FPS Düşmesi ve Takılma Sorunu Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Evoist35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar herkese merhabalar , ben 2-3 hafta önce bi sistem aldım. 8gb RAM 1660ti 6gb ekran kartı , ryzen5 2600 işlemci 480gb ssd sistemim var. Arkadaşlar rainbow hariç bütün oyunlarda ani takılmalar yaşıyorum mesela pubg de 150 fps den 110 a düşüp ayni takılma oluyor , cs go da ise fps düşmese bile yine aynı takılma oluyor. Bazı arkadaşlar Bf5 RAM istiyor pubg RAM istiyor dedi ancak da go da bile yaşıyorum. Sorun nedir nasıl çözebilirim teşekkür ederim.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Sıcaklık değerlerine baktınız mı? Malum yaz günlerinde havalar sıcak kasanizin da sogutmasi önemli onun modeli nedir?

Evoist35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sıcaklık değerlerine baktınız mı? Malum yaz günlerinde havalar sıcak kasanizin da sogutmasi önemli onun modeli nedir?
Sıcaklık değerlerine hiç bakmadım çünkü ben alırken bana bu kasa ısınmaz zaten sorun olmaz dediler , aerocool RGB kasanı modeli.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Sıcaklık değerlerine hiç bakmadım çünkü ben alırken bana bu kasa ısınmaz zaten sorun olmaz dediler , aerocool RGB kasanı modeli.

Aida64, Msi Afterburner gibi bir program indirip, değerleri paylaşır mısın?

Evoist35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Oyun oynarken açıp değerleri paylaşıcam değil mi ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Bu ani takılmalar 1-2 saniye gibi kısa süreler içerisinde mi gerçekleşiyor yoksa daha mı uzun?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
8GB yetmiyor artık bu bariz. Sürücüler ve Windows 10 düzgün kurulduysa ve ortada sıcaklık problemi yoksa sorun RAM yetersizliğindendir.

Evoist35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
8GB yetmiyor artık bu bariz. Sürücüler ve Windows 10 düzgün kurulduysa ve ortada sıcaklık problemi yoksa sorun RAM yetersizliğindendir.
Windows’um etkinleştirilmiş halde değil şuan ayrıca sürücüleri geforce exp uygulamasından indirip kuruyorum ancak nvdıa nın sitesinden kendim kurmaya çalışınca hata alıyorum , birazdan sıcaklık değerlerini paylaşacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aida64, Msi Afterburner gibi bir program indirip, değerleri paylaşır mısın?
Oyuna girdim biraz bekliyorum sıcaklık açısından süre geçtikçe mi ısınacak diye birazdan değerleri atıcam

Son düzenleme:

Evoist35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Cs go 20 dk dır falan açık durum bu, sıcaklıkta bi anormallik görünmüyor. Sorun ekran kartında mı acaba ?
GPU SICAKLIĞI MİN 33 MAX 37 VE 35 TE SEYREDİYOR.

Yaklaşık 45-50 dakika oldu ama sıcaklık değerleri aynı durumda cs go için.

Son düzenleme:

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Cs go 20 dk dır falan açık durum bu, sıcaklıkta bi anormallik görünmüyor. Sorun ekran kartında mı acaba ?
GPU SICAKLIĞI MİN 33 MAX 37 VE 35 TE SEYREDİYOR.

Yaklaşık 45-50 dakika oldu ama sıcaklık değerleri aynı durumda cs go için.
Peki internetinizden kaynaklı olabilir mi? Hiç speed test yaptınız mı?

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
internet kaynaklı anlık takılma olur mu ki ? pıng degerlerim de normal ayrıca.
Isınmayı eledik, İnterneti eledik. Peki arkadaşa çalışan uygulama, virüs olabilir mi? Eğer bu da değilse 2 seçenek kalır:
Görkem Say'ın dediği gibi 8GB yetmiyor veya parçalarınızda kronik bir sorun var. Servise gönderip, test ettireceksiniz. Benden bu kadar.

Evoist35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
teşekkür ederim çok sağolun.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Eğer ram etkili olsaydı aynı sorun rainbowdada baş göstermeliydi diye düşünüyorum. Çünkü rainbow bu oyunlardan daha fazla sıkıntılı... 8 GB ram ile R6da stop yiyorum mesela ben. Sizin yememenize şaşırdım. Ramden olmaması muhtemel midir acaba?

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Aynı sistemin i5 9400F işlemcili olanı bende var, ramdan dolayı olacağını sanmam PUBG biraz sorunlu fakat CS:GO'da sorun yaşamadım 8GB Ram ile kesinlikle ramdan dolayı değil. Discord kullanıyorsanız arkada donanım ivmesini kapatabilirsiniz çok etkiliyor denedim, virüs varsa o da çok etkileyebilir.
Rookie'nin dediği gibi parçalarınızda kronik sorun olma ihtimalide var benim dediğim gibi arkadaki programları kapatıp deneyebilirsin çok etki ediyor PUBG'de.