Frisby kasa

Bu konuyu okuyanlar

kaplan42

Asistan
Reaksiyon puanı
10
hiçbir frisby kasayı tavsiye etmiyorum.güç kaynakları dandik.

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
aynı kasadan bende var zannedersem 400 w kasadan memnunum bi yere götüreceğin zman tut kulpundan çanta gibi götür bi sorun olmuyo kullanmana bağlı ama fazla tozlanmıyo sadece cd room kapağı kırıldı aç kapa aç kapa yapınca onuda cd room u öne çektik kapağı kaldırdık daha güzel oldu bide öndeki ufak lambalardan biris patlamış:D yanındada fanı var ve rengarenk bi lambası var akşamları çok hoş oluyo.... alacaksan şimdiden hayırlı olsun..

uykusuz66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı kasadan bende var zannedersem 400 w kasadan memnunum bi yere götüreceğin zman tut kulpundan çanta gibi götür bi sorun olmuyo kullanmana bağlı ama fazla tozlanmıyo sadece cd room kapağı kırıldı aç kapa aç kapa yapınca onuda cd room u öne çektik kapağı kaldırdık daha güzel oldu bide öndeki ufak lambalardan biris patlamış:D yanındada fanı var ve rengarenk bi lambası var akşamları çok hoş oluyo.... alacaksan şimdiden hayırlı olsun..
yorumun ıcın tesekkur ederım bu fıyata 400w kasa yok gıbı bırsey kasadan fazla ses gelıyor mu acaba kasa gorunum olarak cok hos duruyor almak ıstıyorum yakında bır sıstem toplayacagım ıyı karar vermek ıstıyorum butcede kısıtlı olunca artık ucuzlar ıcınden ıyılerı secmekten baska care kalmıyor

NETWORK

Müdavim
Reaksiyon puanı
115
bır degısık modelı ve yanı aynı camlı oldukca guzell ve hıc sorunda olmadı ayrıca guc kaynakları dandık dıyen arkadas..
ben o kadar kullanıyorum hıc de degıstırmedım guc kaynagını.. bos laflar soylemeyın..
bence cok guzel al derım

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
kasadan normal fan sesleri geliyor yüksek değil düşük bi ses eğer sorun bende değilse soğuk günlerde ses biraz değişiyor ve fazlalaşıyor...

uykusuz66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar yorumlarınız ıcın tesekkurler kasayı almaya karar verdım sonunda

xerox3435

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Power suplly ları kalitesiz gibi duruyor ama bende hiç sorun çıkartmadı

ama kasaya diyecek bişey yok çok şık

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
abiler ben pc yi 2007 de aldım hala aynı kasa kesinlikle bi sorun çıkmadı hala canavar gibi çalışıyor zaten bana göre bir pc nin ömrü 5 yıl 2 senesi var 2 sene daha gitsin zaten yeter..

uykusuz66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pekı arkadaslar son olarak toplayacagım sıstemı son halıne sokmak uzereyım sıstem su sekılde
HI-LEVEL 2 GB 1600 MHz DDR3 RAM (Soğutuculu

MSI 785GM-E51 AMD785G /DDR3 S+V+GL+RAID+16X 938pin

AMD Athlon II X2 255 (3.1GHz) 2MB (AM3 938Pin)
http://www.exa.com.tr/amd/islemciler_kategorisinde/amd_athlon-340-10704.html
LG LG-GH22NS40/50 22X Sata Dvd-Rw Siyah

Seagate 500 GB 7200 RPM 16MB SATA2

Frisby 6905-WBS 300W ATX Kasa (Kulplu-Camlı) Siyah

burda ıkı seye kafam takıld ram lerde 1600 mu yoksa 1333 mu olsun ıkıncısı işlmci bu mu kalsın yoksa AMD Athlon II X3 435 (2.9GHz) 1.5MB (AM3 938Pin) bununlamı degıstıreyım hangılerı ıle daha ıyı performans alırım

