Fortnite Birinci Olma Taktikleri / Solo'da Hayatta Nasıl Kalınır ?/ Oyun Nasıl Kazanılır ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


CrazYALkaN

Asistan
Katılım
8 Nis 2012
Mesajlar
147
Puanları
18
Konum
Adana
Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=-3EW_ovg5VI


1- Her oyun 100 kişi olunca başlıyor, oyunda ilk sıralara cıkmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey kalabalık bölgelere atlamamak. Otobüsün gidiş yönünden uzak yerlere atlayın.
2- Tuş Ayarları -

Oyuna bile başlamadan önce tuş ayarlarınızı bir değiştirin derim. Zira farklı oyunlara alışıksanız oyunun mevcut tuş seçenekleri sizi rahatsız edebilir. Mesela "X"e basınca eğilmek ya da yere yatmak yerine karakteriniz silahı sırtına koyuyor. Çatışma esnasında bunu yaşamak istemezsiniz, emin olun.

Yere indim ne yapmalıyım ?
Olabildiğince hızlı bir şekilde binalardaki eşyaları toplayın ve neleri alıp neleri bırakacağınıza hızlı bir şekilde karar verin didik edin ama cokta bir binada oyalanmayın. Oyuna sakin bir yerde rahat eşya kasmak sizin avantajınıza olacaktır.

Hangi eşyalara daha çok ihtiyacım var ?
İlk olarak iyi bir silah ardından bu silahı desteklicez mermilere, yakın savaşlar için 1 adet pompalı silah ardından can kiti, şurup v.s bulduğunuz can destekleyici ürünleri alın. Bandajlar en son tercihiniz olabilir çünkü en fazla 75 cana kadar cıkartabiliyorlar. Bunun dışında bulduğunuz kalkanları anında için envanterde yer kaplamasın destek olarak 50'lik shield yada 25'lik shieldde alabilirsiniz tercih size kalmış.

Hangi Silahları Tercih Etmelisiniz ve Neden?
Silahları renk ve yıldızlarına göre seçmelisiniz.
Silahları oyunun gidişatına ve envanterin durumuna göre tercih etmelisiniz elinizde tabancadan tut awpye kadar bir çok seçenek mevcut. Şahsi olarak olmazsa olmazlarımdan biri pompalı tüfek ikinci ise tarruz taramalı tüfekleri tercih ediyorum.
Uzun mesafeli çatışmalardan oldukça uzak durmaya çalışıyorum ve düşmanın bana saldırmasını bekliyorum.

1- Her oyunda olduğu gibi Yakın mesafe savaşlar için Pompalı kısa menzilli oldukları için vazgeçilmez ve rakipsizler. Özellikle binaların içerisinde en iyi silahınız pompalı tüfekler olacaktır.
2- Orta çok uzak sayılmayacak savaşlar için taramalı,hafif taramalı yada tabanca kullanabilirsiniz.
3- Çok uzak mesafeler için varsa AWP yoksa el beceriniz ve görüş açınız varsa taramalı silah.
4- Elinizde ikisi de yok tabanca yada pompalı türü bir silah varsa düşmanın yanına gidebiliyorsanız gizlice gidemiyorsanız yapı yaparak gidin.

Oyunda önemli olan düşman öldürmek değil hayatta kalabilmek sizi görmeyen düşman dibinizden geçse bile es geçin önemli olan avantajlı olup hayatta kalabilmek sizin yerinize başkaları savaşsın. Çatışmak her zaman keyifli olsa da oyunun amacı hayatta son kalan kişi olmak. Bir çatışmayı kazansanız dahi hasar alacaksınız ve yerinizi silah seslerinden dolayı belli etmiş olacaksınız buda rakiplerinizin sizden avantajlı olması demek. 10 adam öldürüp kaybetmek yerine oyunun sonunda 1-2 adam öldürüp kazanmak daha iyidir.
Halkayı kovalamak yerine her zaman halkanın içinde durmaya çalışın av değil avcı olun.
Eğer çatışmak zorunda kalırsanız tavsiye etmesem de yükseklerde olmayı ve yapı kurmayı tercih edin bu şekilde savaşın.
Bu tavsiyeler size kesin birincilik getireceğinin garantisi yok ama ilk 25 ve 10'a yüksek bir ihtimalle girersiniz. Bundan sonrası sizin çatışma yeteneklerinize kalmış. Verdiğim tavsiyeler oyun kazanma şansınızı artırır ama yeteniğiniz yoksa son kalan 1 adam bile olsa vurulup kaybedebilirsiniz.
 
Üst
stat counter