Forum Kuralları Hatırlatma!

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaslar son zamanlarda artan kural ihlallerinden dolayi bu konuyu yazma ihtiyaci hissettim. Çokça yaptığınız hatalara dair yazıyorum :

-Konu açtığınızda en azından başlıkların ilk harfi büyük olmalı lütfen hepsi küçük yazmayın.

-Başlıklar yardim lutfen acilll vs gibi olmamali daha açıklayıcı basliklar seçin.

-Başlıklar konunun ne hakkında oldugunu belirtir ama bazi arkadaslar anlamamis olacak ki resmen içeriği başlığa yazıyor böyle olmamali kısa ve öz olmalı.

- Yazılarınız icinde lutfen kufur hakaret ve tartışma ortami yapacak davranışlardan kaçının .

-Lütfen konulari doğru kategoriye açın örneğin bir telefon almak istiyorsaniz telefon tavsiyesine açın.

- Ayni konuyu 4-5 tane olacak şekilde lütfen açmayın .

- Daha önce açılmış ya da çok benzeri bulunan bir konuyu lutfen açmayın sorununuzu o konudan yazın.

-Her türlü reklam ve flooddan uzak durun .

-Forum dili Türkçe ingilizce egitim konulari dışında lütfen Türkçe dışında dil kullanmayalim.

-Konulara tamamı renkli ve kalın yazmayalim.

-Yasal olmayan içerikleri paylasmayalim.

- Kaynak olarak Türkçe teknoloji siteleri kabul edilmemektedir lütfen dikkat edelim.

Sonuç olarak arkadaşlar bu hususlar en çok rastlanan hatalar, son zamanlarda özellikle çokça olmaya başladı. Elimizden geldigince duzeltiyoruz ama sizin de çabanız lazim
Hersey için teşekkürler.
Jiraiya06

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Forum için yararlı bir konu olmuş çünkü baya arkadaş kendi kafasına göre davraniyordu bazi arkadaşlar ayni konuya 5 dk arayla ayni mesaji atiyordu umarım uyarlar bu kurallara.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Çoğu kişi yine okumadan geçecek.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
diğer kuralları anlatık ta.Türkçe teknoloji siteleri kaynak olarak kabul edilmiyor.kan davasımı var teknoloji sitelerle aranızda.

kusura bakmasınlar ama saçma.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
diğer kuralları anlatık ta.Türkçe teknoloji siteleri kaynak olarak kabul edilmiyor.kan davasımı var teknoloji sitelerle aranızda.

Söz konusu siteler haberlerinin, makalelerinin paylaşılmaması konusunda bildirimde bulunmuşsa yapacak bir şey yok.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344

Yasal nedenlerden dolayı adamlarin gayet hakki shiftdelete.net icin de ayni sey gerekli izinsiz sitemizin haberleri de paylasilamaz.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
Söz konusu siteler haberlerinin, makalelerinin paylaşılmaması konusunda bildirimde bulunmuşsa yapacak bir şey yok.
yaptığı haberin paylaşılmasını istemeyen bir web sitesi olması sizce mümkün mü?
olsa olsa kaynak gösterilmeden paylaşılmasını istemiyorlardır?
okunmasın diye haber yapan bir kuruluş görmedim bu güne kadar.
o kural rakip sitelere müşteri kaçmasın diye olabilir mi?

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Özellikle konu başlıklarına daha dikkat gösterilmesi gerek. Bazı gençler hakaretler tartışma ortamı yapıyor harbi yararlı konu.

Ama keşke diğer forumlar bizmkide dahil haber paylaşmını serbest yapsa pek bi zararı olacağını zannetmiyorum.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Önemli olan su an bu kurallara uyulmasi adam 5 dakikada 30 tane apk paylasmis mesela olacak is mi

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
yaptığı haberin paylaşılmasını istemeyen bir web sitesi olması sizce mümkün mü?
olsa olsa kaynak gösterilmeden paylaşılmasını istemiyorlardır?
okunmasın diye haber yapan bir kuruluş görmedim bu güne kadar.
o kural rakip sitelere müşteri kaçmasın diye olabilir mi?

