdir ancak ne kadar ısrar etsem de ailemden küçükken futbola başlamak için onay alamadım . Futbola bu yaşımda başlamak istiyorum ama çok mu geç kaldım diye merak ediyorum.

Bana avantaj sağlayacak şey sadece fiziğim . Çok hızlı koşarım ve gerçekten geç yorulurum. Düşük tempoda 2 saatten fazla zorlanmadan koşabilirim. En hızlı koşuşumla 15-20 dakika rahat giderim. Şöyle diyim 5000 metreyi koşma rekorum 16 dakika 34 saniye. Fiziğim de çok kuvvetli olduğu için ikili mücadelelerde yardımcı olacağını düşünüyorum. Futbolu küçükken en fazla okulda beden derslerinde oynamışımdır . Çok büyük futbol fanatiğiyim Beşiktaş'ın İstanbul'daki maçlarının çoğuna giderim ama oynamayı pek denemedim dediğim gibi.

Önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Yarın gel hali sahada forvette basla
https://m.facebook.com/AquaParkFk/