FSI MOTOR Volkswagen GOLF (2005) TÜP TAKTIRMAK VERIMLI OLUR MU?

Bu konuyu okuyanlar

StarkTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
FSI MOTOR Volkswagen GOLF (2005) aracıma tüptaktirmayi düsünüyorum fakat verimli olup olmayacagı konusunda tedirginim yardimcı olursanız mutlu olurum...

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Sıralı otogaz yapınca pek verim düşmüyor deniliyor hocam isterseniz araç forumlarında biraz araştırın. Biz Dacia Logan MCV 1.6 modele Atiker'den taktırmak zorunda kaldık malum emiyor benzini, performansta düşüş var, gözle görülecek kadar denilen kıvam.

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
FSI ve TSI motorlar için farklı bi teknoloji kullanarak takıyolar. Fiyatı da ona göre yüksek oluyo.
Taktırdıktan sonra hissedilecek performans kaybı olmaz, yakıtınız yarıya yakın düşer

StarkTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sıralı otogaz yapınca pek verim düşmüyor deniliyor hocam isterseniz araç forumlarında biraz araştırın. Biz Dacia Logan MCV 1.6 modele Atiker'den taktırmak zorunda kaldık malum emiyor benzini, performansta düşüş var, gözle görülecek kadar denilen kıvam.

bildiğiniz bir forum varsa söyleyebilirmisiniz acaba...

FSI ve TSI motorlar için farklı bi teknoloji kullanarak takıyolar. Fiyatı da ona göre yüksek oluyo.
Taktırdıktan sonra hissedilecek performans kaybı olmaz, yakıtınız yarıya yakın düşer

Teşekkür ederim

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Techturkey
vwtr

Bildiklerim bunlar hocam. Bu arada 2012 yılında ülkemize sıvı püskürtmeli Lpg geldiği ve uygulanabilir olduğu söyleniyor. Fakat daimi Lpg değilmiş, rolantide benzin tüketiyormuş. Brc, Prins markalarını öneren çok var. Ayrıca her kafadan ayrı bir ses çıkıyor, yeni tarihli iletilere bakmanızı tavsiye ederim. Ben sizin yerinizde olsam sanayide gezmediğim yer kalmaz. İnternette çok farklı bilgiler var. Kimi diyor mpi hariç takmayın, kimi diyor performans düştü, kimisi takır takır çalışıyor diyor, enjeksiyon sistemi farklı diyip asla olmayacağını anlatanlar var hatta.

ezelburkay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
FSI MOTOR Volkswagen GOLF (2005) aracıma tüptaktirmayi düsünüyorum fakat verimli olup olmayacagı konusunda tedirginim yardimcı olursanız mutlu olurum...

2.0 FSI mevcut bende de. Son zamanlarda bazı araştırmalar yaptım ancak %40'ın üstünde bir verim bekleme FSI için. Kaç motor var şuanda sizde bilmiyorum ama FSI motorun da bir cazibesi ve performansı var ve bunu LPG ile değiştirmemek gerekir. Ayrıca kesinlikle performansı etkiler, hangi araba ve hangi motor olursa olsun orjinal üretiminin dışında bir müdahele yapıyorsunuz. Etkilemez ya da etkilemiyor diyen bir kez daha karşılaştırmalı bence.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
VW'nin en kötü motoru FSI. Benim naçizane görüşüm.

ezelburkay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
VW'nin en kötü motoru FSI. Benim naçizane görüşüm.

FSI zaten deneysel bir motor. TSI'ın atasıdır. Ben performansının iyi olduğunu düşünüyorum. Bir de kötü derken, belli başlı kritere göre söylediniz heralde. Mesela yakıt yönünden, ya da motor gücü, performans vs. Genel olarak yani her kategoride kötü demek bence FSI'a haksızlık olur.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Çok yakmasından ziyade, ses çıkardığı kadar gitse tamam diyeceğim. Ne kadar güzel söylemişsiniz deneysel bir motordur diye.

ezelburkay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok yakmasından ziyade, ses çıkardığı kadar gitse tamam diyeceğim. Ne kadar güzel söylemişsiniz deneysel bir motordur diye.

Ses konusunda haklısınız. Bir de kayış yerine zincir olunca o gürültü daha da artıyor. Ama yol tutuşu, manevra kabiliyeti gibi diğer konularda iyi olduğunu düşünüyorum.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Fsi motora tup taktirmak Mantikli Degildir Fsi zaten iyi bir motor Değildir .
Vw Grubunda Tabi
performansta Dusus Yasarsin Oda Tüpe Baglidir

Onur Kula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Artısı:
- Ekonomik katkısı %35 civarı olur.

Eksileri:
- Lpg'nin ekonomi katkısı kışın kısa mesafe daha da az olur. Isınana kadar benzin devrede olacak...
- İlk kurulum maliyeti yüksek.
- Kapalı otopark girişi sorun
- Araca fazladan onlarca parça, Yok ayar, yok lpg filtre değşimi, yok şamadıra, yok enjektör bakımı vs...
Yani aracın bakım aralıkları kısalırken; sorun oluşma ihtimali artacak...