Formattan sonra yerel disk D yok..

Konusu 'Sürücüler ve Güncellemeler' forumundadır ve tsmgg tarafından 16 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. tsmgg

tsmgg Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Formattan sonra yerel disk D yok..

bilgisayarıma xp pro sp2 format atarken D ve C disklerini birleştirdim bütün pc ye komple format atmak için..düzgün bi biçimde formatlandı ancak bilgisayarıma geldiğimde D diskimin olmadığını gördüm sadece C diski var ve dvd sürücümün harfi D olmuş..ne kadar uğraştıysam geri getiremedim.. sorunu nasıl çözebilirimm...!!??? :unsure::unsure:

daha önce biçok konu açılmış ancak bu biraz farklı herkesin diskleri ayırırken gitmiş benimki birleştirirken..

2. Laputos

Laputos Asistan

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    format atarken diskleri ayırmamışsın yani ilk gelen mavi ekranda yapman gereken işlemdi örneğim 80 gb lik hd yi c 30 d 80 diye ayırabilirdin orda c ile d yi birleştirdiğin için sadece c ye ve bütün diske format atmış oldun orda yeni disk açman gerekirdi

3. keyloger

keyloger Rektör

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    63
    sen kendin yazmışsın zaten ikisini birleştirdim diye :) birleştiği için sadece c var laputosun dediği gibi ayırman lazım dyide görmek için..

4. tsmgg

tsmgg Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım şimdi farkettim bende D sürücüsünü birleştirdikten sonra yeniden getirmek mümkün değilmi bi çözüm yolu varmı yani??

yeniden format atcaktım bu sefer ayırarak ancak c yi bölmeme izin verilmiyor bu seferde

flood olmasın die sildim bikac gereksiz mesajı:)

5. outcast

outcast Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    windows xp de format atarken diski bölersen ikinci kısım formattan sonra görunmez windows biçimlendirmediği için. bunu manuel yapman gerekli. öncelikle bilgisayarım ikonuna sağ tıkla yönet de. oradan sol taraftan disk yönetimine gel. önce cd romunun uzerine gel sağ tıkla surucu harfini ve yolunu değiştir de. surucu harfini E yap(tek cd romunun olduğunu ve E harfinin kullanılmadığını duşunuyorum.) . daha sonra orada bölümlendirilmemiş alan olarak diskinin ikinci kısmını göreceksin uzerine sağ tıkla yeni bölüm oluştur de. sihirbazdan yeni mantıksal sürücü ve sonra genişletilmiş bölümü seç. shirbaz kapanınca tekrar sağ tıkla biçimlendir de yeni bölümün görunecektir

6. hasanztr

hasanztr Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeniden format atmana gerek yok partition magic
    Partition Magic 8.0 indir programını kur o zaman windows tan istediğin gibi bölersin.

7. keyloger

keyloger Rektör

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    63
    öncelikle flood yapma! illaki biri yardım eder ama sıranı bekle!...

c'yi yeniden kurulumda bölmek istersen önce c'yi sil sonra istediğin boyutlarda bölümler oluştur...

bi daha flood yaparsan cevap yazmam, kolay gelsin..

8. tsmgg

tsmgg Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamam deniyom şimdi

9. yusufsan21

yusufsan21 Dekan

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer format atmak istemiyorsan gparted adlı programla C'den istediğin kadar alan kesebilirsin.

Gparted cdden çalışıyor ve internette nasıl kullanıldığı hakkında resimli anlatımlar var.

10. tsmgg

tsmgg Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

değiştir dediğimde 'windows sistemi biriminizin veya önyükleme biriminizin sürücü harfi değiştiremiyor' uyarısı cıkıyor:huh:

11. tsmgg

tsmgg Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    portation magici denedimde olmadı oda, gparted onuda deniyim teşekkürler arkadaşlar

12. outcast

outcast Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    C yi seçmeyeceksin cd romunun yani D surucusunun harfini değiştireceksin. eğer ikinci diskinin isminin D olmaması senin için sorun değilse bırak öyle kalsın sadece diskin ikinci bölümü için yazdıklarımı yap.

13. tsmgg

tsmgg Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tmm anladım saol deniyom.. bu arada floodun ne demek olduunu bilmiodum öğrendim özürr üst üste msj yazmak dmi

14. outcast

outcast Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet ust uste mesaj yazmak. eğer ek birşeyler yazmak istiyorsan mesajına cvp yazılmasını bekle yada mesajını duzenle. kolay gelsin. bu mesajı takibe aldım çözum yapamazsan cvp yaz

15. NikeSteeL

NikeSteeL Dekan

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    Eğer 2 HDD yi Birleştirip Formatladıysa "Acronis Disk Director Suite 10" Programı ile Kolayca D sürücü Ayırabilirsin

Yok Eğer Bilgisayarında C: Sürücü HDD Boyutuna Göre Düşük D: Sürücüsü Görüntülenmiyor ise Bilgisayar/Yönet/Disk Yönetimi Kısmından D: Sürücünü Bilgisayarıma Gösterebilirsin

16. honline

honline Profesör

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    48
    Eğer hiçbir programla beceremedim diyorsan vista yüklü pc ye 2. hdd olarak tak ve Bilgisayarım sağ tık yönete bas orada disk yönetiminden kendi hhd nin harfinine sağ tıkla ve bu bölümü küçült de boyutu ayarla olsun bitsin ve işletim sisteminin kurulu olduğu harfi değiştiremezsin

17. tsmgg

tsmgg Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bölümlendirilmemiş alan göremedim yeni bölüm olusturamıyorum cünkü sadece c sürücüsü war oda değişmiyor

bu arda harddiskim 40 gb c sürücümünde o kadar d nin kapasitesi c yemi gecmiş onu anlayamadım yoksa ayrı bi kapasitesimi oluyo d sürücüsünün??

bu arad program ismleri için teşekkürler arkadaslar düzeltemezsem bilgisarımdan denicem hepsini

18. outcast

outcast Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sen diski böldüğne eminmisin. ayrıca teamviewer diye bir program var onu bilgisayarına yukle çalıştır programda yazan ID numaranı ve parolanı bana ozelden mesaj olarak gönder ben bakayım istersen.

19. Elbruz46

Elbruz46 Rektör

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    83
    en güzeli ve rahatı yeniden format atarsın formta tarken c yi silersin sonra bölüm oluştur der C için bir değer oluşturusun sonra Yine bölüm oluştur dersin ister geri kalan kısmın hepsini D yaparsın istersen belli bir bölüm ayırıp E yaparsın yani basit işler :)

20. tsmgg

tsmgg Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    format atarken c yide silersem hiçbi sürücü kalmaz die korkuom olabilirmi oyle bölüm olusturma secenegi gelirmi yani??? team wieweri biliom ama yok pc mde olmazsa indirebilirim

Sayfayı Paylaş