fps sorununa çözüm bulamadım

Bu konuyu okuyanlar

sp3s1al

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
uzun süredir oyun için kullandığım bilgisayarım da son 2 gündür fps sorunu yaşamaktayım

Genelde cs:go oynuyorum ortalama 90 fps alıyorum daha önce bu fps sorunu başıma gelmişti windows 10 sorunsalı olarak çözüm yollarını deneyip sorunu halletmiştim ama şuan çözüm bulamıyorum

2-3 gün önce oyun içinde bazen meydana gelen bu sorun bugün can sıkıcı bir hal almaya başladı

2-3 gün öncesinde ara sıra oyun içinde fps 10 lara düşerken bugün oyuna girmeden bile donmalar başlıyor oyuna girdiğim de ise 3-4 dakika aralıgında sürekli fps 10 lara düşüyor ve 4-5 saniye hareket bile edemiyorum aklıma gelen bir kaç çözüm yolunu denedim

laptoplar da genel bir sorun ya da gerekli birşey olan şarj sorunu yani şarja takılı olmadan tam güç çalışmıyor maalesef çoğu laptopbu şekilde ben sürekli şarjda kullanıyorum zaten cihazımı ve bugün dikkatimi çeken şey şarj %99 da takılı kalmıştı şarj olmuyor uyarısı vardı acaba dedim şarj almadığı için tam güçte çalışmadığı için mi fps düşüşleri oluyor dedim şarj sorununu çözdüm çözüm yolu tamamen pili bitirmek yeniden cihazı başlatmak oldu şarj sorunu çözüldü ama fps sorunu çözülmedi

harddisk programı indirip harddisk değerlerine baktım %100 sağlıklı ve soğuk ısınma falan olmuyor oyun içinde

daha önce bu olayları yaşamış birileri varsa yardım istiyorum

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
en son ne zaman format attınız? windows kendini oto güncelleme ile bozabiliyor :D bozduğunda ise tek çare temiz format atıp sürücüleri kendiniz yüklemelisiniz ya da driver booster gibi bir program ile kurmanız. windows saçma sapan günceller dikkatinize...

sp3s1al

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
en son ne zaman format attınız? windows kendini oto güncelleme ile bozabiliyor :D bozduğunda ise tek çare temiz format atıp sürücüleri kendiniz yüklemelisiniz ya da driver booster gibi bir program ile kurmanız. windows saçma sapan günceller dikkatinize...
biliyorum daha önce windows 10 sorunları ile çok uğraştım o yüzden güncellemeler kapalı yakın zamanda format attım herhangi bir gereksiz program yok virüs programı bile kullanmıyorum hatta daha yeni fps sabitlemeyi denedim gene çözüm olmadı fps i sabitleyince bile düşüşler var

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ram kaç gb ve hızı tipi nedir? ve sanal bellek açık mı? siz en iyisi sistem özelliklerini tümden yazınız :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
sanal bellek dediğiniz nedir acaba

bu konuda hem açıklama var hem nasıl kapatacağınız yazılı. sanal bellek windowsda format attıktan sonra varsayılan olarak açık olur. kapatmak gerek sizde çünkü ram miktarınız yeterli.

sp3s1al

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

bu konuda hem açıklama var hem nasıl kapatacağınız yazılı. sanal bellek windowsda format attıktan sonra varsayılan olarak açık olur. kapatmak gerek sizde çünkü ram miktarınız yeterli.

ama dediğiniz şeyi şimdiye kadar hiç farketmedim bu şekilde kullanıyordum sürekli açık ya da kapalı bilgim bile yok sorunun çözümü olabilir mi acaba bilmiyorum ama yani şuan ki durumu ne ise hep bu şekilde kullandım ben cihazı

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
sanal bellek dediğiniz nedir acaba
Ben senin sorununu anladım ghz sorunu var ve bu oyuncular için çok büyük bir problemdir thortlle stop programını indir ordan ghz sini ayarlarsın orda mhz olarak gozukcekttir sen pc nin ilk önce maksimum ghz ina bak o nasi olacak dersen windows arama yerine dxdiag 'di die hatırlıyorum öyle bisi yaz orda artık 2.4 se 2.4 ghz falan yazar sonrada programı ac ve mhz ne bak eğer mhz ghz ina göre düşükse ona youtube dan bak nasıl değişiyor die mesela dielim 2.4 niz 2400 mhz e eşit tir ona gore yap

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben senin sorununu anladım ghz sorunu var ve bu oyuncular için çok büyük bir problemdir thortlle stop programını indir ordan ghz sini ayarlarsın orda mhz olarak gozukcekttir sen pc nin ilk önce maksimum ghz ina bak o nasi olacak dersen windows arama yerine dxdiag 'di die hatırlıyorum öyle bisi yaz orda artık 2.4 se 2.4 ghz falan yazar sonrada programı ac ve mhz ne bak eğer mhz ghz ina göre düşükse ona youtube dan bak nasıl değişiyor die mesela dielim 2.4 ghz 2400 mhz e eşit tir ona gore yap

