Freedos moster laptopa windows 10 kurma

Bu konuyu okuyanlar

mehmetali66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
selamlar arkadaşalr yine buranın tafsiyesi üzerine bi monster lapto aldım ve freedoss bune wşndows 10 kurcamda nasıl yapcam ben ben windows 10 un iso dosyasını cıkardımve rufus programı ile uefı gbr ile krcam thecnopatın videosundan yaptım fakat sonrasında ne yapcam bilgilendirir siiniz bu arada uefı kurulum olcak one göre yeni nesil eskisi gbi deil :d tesekkurler kolay gelsin :d

xemreg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar,

Öncelikle uefi kurulum için biosunuzu uefi ayarlamalısınız. Only uefi getirin eğer çok fazla seçenek varsa. Security boot, fast boot gibi özelikleri biostan kapatmalısınız. Kurulum bittikten sonra açabilirsiniz. Boot menüsü yada kısa yolundan usb gösterip normal kurulum yapabilirsiniz daha sonrasında. Eski mbr kurulum ile uefi kurulum arasındaki fark bu başka bir fark yok. Tabi rufus ta da uefi olarak kurulum medyasını yazdırmayı unutmayın.

Kolay Gelsin..

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Öncelikle BIOS pop up ekranına girip USB belleğinizi seçin. Bilgisayar ilk açıldığında POST ekranı gelir. Orada gerekli tuş yazacaktır. Ondan sonra istediğiniz diski seçin (sizin durumunuzda USB belleğiniz) ve kurulum diski başlayacaktır :)

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Bir farkı yok hocam Rufus üzerinde UEFI bilgisayarlar için GPT disk bölümü düzeni olarak seçin ve yazdırın. Daha sonra Boot ekranında flash bellek için 2 seçenek olur atıyorum şöyle bir şey:
Kingston DataTraveler 2.0
Kingston DataTraveler 2.0 [UEFI]

Yanında UEFI yazanı seçip kurulum yapacaksınız bundan sonrası farklı değil.