Forum kuralları hakkında.

Bu konuyu okuyanlar

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
4- Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması şarttır. "Yardım", "İmdat", "Acil" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir.

Arkadaşlar genel anlamda dikkatimi çeken bir sorundan bahsetmek istiyorum.
Herhangi bir konuda yardıma ihtiyacı olan kullanıcılar direkt olarak hesap açıp forum kurallarını okumadan konu açmaya yöneliyorlar.
Haliyle konular genellikle "Yardım lazım, Acil yardım, Çok acil v.b." başlıklarıyla oluşturuluyor ve bu kural alıntılanarak konu kapatılıyor.
Özellikle yeni kullanıcılar en azından ilk 10 konularını açmaya çalıştıkları zaman bu ve bunun gibi önemli kurallar küçük bir bildirim halinde konuyu açmadan gözükse ve kullanıcının sorununa yardımcı olsak, modlar konuyu kapatmak ile uğraşmasalar :D

Şimdi yazdıklarımı okuduktan sonra bazı yerler gereksiz gelecek farkındayım, forum kurallarını okumak zorundalar v.s. fakat forum kurallarının yeni kullanıcılar tarafından önemsenmediğini de hatırlatmak isterim :)

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
75080

Konu başlığı kısmındaki yazının olduğu yerde dediğinizin yapıması mantıklı. :)

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Koyu kırmızı renk görselliği bozabilir.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Özellikle yeni kullanıcılar en azından ilk 10 konularını açmaya çalıştıkları zaman bu ve bunun gibi önemli kurallar küçük bir bildirim halinde konuyu açmadan gözükse ve kullanıcının sorununa yardımcı olsak,
Olması gerekeni yakalamışsın, çözümü de göstermişsin. Teşekkür ederiz.

@Fatih Toprak, @by efsane

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Normalde yeni üyelere bir PM gitmekte @Hakkı Alkan 'dan. o PM'de forum kuralları da yazıyor. Ancak dediğiniz şeyi de yapma imkanı varsa yapalım, araştıralım.

Bir de, moderatörlerin bahsi geçen konuları kiltilemesi aslında yanlış. Düzeltilip devam ettirilmesi gerek.