Format işlemine bir türlü başlayamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Emayes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhaba, windows 10 indirdim çeşitli booting uygulamaları deneyerek usb/dvd'ye ISO dosyasını bootable yaptım. Bios girip boot ayarlarından usb/dvd yi en başa getirip ayarları kaydedip çıkıyorum. Bilgisayar yeniden başlarken hızlıca bir tuşa basıyorum ancak yine de kurulum ekranı gelmiyor. Bilgisayar markası Casper. Yardımcı olabilecek var mı aranızda. Bilgisayarcıya götürüp 50 TL ücret vermek istemiyorum, öğreciyim :(

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
Arkadaşlar merhaba, windows 10 indirdim çeşitli booting uygulamaları deneyerek usb/dvd'ye ISO dosyasını bootable yaptım. Bios girip boot ayarlarından usb/dvd yi en başa getirip ayarları kaydedip çıkıyorum. Bilgisayar yeniden başlarken hızlıca bir tuşa basıyorum ancak yine de kurulum ekranı gelmiyor. Bilgisayar markası Casper. Yardımcı olabilecek var mı aranızda. Bilgisayarcıya götürüp 50 TL ücret vermek istemiyorum, öğreciyim :(
Hangi uygulamaları kullandınız?
BIOS da fast boot özelliği var ise kapatıp öyle deneyiniz.

Emayes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
öyle birşey yok :( 4 gün oluyor hala uğraşıyorum kaç defa tekrar İSO dosyası indirdim farklı USB'er, DVD'ler. Yine de olmuyor.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Biosta “SECURE BOOT OPTION” u “Disable” yapın.
Ardından yine aynı ekranda “CMS Support” konfigürasyonu aktif olacaktır. Bu ayarı da “YES” olarak ayarlayın.
Yine hemen altındaki “BIOS LEVEL USB” yi de “ENABLE” olarak ayarlamayi dene.