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
buraya iyisinden bide ekran kartı atarsan bu kasa sistemi çalıştırmaz galiba:D

uykusuz66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
buraya iyisinden bide ekran kartı atarsan bu kasa sistemi çalıştırmaz galiba:D
ekran kartı almayı dusunmuyorum fazla oyun oynamam zaten oynayacagım oyunlarıda bu halıyle kaldırır pekı sıstemde bır eksıklık veya hata var mı

xerox3435

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
abiler ben pc yi 2007 de aldım hala aynı kasa kesinlikle bi sorun çıkmadı hala canavar gibi çalışıyor zaten bana göre bir pc nin ömrü 5 yıl 2 senesi var 2 sene daha gitsin zaten yeter..

5 yılmı ?

Ben 10 sene kullandığım PC yi bilirim :D

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
valla pek bi bilgim yok ama işlemcinin Amd olduğu iyi olmuş boş yere fazla para vermessin oyun oynamayacaksan ram 1600 ve ddr3 yerine 800 lük ddr2 almanı tavsiye ederim ordan artan parayada ekran kartı al derim gerisinide bileneler buraya yazarlar zaten..

5 yılmı ?

Ben 10 sene kullandığım PC yi bilirim :D

abi o pc ye herhangi bi ekleme veya çıkarma yapmadınmı sen nasıl dayandın onca sene:?

xerox3435

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
valla pek bi bilgim yok ama işlemcinin Amd olduğu iyi olmuş boş yere fazla para vermessin oyun oynamayacaksan ram 1600 ve ddr3 yerine 800 lük ddr2 almanı tavsiye ederim ordan artan parayada ekran kartı al derim gerisinide bileneler buraya yazarlar zaten..

abi o pc ye herhangi bi ekleme veya çıkarma yapmadınmı sen nasıl dayandın onca sene:?

Sadece müzik dinlemek için Teyp niyetine kullanıyodum

bu arada genişbant adsl e uyumlu değildi pek ondan dolayı çevirmeli olarak internete bağlanıyodum :D

Ha bu arada usb filan denen bişey de yoktu , Bildiğimiz disketlerden takılıyordu :D

Yükseltme yapmayı düşündüm ama adam bu bilgisayar yükselmez dedi :D

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
dediğinden bi aralar bizdede vardı ama ben o zamanlar internet falan bilmiyordum bende

senin gibi pc yi müzik niyetine kullanıyorum bide zorlu yazı yazıyordum şimdi hızlı yazıyorsam

ona borçluyum:D:D

Chris Brown

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Almak istediginiz kasanın hem işçiligi ve kullanılan malzeme kötü , hemde Psu su.
Fiyattan kısmak için Malzeme kalitesini önemsemeyebilirsiniz ama Psu oldukça dandik.
Üzerinde yazan degeri asla vermez. Hiçbir koruması mevcut değil , Aldıktan 2 gün sonra şimek çaksa / elektrik kesilse / elektirik gidip gelse / voltaj düşşe / artsa ,, sisteminizde sadcee Psu değil tüm bileşenler tehlikede olacaktır.

Feel/Frisby/Bross/Everest/Quake Vb. 400W kasa alacagınıza , Asus/Aopen 350W alın. Psu sisteminize yeterli ve ekran kartı kullanmayacaksanız.

Çakma diye tabir ettigimiz kalitesiz/korumasız Psu larda yıllara göre yıpranma çok daha fazla olur. Zaten verimlilikleri düşüktür , sizin sisteminiz boşta 150W çekse bile psu çekebildigi kadar enerji çeker. Kullanılan kapasitörler ve diğer bileşenler Kalitesiz oldugu için , her an riskte olacaksınız.

uykusuz66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Almak istediginiz kasanın hem işçiligi ve kullanılan malzeme kötü , hemde Psu su.
Fiyattan kısmak için Malzeme kalitesini önemsemeyebilirsiniz ama Psu oldukça dandik.
Üzerinde yazan degeri asla vermez. Hiçbir koruması mevcut değil , Aldıktan 2 gün sonra şimek çaksa / elektrik kesilse / elektirik gidip gelse / voltaj düşşe / artsa ,, sisteminizde sadcee Psu değil tüm bileşenler tehlikede olacaktır.

