Format Atmadan Windows10 Nasıl Yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

Kıvanç Şahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam dostlar, benim bir sorum var.
Bilgisayarımdaki giren virüsten dolayı w10 sıfırlaması çözemediğinden kökten formatlayıp w7ye çevirtmiştim.
Şimdi ürün anahtarını giriyorum ama N hatası veriyor bunu ayrı bir konu olarak açıcam eğer bilginiz varsa yorum olarak onun linkinide atıcam.
Neyse konuya geçersek w7 yaptım ve şuan 300 400 gb boyutunda iş dosyalarım,programlarım ve oyunlarım var. Harici SSD falan olmadığından yedekleyemiyorum ve ürün anahtarını giremiyorum ve bu sorunun çoğunlukla w7 de görüldüğünü duydum. W10 yapıp ürün anahtarını giricem bu yüzden dosyalarımı kaybetmeden w10 yapmam lazım. Bir yolu yokmu dosyalara dokunmadan w7den w10 a atmanın?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
PC' nin D Sürücüsüne yedekleyin bence uygulamaları, W10' a geçtikten sonra D sürücüsüne herhangi bir şey olmuyor.

Kıvanç Şahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
N harfi sorunu adına açtığım konu : https://forum.shiftdelete.net/threads/windows-urun-anahtarina-n-harfi-yazilmiyor.527086/
--- Gönderi Güncellendi ---
PC' nin D Sürücüsüne yedekleyin bence uygulamaları, W10' a geçtikten sonra D sürücüsüne herhangi bir şey olmuyor.
Benim sorum o değil ve ben C ve D yi 500er gb yapmıştım ve D de 250 gb boşluk var c deyse 40 gb yani nerdeyse dolu yedekleme gibi bir şansım yok direk w10a geçirmem gerekiyor dosyalara ve uygulamalara birşey olmadan.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
W10' a geçerken bildiğim kadarı seçenek soruyor uygulamalar kalsın mı yoksa tamamen silinsin mi şeklinde bunu bir araştırın bence.

Kıvanç Şahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
W10' a geçerken bildiğim kadarı seçenek soruyor uygulamalar kalsın mı yoksa tamamen silinsin mi şeklinde bunu bir araştırın bence.
Ben bu bilgisayarı hazır olarak almıştım ve w8di. w10 güncellemesiyle geçerken öyle demişti ama ürün anahtarını yazamadığımdan orjinal değil bu yüzdende w10 yapma gibi bir seçenek verilmiyor şuan bana.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Selam dostlar, benim bir sorum var.
Bilgisayarımdaki giren virüsten dolayı w10 sıfırlaması çözemediğinden kökten formatlayıp w7ye çevirtmiştim.
Şimdi ürün anahtarını giriyorum ama N hatası veriyor bunu ayrı bir konu olarak açıcam eğer bilginiz varsa yorum olarak onun linkinide atıcam.
Neyse konuya geçersek w7 yaptım ve şuan 300 400 gb boyutunda iş dosyalarım,programlarım ve oyunlarım var. Harici SSD falan olmadığından yedekleyemiyorum ve ürün anahtarını giremiyorum ve bu sorunun çoğunlukla w7 de görüldüğünü duydum. W10 yapıp ürün anahtarını giricem bu yüzden dosyalarımı kaybetmeden w10 yapmam lazım. Bir yolu yokmu dosyalara dokunmadan w7den w10 a atmanın?
http://download.microsoft.com/downl...0A-F58590B5DF7B/v2.0/MediaCreationToolx64.exe
Bu linkten dosyayı indirin ve çalıştırın. Daha sonra programa girdiğiniz de iki seçenek gelecek bunlardan bu bilgisayarı şimdi yükselte tıklayın ve ileride ki şeyleri kendinize uygun seçin.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ben bu bilgisayarı hazır olarak almıştım ve w8di. w10 güncellemesiyle geçerken öyle demişti ama ürün anahtarını yazamadığımdan orjinal değil bu yüzdende w10 yapma gibi bir seçenek verilmiyor şuan bana.
PC üzerinde yazmıyor mu ürün anahtarı acaba, orijinal windows' ta direk geçiş yapıyor dijital etkinleştirme yapıyor bildiğim kadarı ile ben Win7' den geçmiştim W10' a.

Kıvanç Şahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://download.microsoft.com/downl...0A-F58590B5DF7B/v2.0/MediaCreationToolx64.exe
Bu linkten dosyayı indirin ve çalıştırın. Daha sonra programa girdiğiniz de iki seçenek gelecek bunlardan bu bilgisayarı şimdi yükselte tıklayın ve ileride ki şeyleri kendinize uygun seçin.
Ondada ürün etkinleştirme soruyor ve hatalı karakter hatası veriyor, daha önce denediğim birşeydi. Korsan w10 yapıp sonradan ürün anahtarı girmeyi düşünüyorum ama dosyalarıma bir zarar gelmiyicek şekilde
PC üzerinde yazmıyor mu ürün anahtarı acaba, orijinal windows' ta direk geçiş yapıyor dijital etkinleştirme yapıyor bildiğim kadarı ile ben Win7' den geçmiştim W10' a.
Sen benim yazdığımı okumadan mı cevap veriyorsun anlamadım.
Diyorum ki bilgisayarı formatlattım ve w10 dan w7 ye çevirttim 0dan. Yani korsan şekilde yaptım ve ürün anahtarı girmemi istiyor ama N harfi yüzünden giremiyorum diyorum.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Peki kızma arkadaş bir şey demedik orijinal üzerinden formatladığınız anlamıştım ben.

Kıvanç Şahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
POD6d7.png

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Yükseltme ile ''Uygulamalarımı ve Kişisel Dosyalarımı sakla'' diyerek Windows 10'a geçebilirsin yalnız 50 TL'lik OEM bir key alman gerecektir. Eğer 15 temmuz 2016'dan önce Windows 10'a geçmediysen...
Crack'lemen gerekir. Crackledikten sonra yükseltme yapabilirsin. Sonrasında Windows 10 OEM key alarak etkinleştirmen...

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
POD6Zb.png
Belirttiğiniz ürün kimliğidir key değildir. Windows 10'u dosyalarınız silinmeden yapmak istiyorsanız, ilk önce Windows 7'yi crack'leyin. Sonrasında Windows 10 ile Uygulama Ayarlarımı ve Dosyalarımı sakla seçeğini seçerek yükseltin. Ardından elinizde bulunan Windows 10 key'i girerek etkinleştirin.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Win 10'u indir USB'ye yaz. Daha sonra format atarken yükselti seç ürün anahtarı sorarsa atla de daha sonra etkinleştirirsiniz.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
W10 yapıp ürün anahtarını giricem bu yüzden dosyalarımı kaybetmeden w10 yapmam lazım. Bir yolu yokmu dosyalara dokunmadan w7den w10 a atmanın?
Böyle yazmıştın. Bu yüzden ürün anahtarının olduğunu varsaydım...

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629