Format Hatası Win8 ve 10

Bu konuyu okuyanlar

ZamaniTanriYasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Neden Windows 8 ve 10 kuramıyorum bu pc ye . Dil ve klavye seçme ekranında pc donuyor imleç görünmüyor . bir türlü anlamadım . Lütfen birileri Yardımcı olsun teşekkürler. (usb den kurulum , Win 7 nin bütün sürümleri hatasız kuruluyor )

Pc özellikleri ektedir.

dr4nn0r

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
iso dosyalarını USB'ye düzgün yazmamış olabilir. Bir diğer ihtimal ise harddisk kaynaklı olabilir ama yok kadar düşük bir ihtimal.

ZamaniTanriYasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iso dosyalarını USB'ye düzgün yazmamış olabilir. Bir diğer ihtimal ise harddisk kaynaklı olabilir ama yok kadar düşük bir ihtimal.
aynı dosya ve usb ile i5 işlemcili bir pc ye kurulumu sorunsuz yapıyorum ama buna olmuyor :'(

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Kurulum yapmak istediğin Win 8 veya Win 10 dosyalarını nereden temin ettin? Başka bir bilgisayarın kurtarma veya kurulum dvd'sini mi (yada diskini mi) kullanıyorsun?

JustJamais

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kurulum yapmak istediğin Win 8 veya Win 10 dosyalarını nereden temin ettin? Başka bir bilgisayarın kurtarma veya kurulum dvd'sini mi (yada diskini mi) kullanıyorsun?
evet hata bu olabilir. yani iso dosyası farklı bir sistem için özelleştirilmiş olabilir. Farklı bir isoyu yazdırıp onunla denesen hatayı anlamaya yaklaşırsın.

ZamaniTanriYasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu kullandığım iso dosyasını netten indirdim ama
evet hata bu olabilir. yani iso dosyası farklı bir sistem için özelleştirilmiş olabilir. Farklı bir isoyu yazdırıp onunla denesen hatayı anlamaya yaklaşırsın.
Bu kullandığım isoyu netten indirdim başka pc lere kurulum yapabiliyorum sadece bu pc ye kurulum olmuyor napacağım hakkında en ufak bir fikrim yok :(

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Her iki kurulumda kaç bit var ? Eğer 32 Bit ise 64 Bit dene, 64 İse tam tersini. Ayrıca sürüm yükseltmeyi kurarak sistem uyumluluğunu test ettirebilirsin.

ZamaniTanriYasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Her iki kurulumda kaç bit var ? Eğer 32 Bit ise 64 Bit dene, 64 İse tam tersini. Ayrıca sürüm yükseltmeyi kurarak sistem uyumluluğunu test ettirebilirsin.
Kuracağım bit sürümünü seçme ekranına
Ulaşamıyorum zaten dil seçim ekranına kadar problem yok orda pc donuyor imleç görünmüyor tam olarak ne yapmam gerekli

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Hata aldığın sistemin donanımsal özelli hatasız kurulum yaptığın sistemle aynı mı ?
Kuracağım bit sürümünü seçme ekranına
Ulaşamıyorum zaten dil seçim ekranına kadar problem yok orda pc donuyor imleç görünmüyor tam olarak ne yapmam gerekli
İndirdiğin siteden kaç bit olduğunu öğrenebilirsin ve Microsoft'un sistem yükseltme yazılımıyla sistem gereksinimlerini bilgisayarının karşıladığından emin olmalısın ben Win7'de tıkalı kaldığım için pek bilgim yok üst sürümlerde :D:D

utkan_13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Neden Windows 8 ve 10 kuramıyorum bu pc ye . Dil ve klavye seçme ekranında pc donuyor imleç görünmüyor . bir türlü anlamadım . Lütfen birileri Yardımcı olsun teşekkürler. (usb den kurulum , Win 7 nin bütün sürümleri hatasız kuruluyor )

Pc özellikleri ektedir.

windows 10 sistem gereksinimlerini karşılamak için bilgisayar özellikleriniz yeterli degil 2 GB ram var bunun bir kısmı donanıma ayrılmış durumda yinede denemek isterseniz şu adımları deneyin

WİNDOWS 7 8 VE 10 TEMİZ KURULUM(FORMAT USB)Sİ NASIL HAZIRLANIR :https://www.youtube.com/watch?v=NoZcX-GlYZc

WİNDOWS 7 8 VE 10 TEMİZ KURULUM(FORMAT) DVD Sİ NASIL HAZIRLANIR: https://www.youtube.com/watch?v=GUyuPM1DZZY
Windows 10 Tüm sürümlerini indirme (AİO) ve format atma : https://www.youtube.com/watch?v=R5uLi0w4ofc