Feel/Frisby/Bross/Everest/Quake Vb. 400W kasa alacagınıza , Asus/Aopen 350W alın. Psu sisteminize yeterli ve ekran kartı kullanmayacaksanız.

Çakma diye tabir ettigimiz kalitesiz/korumasız Psu larda yıllara göre yıpranma çok daha fazla olur. Zaten verimlilikleri düşüktür , sizin sisteminiz boşta 150W çekse bile psu çekebildigi kadar enerji çeker. Kullanılan kapasitörler ve diğer bileşenler Kalitesiz oldugu için , her an riskte olacaksınız.
pekı kasadakı guc kaynagını degıstırmek ıstesek nasıl olur

uykusuz66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olur tabi ,

Ben 400 w lık frisby güç kaynağı kullanıyorum bu güne dek hiç bir sorun çıkmadı

(tabi yüksek bir donanım kullanacaksan değiştir)

-
bugun bır bılgısayarcı arkaasıma gıttım bana bunları tavsıye ettı bana bu sıstemı 670 tl ye toplaya bılecegını soyledı ve kasada kı guc kayanagınıda 400 w olarak degıstırecek sızce ilk topladıgım sısteme gore nasıl
GIGABYTE MA785GMT-UD2H AM3 AMD 785G DDR3 1200 16x VGA,GLAN,938p

AMD AM3 PHENOM II X2 550 (3.1GHz) 7MB 938p

Seagate SATA2 500 GB/16MB ST3500418AS 7200RPM

FRISBY 6905-WBS Siyah 300W Kulplu Pencereli Kasa

LG LG-GH22NS40/50 22X Sata Dvd-Rw Siyah

HI-LEVEL 2 GB 1600 MHz DDR3 RAM (Soğutuculu

xerox3435

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Sen zaten iddialı bir sistem toplama niyetinde değilsin , oyunda oynamam diyorsun . . .

Bence gayet yeterli bir sistem dostum fazla kendini kasmana gerek yok

Bence parçalar birbirine uyumluysa sorun yok , Parçaların hepsi kaliteli parçalar

bence alabilirsin

uykusuz66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen zaten iddialı bir sistem toplama niyetinde değilsin , oyunda oynamam diyorsun . . .

Bence gayet yeterli bir sistem dostum fazla kendini kasmana gerek yok

Bence parçalar birbirine uyumluysa sorun yok , Parçaların hepsi kaliteli parçalar

bence alabilirsin
pe kı bu ana kart ekran kartını ne kadara kadar destekler

xerox3435

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Ne kadara kadar destekler derken ?

Ekran kartı pek farketmez , yani çoğu ekran kartı olur

Yeni nesil bir anakart olduğundan zaten pcı 2.0 desteklidir muhtemelen ve sende ekran kartı alırken pcı 2 girişli olanından seçeceksin olay bu

Fiyat olarak dersen , ucuzlarıda var ama en azından işimi görsün ve ucuz olsun dersen bi 100 tl lik bişey alırsan daha iyidir gibime geliyor

tabi biraz daha üst model olsun dersen ve yeni nesil olsun dersen 150 -200 e kadar çıkman lazım gelebilir

seçim senin

-

uykusuz66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne kadara kadar destekler derken ?

Ekran kartı pek farketmez , yani çoğu ekran kartı olur

Yeni nesil bir anakart olduğundan zaten pcı 2.0 desteklidir muhtemelen ve sende ekran kartı alırken pcı 2 girişli olanından seçeceksin olay bu

Fiyat olarak dersen , ucuzlarıda var ama en azından işimi görsün ve ucuz olsun dersen bi 100 tl lik bişey alırsan daha iyidir gibime geliyor

ama 60 tl yede var

seçim senin

-
ekran kartı onboart oldugu cn dedım 512 mb mı yoksa daha ustunumu desteekler onu kastettım ekran kartı almak ısemıyorum onun ıcın