Kaynak gösterilsin ya da gösterilmesi o siteler gerçekten de haberlerinin başka yerlerde paylaşılmasını istemiyorlar. Daha önce birkaç siteden bu konuda şikayet alındıktan sonra bu kural konuldu. Müşteri anlayışını zaten taşımıyoruz; öyle bir kaygımız da yok.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
Kaynak gösterilsin ya da gösterilmesi o siteler gerçekten de haberlerinin başka yerlerde paylaşılmasını istemiyorlar. Daha önce birkaç siteden bu konuda şikayet alındıktan sonra bu kural konuldu. Müşteri anlayışını zaten taşımıyoruz; öyle bir kaygımız da yok.

kaynak gösterilmesine rağmen şikayet alındıysa birşey diyemem tabi ilginç bir durum.
müşteri olayına gelince madem bu anlayışı taşımıyorsunuz şu reklamları kaldırında site bir rahatlasın :)
ama onlar bize daha iyi hizmet edebilmek için değil mi ?
SDN olarak hayır için bu siteyi yayınladığınızı düşünmüyorum.

söylediklerimi lütfen dostça bir eleştiri olarak algılayın
bence DH olma yolunda ilerliyorsunuz
tamam diğer sitelere göre kullanıcılara daha fazla değer veriyorsunuz bunu kabul ediyorum ancak hepsi başlangıçta bu şekildeydi.

neyse konuyu dağıtmayalım kurallara uyalım uymayanları uyaralım :)

Zafer Computer

Doçent
Reaksiyon puanı
9
iPad de herhangi bir linke tıklayınız linkin üstüne pembe bir kutu çıkıyor yazının da üstü kapanıyor ama girmekte sorun yok ama çok kötü gözüküyor.

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
kaynak gösterilmesine rağmen şikayet alındıysa birşey diyemem tabi ilginç bir durum.
müşteri olayına gelince madem bu anlayışı taşımıyorsunuz şu reklamları kaldırında site bir rahatlasın :)
ama onlar bize daha iyi hizmet edebilmek için değil mi ?
SDN olarak hayır için bu siteyi yayınladığınızı düşünmüyorum.

söylediklerimi lütfen dostça bir eleştiri olarak algılayın
bence DH olma yolunda ilerliyorsunuz
tamam diğer sitelere göre kullanıcılara daha fazla değer veriyorsunuz bunu kabul ediyorum ancak hepsi başlangıçta bu şekildeydi.

neyse konuyu dağıtmayalım kurallara uyalım uymayanları uyaralım :)
Reklamlara olmazsa adamlar para kazanamayacak bence takma bunlari gunde birkez bile olsa reklamlara tiklada adamlarda birşey kazansın bari

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
Reklamlara olmazsa adamlar para kazanamayacak bence takma bunlari gunde birkez bile olsa reklamlara tiklada adamlarda birşey kazansın bari
bu mesajdan anlaşılıyor ki ne demek istediğimi tam olarak ifade edememişim
erenberk müşteri anlayışı taşımıyoruz diyor bende diyorum ki aksine müşteri anlayışı taşımak gerekiyor
her bir üyeye müşteri olarak bakmak gerekiyor, bu işten bara kazanılıyorsa yaklaşım bu şekilde olmalı, kullanıcılara ona göre değer verilmeli.
müşteri anlayışı yoksa reklama ne gerek var, değil mi?
erenberk ile bu konuda anlaştığımızı düşünüyorum

neyse hocam seni mi kırıcam tıkladım reklamlara 3-5 bişey kazansın onlarda :)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
bu mesajdan anlaşılıyor ki ne demek istediğimi tam olarak ifade edememişim
erenberk müşteri anlayışı taşımıyoruz diyor bende diyorum ki aksine müşteri anlayışı taşımak gerekiyor
her bir üyeye müşteri olarak bakmak gerekiyor, bu işten bara kazanılıyorsa yaklaşım bu şekilde olmalı, kullanıcılara ona göre değer verilmeli.
müşteri anlayışı yoksa reklama ne gerek var, değil mi?
erenberk ile bu konuda anlaştığımızı düşünüyorum

neyse hocam seni mi kırıcam tıkladım reklamlara 3-5 bişey kazansın onlarda :)

Bu musteri anlayışı değil ki sonuçta burada çalışanlar evine ekmek götürüyor o yuzden reklam koymak zorundalar seni reklama tikla diye zorlayan da yok tapatalk, mobil versiyonda zaten reklamlar yok denecek kadar az. Ancak reklamlar kalkarsa bu site ayakta duramaz malesef

