Forum yarışmaları düzenleme

Bu konuyu okuyanlar

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Aklımda forum içi üyelerimizin katılacağı ufak yarışmalar var mesela forumumuz ağırlık olarak cep telefonu üzerine konular açılıyor ve üst düzey kamerası olan cihazlar coğunlukda.Bu sebepden şöyle aylık bir mobil fotografcılık yarışmaları düzenlesek ne dersiniz .Ödül olarak SDN kupası garantisini veremesemde en azından cektiğiniz fotogram tabi ilk üç için gecerli SDN facebook sayfasında yayınlanabilir isminiz ile birlikte.Fikir ve düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Reaksiyon puanı
10,324
Yarışmalar her zaman heyecan katar, güzel olur... Da, bir de 'havuç' her ne olacaksa albenisinin öyle üç kuruşluk kıytırık bişey olmaması lazım. :)

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357
Arada böyle şeyler olmalı Forum git gide aktif üye kaybediyor

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
o zaman arkadaşlar yeni yıl itibari ile aylık olarak cep telefonu fotografcılığı yarışması düzenlemeye çalışacağız artı yine bir ara @by efsane nin yapmış olduğu en çok konu açanlar, en çok beğeni alanlar vb. yarışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.Hafta içi yeni yıla girmeden konularımızı açarak yine duyurusunu da yapacağız tekrardan

M

Murat Burç

SDN Okuru
o zaman arkadaşlar yeni yıl itibari ile aylık olarak cep telefonu fotografcılığı yarışması düzenlemeye çalışacağız artı yine bir ara @by efsane nin yapmış olduğu en çok konu açanlar, en çok beğeni alanlar vb. yarışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.Hafta içi yeni yıla girmeden konularımızı açarak yine duyurusunu da yapacağız tekrardan
Foruma konulan resim boyutu sınırı hakkında ne düşünüyorsunuz?
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir şey daha bence de bu yarışmalar olmalı fakat en çok konu açan konusunda biraz şüphelerim var belirteyim. Mod kadrosunun seçeceği kaliteli ve çok konu açanlara gönderirsiniz umarım. Habire boş konu açanlar türeyebilir.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Tabiki ufak kurallar koymak zorundayız mecburen yoksa bahsettiğin gibi sıkıntılar boy gösterebilir.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Bence fotoğraflar modlara özel mesaj yolu ile iletilsin. Modlar aralarından eleme yapıp kilitli konu içerisinde sıralasın. Beğeni sıralamasına göre 1. 2. 3. seçilsin. Eğer 1. fotoğraf beğeni barajını aşarsa SDN kupası verilsin :D

Son düzenleme:

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Bence fotoğraflar modlara özel mesaj yolu ile iletilsin. Modlar aralarından eleme yapıp kilitli konu içerisimde sıralasın. Beğeni sıralamasına göre 1. 2. 3. seçilsin. Eğer 1. fotoğraf beğeni barajını aşarsa SDN kupası verilsin :D
Daha modların kupası yok :D :D

Dediğin olay olabilir zaten illa eleme olacaktır.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Eleme usulü yapmak biraz haksızlık olur kanaatindeyim konu açılır katılmak isteyen konuya ekler fotogfını daha sonra katılım durumuna göre anket veya beğeni şeklinde sonuçlanır

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

evet heyecanlı olur. Balangıç için fikrinize katılıyorum. Mesela konuyu siz belirlersiniz ve onun üzerine fotoğraf çalışması olur. Daha sonra bu fikriniz forum için renkli gözüküyor. Ardından, eminimki aklınıza farklı kulvarlarda yarışmalar yapacaksınızdır. Her üye grubunun eğilimine göre gibi.

Saygılarımla

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Merhaba,

evet heyecanlı olur. Balangıç için fikrinize katılıyorum. Mesela konuyu siz belirlersiniz ve onun üzerine fotoğraf çalışması olur. Daha sonra bu fikriniz forum için renkli gözüküyor. Ardından, eminimki aklınıza farklı kulvarlarda yarışmalar yapacaksınızdır. Her üye grubunun eğilimine göre gibi.

Saygılarımla
Tabiki farklı kulvarlar olacak örneğin şu an kış mevsimindeyiz ilk yarışmamız sonbahar kış temalı olmasını düşünüyorum daha sonraki aylarda aklımda olacakları yazayım sizlerinde önerisine açığım tabiki
Manzara
Belli marka cihazlar(İphone,Samsung Lg,Huawei,Gm,Nokia)
Hayvanlar(Kedi,Köpek,Kuş)
Arabalar
Makro
Uzun süreli çekim

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

şahsım adına sizi destekliyorum. Yaptığınız yarışmalardan uyanlara tabii ki katılırım. Uymayanalar için yine yanınızda ya da konu içinde yer alırım ama belki katılamam. Üretkenliğin olduğu her yere gelirim. :)

Saygılarımla

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
bu yarışıda confickerbalonu kazanır tabi o sırada ban yememişse... :p tikinin uzaklaştırılmış olduğunu fark ettim ama sebebini göremedim...

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Bence fotoğraflar modlara özel mesaj yolu ile iletilsin. Modlar aralarından eleme yapıp kilitli konu içerisinde sıralasın. Beğeni sıralamasına göre 1. 2. 3. seçilsin. Eğer 1. fotoğraf beğeni barajını aşarsa SDN kupası verilsin :D
O türden yarışma bir forumda yapılmıştı, herkes kendi fotoğrafını arkadaşlarına atıp beğeni yaptırıyorlardı. Daha sonra yönetim konuları kaldırıp özel olarak aralarında jüri aracılığıyla seçim yapmışlardı.