Freedos Sisteme Win10 Kuramamak Hata kodu: 0xc0000225

Bu konuyu okuyanlar

okayogru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yeni bir laptop aldım ve laptop freedos. Bu laptopa usb bellek aracılığıyla win10 yüklemeye çalıştım. Iso dosyasını indirdim ve rufus aracılığıyla uefi üzerinden usb belleğe yazdırdım. Bilgisayardaysa bios ayarını yapıp usbyi taktım. Fakat format ekranı gelmeden görseldeki ekranla karşılaştım. Yaklaşık 3 saattir deniyorum hala bir çözüm bulamdım. Lütfen yardım edin
received_2301890090073469.jpeg

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba;

Windows 10 medyasını Microsoft'un sitesinden mi indirdiniz? Farklı bir kaynaktan indirildiyse sorun olabilir.
Yahut ISO tam inmemiş/eksik de olabilir. Medya kalıbını tekrar indirip USB'ye yazdırmanızı önerebilirim.

Benzer bir konu önceden açılmış ve yazdığım mesaj aşağıdaki gibi, dikkate alabilirsiniz:
Microsoft Windows, önyükleme için doğru sistem dosyalarını bulamadığında bu hatayı atar.
UEFI with CSM ile sistemi başlatıyorsunuz ama UEFI modunda (CSM yok) USB'yi yazdırmışsanız, bu hatayı alıyor olmalısınız.

Sadece; Boot menüden (Boot mode select) UEFI seçin. (UEFI with CSM değil.) Fast boot otomatikman aktif olması lazım.
Bildiğim kadarıyla, FreeDos sistemler Legacy modda geliyor, Fast Boot ta varsayılan olan Disabled konumda.
Manuel olarak ekstradan başka bir BIOS ayarı yapmanıza gerek yok.
Eğer yine olmazsa; BIOS'da Secure Boot: Disabled konumuna alarak tekrar deneyin.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:

okayogru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba;

Windows 10 medyasını Microsoft'un sitesinden mi indirdiniz? Farklı bir kaynaktan indirildiyse sorun olabilir.
Yahut ISO tam inmemiş/eksik de olabilir. Medya kalıbını tekrar indirip USB'ye yazdırmanızı önerebilirim.

Benzer bir konu önceden açılmış ve yazdığım mesaj aşağıdaki gibi, dikkate alabilirsiniz:

Eğer yine olmazsa; BIOS'da Secure Boot: Disabled konumuna alarak tekrar deneyin.
Kolay gelsin.

Cevabınız için teşekkür ederim. Sorunu çözdüm. Sıkıntı flash diskteymiş ve 3.flash disk deneyişimde sıkıntı yaşamadım. Aynı sorunu yaşayanlar olursa flash diski değiştirmeyi deneyebilir.