Freedos laptop kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

OguzSahın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Freedos laptop aldım. Üniversitemin bana verdiği mail ile orijinal windows kurmak istiyorum. Yardım edebilir misiniz?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Öncelikle usb'ye windows 10 indirmelisin bunuda microsoft'un sitesinden windows 10 indirme aracını indirip yönergeleri izleyerek yapabilirsin daha sonra dijital lisan satın alıp etkinleştirirsin..

OguzSahın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle usb'ye windows 10 indirmelisin bunuda microsoft'un sitesinden windows 10 indirme aracını indirip yönergeleri izleyerek yapabilirsin daha sonra dijital lisan satın alıp etkinleştirirsin..
Dijital lisans işlemini windows 10’u laptopa kurduktan sonra yapıcaz değil mi?

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,894
Rufus ile yazmak çok daha basit olacaktır laptop sanırım UEFİ destekli.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,894
Neden rufus daha basit windows 10 indirme aracı herşeyi kendi yapıyor..
Windows 10 indirme aracı sanırım iso dosyasını indiriyor ama winrar ile açıp setup ile kuruyordum ben bir aralar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

UEFİ ya da normal bios konusunda rufusta seçme galiba daha iyi özellikle de 2012 den eski bioslarda çok daha kullanışlı test etmesi vb...

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Windows 10 indirme aracı sanırım iso dosyasını indiriyor ama winrar ile açıp setup ile kuruyordum ben bir aralar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

UEFİ ya da normal bios konusunda rufusta seçme galiba daha iyi özellikle de 2012 den eski bioslarda çok daha kullanışlı test etmesi vb...
Windows 10 indirme aracı ister iso olarak ister dvd'ye yada usb yazdırma seçenekleri var evet çok eski bilgisayarlarda boot etmeyebilir 10 yıllık bilgisayara yükledim bir sorun çıkmadı arkadaşın alacağı bilgisayar yeni olduğu için problem çıkmaz ilk kullanıcı için windows 10 indirme aracı daha kolay bir kaç tıkla işi hallediyorsun..

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Windows 10 indirme aracı ister iso olarak ister dvd'ye yada usb yazdırma seçenekleri var evet çok eski bilgisayarlarda boot etmeyebilir 10 yıllık bilgisayara yükledim bir sorun çıkmadı arkadaşın alacağı bilgisayar yeni olduğu için problem çıkmaz ilk kullanıcı için windows 10 indirme aracı daha kolay bir kaç tıkla işi hallediyorsun..

Rufus da gayet basit bir yazılım. UEFI bios'a sahip cihazlar için ister windows ister linux her türlü işletim sisteminin kurulumunu kolayca yapabilirsiniz.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Rufus da gayet basit bir yazılım. UEFI bios'a sahip cihazlar için ister windows ister linux her türlü işletim sisteminin kurulumunu kolayca yapabilirsiniz.
Zor olduğunu söylemiyorum daha pratik bir kerede işlem ayrıca ikisinden birini kullanabilir kişiye kalmış..

OguzSahın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Windows 10'u Ä°ndirin dediğiniz şey bu mu acaba ?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Hayır bu direk iso dosyasını indiriyor windows 10 indirme aravı diye yazarsan çıkar zaten ama iso dosyasını indirip rufus programı ile usb'ye yazdırabilirsin..

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Freedos laptop aldım. Üniversitemin bana verdiği mail ile orijinal windows kurmak istiyorum. Yardım edebilir misiniz?
Orijinal Windows 10 indirdikten sonra Rufus'tan UEFI olarak yazdırın. Sonra kurun. Kurulumda ürün anahtarınız girebilirsiniz.

OguzSahın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Araç ile indiricektim sıkıntı yaşadım. Rufus ike hızlı bir şekilde indirdim teşekkürler herkese