Format atmadan W10 yüklemek ?

Bu konuyu okuyanlar

hnfakkuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar. Kısa süre önce m2 ssd bozuldu. Halihazırda takılı olan 2tb lık hard diskimin içi neredeyse tamamen dolu olduğu için ve veriler önemli olduğu için wİndows kuramadım. Eski 250gb lık hard diske w10 kurdum fakat arızalı galiba inanılmaz yavaşladı. 2tb hard diskime format atmadan w10 kurmak için şöyle bir şey düşündüm; bildiğiniz üzere sadece windows dosyaları kopyalansa bile windows boot edilemiyor, diskten bazı alanlar kurtarma vs için ayrılıyor. Peki windows vs dosyalarını kopyalayıp sonra da paragon programı ile diskten gerekli alanları ayırsam windows format atmadan kurulmuş olur mu?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Kopyalama yöntemiyle işletim sistemi açılmaz ya klonlama yapmalısın yada windows üzerinden diski bölüp normal format atmalısın..

hnfakkuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kopyalama yöntemiyle işletim sistemi açılmaz ya klonlama yapmalısın yada windows üzerinden diski bölüp normal format atmalısın..
klonlama ile verilerin kaybı söz konusu mudur? sadece işletim sistemi ve ayrılmış alanları veri kaybı olmadan klonlanabilir mi?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yeni ssd den önce o ssd'yi servise ver baksınlar garantisi var o 250gb hdd kaç rpm ?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
klonlama ile verilerin kaybı söz konusu mudur? sadece işletim sistemi ve ayrılmış alanları veri kaybı olmadan klonlanabilir mi?
En kolay yöntem 2 tb hard diski böleceksin windows araçıyla sonra normal format atacaksın böldüğün alana diğer alana dokunmayacaksın verilerinde kaybolmaz..

hnfakkuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yeni ssd den önce o ssd'yi servise ver baksınlar garantisi var o 250gb hdd kaç rpm ?
zaten geçici olarak dedim serivise gönderene kadar 250 gb olan da 5400 rpm ama ilk başlarda iyiydi sonradan bişeyler oldu arızalandı en başta arızalı değildi
Mesaj otomatik birleştirildi:

En kolay yöntem 2 tb hard diski böleceksin windows araçıyla sonra normal format atacaksın böldüğün alana diğer alana dokunmayacaksın verilerinde kaybolmaz..
aynen 1 haftadır nasıl aklıma gelmedi bilmiyorum bu yazıdan önce dedim diski bölüp format atayım. Çok teşekkürler

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
dikkatsizlik olursa gider ama gitmeyebilirde...

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Windows açıkken yönetten bölümlerse hiç birşey olmaz hard disk biçimlendir demediği sürece..