Forumda siyaset yasaklandı ( 29.03.2017 )

Forumda siyaset içerikli konular görmek istiyor musunuz?

• Görmek istiyorum

Kullanılan: 15 20.5%
  • Görmek istemiyorum

Kullanılan: 58 79.5%

• Kullanılan toplam oy
    73

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Karşıt görüşlü üyelerin dizginlenip temizlenmesi gerekiyordu. Konu açıldı, üyeler 'şutlandı' Operasyon bitince de kapandı konu. Türkçesi bu.
sen duruyorsun ya temizlik değil matematiksel nedenlerle oldu olan puanları krıtik değeri aşınca süresiz ban oldular yoksa bişey olması mümkün değil.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Zoruna mı gitti?
Asıl senin zoruna gitmiş ki "Karşıt görüşlü üyelerin dizginlenip temizlenmesi gerekiyordu. Konu açıldı, üyeler 'şutlandı' Operasyon bitince de kapandı konu." diyecek kadar küstahlaşmışsın. Yazık gerçekten...

Eren Alp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Asıl senin zoruna gitmiş ki "Karşıt görüşlü üyelerin dizginlenip temizlenmesi gerekiyordu. Konu açıldı, üyeler 'şutlandı' Operasyon bitince de kapandı konu." diyecek kadar küstahlaşmışsın. Yazık gerçekten...

Bu kadar tepki gösterdiğine göre gerçekten zoruna gitmiş

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Az ötede kendi kendinize tartışın. Benden size laf çıkmaz. Değğmezz

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Temizlik gibi bir durum söz konusu değil, referandum öncesi forum üyelerinin düşüncesini,seviyeli ve hakaret içermeyen bir tartışma ( bilgi-alış verişi )yapılması için açıldı. Şahsen sık sık forum kurallarını hatırlattım ve uymayanların ceza alacağını bildirdim, uymayanlar cezalandırıldı.

dr4nn0r

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Merhaba arkadaşlar,

Forumda bildiğiniz üzere 2 Şubat 2017 tarihinden itibaren Forumda siyasi konular serbestti - ( Forumda Siyasi Konu Açmak Artık Serbest ) - bize gelen istek ve şikayetlere göre bu anketi yapmaktayız, anket sonucuna göre gerekli aksiyon alınacaktır. Forumda siyaset içeren konuları görmek istiyor musunuz?
Biz siyasetsiz mutluyuz neden huzurumuzu kaçırdınız ki zaten admin qardeş :'( Hem teknoloji forumunda siyaset ne arar?

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Biz siyasetsiz mutluyuz neden huzurumuzu kaçırdınız ki zaten admin qardeş :'( Hem teknoloji forumunda siyaset ne arar?

Dediğim gibi konu huzur bozmak için açılmadı, yalnız forum kurallarına uymayanlar forum huzurunu bozma sebebinden cezalandırıldı.

dr4nn0r

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Dediğim gibi konu huzur bozmak için açılmadı, yalnız forum kurallarına uymayanlar forum huzurunu bozma sebebinden cezalandırıldı.
Tabi ki hiç bir konuyu huzur bozmamak için açtığınızı biliyorum. Fakat böyle bir forumda öyle bir konu sadece 'bana' saçma gelmişti. :) Ayrıca sizin elinizde olmasa da siyaset bu her türlü huzur kaçırabilir.

Nelalexius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Bence olmamalı. İnsanlar arasında ayrım yaratmaktan başka bir işe yarayacağını düşünmüyorum.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Bizim ülkede siyaset diye bişey yok sorsan herkes siyaset uzmanı ama fanatik taraftardan farkları yok herkes desteklediği partinin kusursuz desteklemediğinin her hareketinin yanlış olduğunu düşünüyor. Objektiflik diye bişey yok o yüzden karşılıklı oturup tartışılmıyor

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
görmek iyi olur ama, çok kişi kendini tutamıyor.
doz artıyor "ban"a kadar gidiyor iş..

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Ben şahsen görmek istemiyorum. Siyasetten bahsetten kişilerlede muhattap olmama kararı aldım. İçimiz dışımız bi siyaset önümüzü göremiyoruz.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Bu cümlem kimi ilgilendiriyor bilmiyorum ama forumda bunca siyaset istemeyen varken, neden Evet reklamı var bu forumda ?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Eğer öyle bir şey olursa forum amacından çıkar ve herkes birbirine yardımcı değil düşman olur.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
reklam mı almasınlar. :D Siyaset konuları zaten epeydir görmüyorum.
Ya hayır reklam almalarına karşı değilim. Tabiki alsınlar sonuçta emek veriyorlar. Fakat bir mod böyle bir konuyu açtığında ve sonuçlar ortadayken böyle bir reklam olması ters durum yaratır.
Düşünsene %79 luk siyaset istemeyen var hemen sayfanın başında da Evet reklamı var. Tutarsızca olur bu.
Konunun başında bu belirtilip konu açılsa asla lafım olmaz derim ki düzgün bir şekilde belirtilmiş o zaman Eyvallah. Ama ben oy kullandığımda üste siyaset içerikli reklam olması...

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Siyaseti istemeyen sizsiniz.
Artık konuşma hakkınız yok.
Siyasetin konuşulmasını kendi isteğinizle böyle yasaklarsanız, yarın parası olan reklamı verir, bunu bir şekilde engelleseniz bile, gücü olan yine reklamlarla bilinçaltı mesajlar verir ve bunları açıklayacak kimse bulamazsınız, popüler kültür ve establishment medyanın size dayattıkları içerisinde oyuncak olur gidersiniz.
Dolayısıyla şikayet etme hakkınız yok.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Siyaseti istemeyen sizsiniz.
Artık konuşma hakkınız yok.
Siyasetin konuşulmasını kendi isteğinizle böyle yasaklarsanız, yarın parası olan reklamı verir, bunu bir şekilde engelleseniz bile, gücü olan yine reklamlarla bilinçaltı mesajlar verir ve bunları açıklayacak kimse bulamazsınız, popüler kültür ve establishment medyanın size dayattıkları içerisinde oyuncak olur gidersiniz.
Dolayısıyla şikayet etme hakkınız yok.
Siyaseti forumda istemeyen kitle var yalnız :D
Bide ne atarlı giriş yapmışsın be hocam :D

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Reklam engelleyici kullanın. :)
@F1kan
Ya bu işin reklam engelliyici ile bir alakası yok ki :D
En basit mantık kuralım bir oylama yapılıyor salonda. X Salonunda borsa konusunda tartışma olsun mu olmasın mı ? %79.5 olmasın derken salonda oy kullandığın sandığın karşısında borsa hakkında içerik reklam vs. bulunması yapılan işle ne derece doğru orantılı olur ?
Yani forumda siyaset oy birliği ile istenmıyor. Çünkü doğru bileni var yanlış bileni var. Taraf tutanı var tutmayanı var. Saçma sapan tartışmalar çıkması engellenir. Ama bilgili insanlar ile seviyeli sohbet her zaman edilir bu kadar basit :D

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Merhaba arkadaşlar,

Anket sonucuna göre, ikinci bir oylama yapılana kadar siyaset içeren tüm gönderi ve konular yasaktır. Ancak; Türkiye ve Dünya gündemi ile ilgili huzur bozucu olmayan, tartışma içermeyecek gönderiler yasaklanmayacaktır.

İyi forumlar dileriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...