Format attıktan sonra oluşan sorun.

Bu konuyu okuyanlar

Razorre34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayara format attıktan sonra mavi ekran hatası aldım.2.kez format attım, ikincisinde de aynı sorun oldu.Formatı atıyorum masaüstü hazırlanıyo falan daha sonra açıldıktan sonra tarayıcı vs indirmek için microsoft edge'yi açtığımda mavi ekranla karşılaştım.

2.kez formatı attım.Bu sefer bi 5 dk masaüstünde hiçbir işlem yapmadan bekledim kendi kendine mavi ekran vercek mi diye,vermedi.Daha sonra microsoft edge'yi açtım. ve açtığım gibi mavi ekran verdi.Şuanda bilgisayarı açtığımda sürekli mavi ekran veriyor parola ekranına gelemeden.Hatanın resmini atıyorum

Not.İşletim sistemi Windows10

https://i.hizliresim.com/LblXvJ.jpg

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Merhabalar;

İşletim sisteminiz nedir?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Sorun büyük ihtimalle ekran kartı sürücünüzle alakalı.Daha önceki sürüm numarasına sahip ekran kartı sürücünüzü kurmayı dener misiniz?

Razorre34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Görkem bey ekran kartını windows otomatik kuruyordu.Bende ekran kartı Cd'si yok.Zaten masaüstüne de gelemiyorum.Nasıl kurucam ki.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Ekrem bey ekran kartını windows otomatik kuruyordu.Bende ekran kartı Cd'si yok.Zaten masaüstüne de gelemiyorum.Nasıl kurucam ki.
Masaüstüne gelip Microsoft Edge ye tıkladıktan sonra bu hatayı almıyor musunuz?Şuanda masaüstüne ulaşabiliyor musunuz yoksa ulaşamıyor musunuz?

Razorre34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Formattan sonra masaüstü hazırlandığında sadece o aşamada erişebiliyorum.O aşamada da zaten edgeyi açtığımda mavi ekran verdi.Daha sonra bilgisayarı her açışımda (parola ekranına gelemeden) mavi ekran tekrarlamaya başladı

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Formattan sonra masaüstü hazırlandığında sadece o aşamada erişebiliyorum.O aşamada da zaten edgeyi açtığımda mavi ekran verdi.Daha sonra bilgisayarı her açışımda (parola ekranına gelemeden) mavi ekran tekrarlamaya başladı
Temiz format atıp masaüstüne ulaşmayı tekrar denemelisin.Masaüstüne ulaşmadan bu sorunu çözemeyiz tabi sorun yazılımsalsa.Ekran kartından kaynaklı donanımsal bir sıkıntıda olabilir.

Razorre34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan tekrar format atıyorum.Format attıktan sonra masaüstüne ulaştığımda ekran kartını devredışı bırakıp o şekilde tarayıcı açmayı deneyim mi?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Şuan tekrar format atıyorum.Format attıktan sonra masaüstüne ulaştığımda ekran kartını devredışı bırakıp o şekilde tarayıcı açmayı deneyim mi?
Ekran kartı haricinde işlemci grafik biriminiz var mı?Hangi işlemci ve ekran kartını kullanıyorsunuz?

Razorre34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Devredışı bırakarak kullanıyorum şuan.Mavi ekran vermesi fakat kasıyo yani bilgisayarda bir islem yaparken video izlerken

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Devredışı bırakarak kullanıyorum şuan.Mavi ekran vermesi fakat kasıyo yani bilgisayarda bir islem yaparken video izlerken
O zaman ekran kartı sürücünüz şuan ne ise onun eski sürümünü yükleyin.Bunu bulmak zorundasınız internetten maalesef.Sürücü kaynaklı bir problem yoksa daha kötü.Bilgisayarınızın modelinin aratarak sürücüleri bulup oradan en yenisi değilde bir eskisini indirebilirsiniz.Google a bilgisayarınızın modelinin yanına drivers yazarak bulabilirsiniz.

Razorre34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Exper'in sitesinde Modeli girdiğimde kayıtlı model yok diyor.Sanırım eski diye.Bilgisayar çok kasıyor anlamadım gitti.Yani ayarlara girerken, ayarlar sekmesini simge durumuna küçültüp,büyültürken.i bile.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bilgisayarınızın tam modelini söylerseniz ben bakabilirim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bu olay HDD ile alakalı da olabilir.Sen masaüstü kullanıyorsun değil mi?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bilgisayarıma sağ tıklayıp -> Özellikler -> Aygıt Yöneticisi -> Görüntü Bağdaştırıcıları kısmından AMD ekran kartınıza çift tıklayın.Daha sonra sürüm kısmından ekran kartı sürümü ile bu atacağım sitedeki sürücülerin yazılım numaralarını karşılaştırın.Farklı olanı yükleyebilirsiniz.

Legacy

Razorre34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Verdiğiniz linkte tek bir download seçeneği var onuda indirdim
'' Catalyst Software Suite147 MB13.11/21/2013 '' kurdum herhangi bir tepki göstermedi bilgisayar 1,2 dk. Daha sonra çözünürlük arttı.1,2 dk kullandım pc,yi ve yine mavi ekran verdi.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Baika önerebileceğiniz metod var mı? Ne zaman ekran kartını aktif etsem bir kaç dk sonra mavi ekran veriyor

Bilgisi olan var mı?

Yardımcı olabilicek var mı?

Son düzenleme: