Format sonrası usb hardiske erişemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

mutahhar

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Merhaba,

Dün akşam işten eve gelip dizüstünü açtım, ağa bağlanmadı. ne yaptıysam olmadı, kayıtlı ağa bir türlü bağlanmadı. Sistem yavaşladığı için ne zamandır sistemi sıfırlamak istiyordum. Yedeğimi alıp sıfırladım. Gece bitti, ağ sorunu çözüldü ancak bu seferde yedek aldığım usb harddiske erişemiyorum. Aygıt yöneticisi altında görünüyor, ama bilgisayarım kısmında ismi görünmüyor. Sadece yerel disk olarak geçiyor ismi. Açmak istediğimde ise dizin adı geçersiz olarak uyarı veriyor. Win 10 dizin adı geçersiz adresindeki adımlar dahil nette bulabildiğim her çözümü denedim olmadı. Tekrar format atmak istedim bir kaç kere sorun çıktı 3. denemede bitti ama sıfırlamanın tam olmadığı şeklinde uyarı da verdi. Sorun çözüldü mü diye hemen hardiski taktım ama sorun hala devam ediyor :( işin ilginç yanı ubuntu da hiç bir sorun olmadan kullanıyorum. :)

mutahhar

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
sorunu güncelleme yükleyerek hallettim. daha sonra bilgisayarı bir iki kez daha sıfırladım. aynı sorun tekrar oldu. sanırım kurulum iso'suyla temiz bir kurulum yapmadan düzelmeyecek. şimdilik idare ediyorum