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
Bu musteri anlayışı değil ki sonuçta burada çalışanlar evine ekmek götürüyor o yuzden reklam koymak zorundalar seni reklama tikla diye zorlayan da yok tapatalk, mobil versiyonda zaten reklamlar yok denecek kadar az. Ancak reklamlar kalkarsa bu site ayakta duramaz malesef

bir işletme yönetirken hizmet verdiğin kitleye müşteri olarak bakmak ayıp bişey değil bu anlayışı benimsemekten bu kadar korkmayın :) bu işin doğasında var
kaybettiğin her üye aynı zamanda kaybettiğin müşteridir ve hatta potansiyel para kaybı demektir (belki reklama tıklayacaktı)
insanlar bu siteyi ziyaret etmezse günde x hit alıyorum diyip reklam anlaşması yapamazsın ki.

ben reklam görmek istemiyorum ya da asla reklamlara tıklamam demiyorum
burada bir ticaret ilişkisi var diyorum
reklamları kaldırabiliyor musunuz ? hayır
neden ? çünkü burada çalışanlar evlerine ekmek götürüyor
demek ki burada müşteri anlayışını benimsemeniz gerekiyor

eğer bu işi hobi olarak yapsaydınız ve bir çıkarınız olmasaydı o zaman "biz müşteri anlayışını benimsemiyoruz" diyebilirdiniz.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Farklı bir bakış açısı.. Saygı duymak lazım :)

leanardo

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
eski konuları hortlatmaya karşıda bi çözüm olsa

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
eski konuları hortlatmaya karşıda bi çözüm olsa

Aslında biraz farklı çalışıyor o sistem.

Mesela LG G2 alsammı? diye bir konu açıldığını düşünelim ve üstünden 1 yıl geçmiş, üyenin gelip konuya lg g2 al demesi konuyu hortlatması demektir.

Ama LG G2 hakkında detaylı bilgiler verip almak için almamak için neden yazarsa, G2 almak isteyenler arkadaşın yorumunu görüp bilgi sahibi olabiliyorlar bu yüzden hortlatma olayı birazcık farklı işliyor :)

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
mesaj sayısını arttırmak için kimseye bir faydası dokunmayan
"teşekkürler"
"güzel paylaşım"
"ahahahah"
"aynen"
vb... mesajların yazılması engellense fena olmaz :)

bunu yapan kişiler aynı zamanda çok eski konulardan başlayarak sırayla yazıyorlar [MENTION=380082]Vikings[/MENTION]'in dediği gibi bilgi almak amacıyla değilde gereksiz yere konuyu hortlatmış oluyorlar :)
çok mu aşırı olur bilmiyorum ama belki yeni üyelerin 1-2 kelimelik mesaj yazmaları engellenebilir
ya da forum kuralı olarak eklenebilir

bazen konuya mesaj geldiğinde haberdar olmak için takip mesajları yazılıyor
onun için de yukarıdaki "Seçenekler--> Bu konuya abone ol" butonunun kullanımı resimli olarak anlatılabilir
ne kadar anlamlı bilgi o kadar google aramalarından gelen üye ;)

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
bir işletme yönetirken hizmet verdiğin kitleye müşteri olarak bakmak ayıp bişey değil bu anlayışı benimsemekten bu kadar korkmayın :) bu işin doğasında var
kaybettiğin her üye aynı zamanda kaybettiğin müşteridir ve hatta potansiyel para kaybı demektir (belki reklama tıklayacaktı)
insanlar bu siteyi ziyaret etmezse günde x hit alıyorum diyip reklam anlaşması yapamazsın ki.

ben reklam görmek istemiyorum ya da asla reklamlara tıklamam demiyorum
burada bir ticaret ilişkisi var diyorum
reklamları kaldırabiliyor musunuz ? hayır
neden ? çünkü burada çalışanlar evlerine ekmek götürüyor
demek ki burada müşteri anlayışını benimsemeniz gerekiyor

eğer bu işi hobi olarak yapsaydınız ve bir çıkarınız olmasaydı o zaman "biz müşteri anlayışını benimsemiyoruz" diyebilirdiniz.
Forum moderatörleri olarak müşteri anlayışını benimsemiyoruz :)

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
Forum moderatörleri olarak müşteri anlayışını benimsemiyoruz :)

size para ödemiyorlarsa normaldir :)
şaka bi yana doğru söylüyorsun, sadece moderatör olarak düşünmemiştim :)
temsil ettiğiniz "shiftdelete.net" adresi adı altında yayın yapan firma için konuşmuştum

The Virus

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Konu başlık ve kategorilerini içerisinde barındıran bazı kurallar ısrarla ihlal ediliyor maalesef...

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaslar son zamanlarda gene yeni uyeler çoğaldıkça ilk mesajda belirttiğim kurallara uymayanlar çoğaldı. Lütfen kurallara riayet edelim.

Son mesajlar