Son düzenleme:

sp3s1al

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben senin sorununu anladım ghz sorunu var ve bu oyuncular için çok büyük bir problemdir thortlle stop programını indir ordan ghz sini ayarlarsın orda mhz olarak gozukcekttir sen pc nin ilk önce maksimum ghz ina bak o nasi olacak dersen windows arama yerine dxdiag 'di die hatırlıyorum öyle bisi yaz orda artık 2.4 se 2.4 ghz falan yazar sonrada programı ac ve mhz ne bak eğer mhz ghz ina göre düşükse ona youtube dan bak nasıl değişiyor die mesela dielim 2.4 niz 2400 mhz e eşit tir ona gore yap

hocam şuana kadar duydugum en farklı çözüm yolu bu bunu deneyeceğim umarım çözüm alırım anlatmak istediğim şey aslında şu bakın ben bu fps e sorun olacak herşeyi kapattım win güncellemeleri xbox ve bu tarz etkileyen herşey kapalı durumda daha önce windows 10 sorunsalı olarak basit bir yöntemle çözmüştüm ve uzun zamandır sorun yaşamıyordum dediniz ya sanal bellek kapalı mı diye onun hakkında bilgim bile yok hani açıksa ya da kapalıysa hep bu şekilde sorunsuz kullanmıştım ama bu ghz sorununu ilk kez duydum anlattıklarınızdan birşey anlamadım ama yapabildiğim kadar yapmaya çalışacağım çünkü orda da şöyle bir sorun var ghz ayarı da yapmadım şuana kadar yani ghz ayarı yapmadan da kullandım sizin dediğiniz gibi ghz sorunu olsa sürekli sorun mu yaşardım yoksa bu dediğiniz sorun bazen mi ortaya çıkıyor

bu dediğinizi şimdi anladım galiba farklı şeyler değilse hocam ben performansı deniyorsunuz yaklaşık 6-7 ay önce güç seçeneklerinden yüksek performans seçeneği kaldırıldı hiç bir şekilde bu seçeneği bulamadım ve herhangi bir bilgi de bulamadım microsoft türkiye ile iletişime geçtiğim zaman yüksek performans seçeneğini '' çevre kirliliğini önlemek'' adına kaldırıldığını ilettiler sizin de dediğiniz gibi güç seçeneklerinden kendim manuel olarak ayar yaptım 6-7 aydır da sorunsuz kullanıyordum zaten eğer dediğiniz ghz sorunu bu ise

bunu diyorsunuz değil mi hocam

Ekli dosyayı görüntüle 65603

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Tavsiyem temiz kurulum denemenizdir.
Windows 1803 kurmayı deneyebilirsiniz.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
hocam şuana kadar duydugum en farklı çözüm yolu bu bunu deneyeceğim umarım çözüm alırım anlatmak istediğim şey aslında şu bakın ben bu fps e sorun olacak herşeyi kapattım win güncellemeleri xbox ve bu tarz etkileyen herşey kapalı durumda daha önce windows 10 sorunsalı olarak basit bir yöntemle çözmüştüm ve uzun zamandır sorun yaşamıyordum dediniz ya sanal bellek kapalı mı diye onun hakkında bilgim bile yok hani açıksa ya da kapalıysa hep bu şekilde sorunsuz kullanmıştım ama bu ghz sorununu ilk kez duydum anlattıklarınızdan birşey anlamadım ama yapabildiğim kadar yapmaya çalışacağım çünkü orda da şöyle bir sorun var ghz ayarı da yapmadım şuana kadar yani ghz ayarı yapmadan da kullandım sizin dediğiniz gibi ghz sorunu olsa sürekli sorun mu yaşardım yoksa bu dediğiniz sorun bazen mi ortaya çıkıyor

bu dediğinizi şimdi anladım galiba farklı şeyler değilse hocam ben performansı deniyorsunuz yaklaşık 6-7 ay önce güç seçeneklerinden yüksek performans seçeneği kaldırıldı hiç bir şekilde bu seçeneği bulamadım ve herhangi bir bilgi de bulamadım microsoft türkiye ile iletişime geçtiğim zaman yüksek performans seçeneğini '' çevre kirliliğini önlemek'' adına kaldırıldığını ilettiler sizin de dediğiniz gibi güç seçeneklerinden kendim manuel olarak ayar yaptım 6-7 aydır da sorunsuz kullanıyordum zaten eğer dediğiniz ghz sorunu bu ise

bunu diyorsunuz değil mi hocam

Ekli dosyayı görüntüle 65603
Evet