Format atarken sol üstte imleç çıkıyor

Bu konuyu okuyanlar

aksoy321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merabalar olayı şöyle anlatayım bilgisayara virüs bulaştı bi format atim dedim daha öncesinden en az 100 makinaya format atmışlığım var fakan bu sefer şöyle bi sorunla karşılaştım boot menüden usb belleğimi seçiyorum pc resetlenirken format ekranı gelecek diye bekliyorum fakat sol üstte bir imleç çıkıyor ve ne kadar beklesemde yanıp sönmeye devam ediyor format windows 10 formatı flasha yazdırırken hem ntfs hemde fat olarak denedim 2 gündür çözüm arıyorum fakat hiç bir yerdede çözümünü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Uefi secure Boot u disable yapın varsa şayet yada sadece secure Boot u (=

aksoy321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Öncelikle biosunuz normal bios mu uefi mi onu bilin. (=

Tiqreqo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Geçmiş olsun hocam durumun bios ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Aynı sorundan muzdaripiz . Ben 1 aydır format atmaya uğraşıyorum denemediğim işletim sistemi kalmadı. Win 10 microsoft sitesinden direk usb ye yazdırıyorum olmuyor iso indirip rufusla yazdırıyorum yine olmuyor. Daha doğrusu yazıyor fakat formatlama esnasında usbyi görmesine rağmen imlec yanıp sönüyor başlamıyor usbyi okumaya.
İntermet tarayıcısı ( opera , chrome) mozilla hariç sekme açıyor. Cpu artışı mevcut. Erindiğimden yapamadım ama bir çözüm yolu mevcut. Pcye hiç takmadığın bir format usbsi yarat başka bir pcden. Virüslü olan pc dosyalara bir şekilde zarar veriyor. Başka bir hdd ye denedim hazır olan usb yi ondada imlec de bekletti çünkü.

aksoy321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçmiş olsun hocam durumun bios ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Aynı sorundan muzdaripiz . Ben 1 aydır format atmaya uğraşıyorum denemediğim işletim sistemi kalmadı. Win 10 microsoft sitesinden direk usb ye yazdırıyorum olmuyor iso indirip rufusla yazdırıyorum yine olmuyor. Daha doğrusu yazıyor fakat formatlama esnasında usbyi görmesine rağmen imlec yanıp sönüyor başlamıyor usbyi okumaya.
İntermet tarayıcısı ( opera , chrome) mozilla hariç sekme açıyor. Cpu artışı mevcut. Erindiğimden yapamadım ama bir çözüm yolu mevcut. Pcye hiç takmadığın bir format usbsi yarat başka bir pcden. Virüslü olan pc dosyalara bir şekilde zarar veriyor. Başka bir hdd ye denedim hazır olan usb yi ondada imlec de bekletti çünkü.
been onuda denedim şuan elimde arkadaşın laptop var arkadaşın flashı var ondan yükledim formatı ama olmuyor kafayı yemeye ramak kaldı :)

Tiqreqo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
been onuda denedim şuan elimde arkadaşın laptop var arkadaşın flashı var ondan yükledim formatı ama olmuyor kafayı yemeye ramak kaldı :)
ben senelerdir bu işin içindeyim böyle bir virüs görmedim. Bios virüsü dedikleri bu olsa gerek . Tek ümidim bu idi erindiğimden yapmamıstım üzdün. Dvd ye yazdırıp deneyeceğim son olarak.

aksoy321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben senelerdir bu işin içindeyim böyle bir virüs görmedim. Bios virüsü dedikleri bu olsa gerek . Tek ümidim bu idi erindiğimden yapmamıstım üzdün. Dvd ye yazdırıp deneyeceğim son olarak.
bende dvd den deniyeceğim ya olursa o olur başka türlü sıkıntı ama oda olur gibime geliyo inşallah olur :)

Tiqreqo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
az önce bios virüsü hakkında formlarda araştırma yaptım . Bios pilini çıkartıp takınca bios virüslerinin gittiğine dair bilgi okudum. Uyguladım formata başladı. İptal edip senide bilgilendirmek istedim . F8 üzerinden usbyi tanıt. boot menüden yapmana gerek yok Formata başlıyorum. Geçmiş olsun.

aksoy321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
az önce bios virüsü hakkında formlarda araştırma yaptım . Bios pilini çıkartıp takınca bios virüslerinin gittiğine dair bilgi okudum. Uyguladım formata başladı. İptal edip senide bilgilendirmek istedim . F8 üzerinden usbyi tanıt. boot menüden yapmana gerek yok Formata başlıyorum. Geçmiş olsun.
tamamdır abi inşallah olur

---- Mesajlar birleştirildi ----

malasef bunuda denedim buda olmadı sende oldumu

Son düzenleme:

Tiqreqo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
tamamdır abi inşallah olur

---- Mesajlar birleştirildi ----

malasef bunuda denedim buda olmadı sende oldumu
evet bitti bile programlar ve loader kaldı sadece . Biosun güncel mi kontrol et değilse güncelle bu işlemi yaparken.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Bir öneri en düşük boyutlu Linux slax sürüm kurun bence sorun hdd ile alakalı olabilir.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Windows 10 yerine Windows 8.1 ya da Windows 7'yi Rufus ile en az 8 GB'lık bir USB'ye yazıp onu deneyin.

geliyomaha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merabalar olayı şöyle anlatayım bilgisayara virüs bulaştı bi format atim dedim daha öncesinden en az 100 makinaya format atmışlığım var fakan bu sefer şöyle bi sorunla karşılaştım boot menüden usb belleğimi seçiyorum pc resetlenirken format ekranı gelecek diye bekliyorum fakat sol üstte bir imleç çıkıyor ve ne kadar beklesemde yanıp sönmeye devam ediyor format windows 10 formatı flasha yazdırırken hem ntfs hemde fat olarak denedim 2 gündür çözüm arıyorum fakat hiç bir yerdede çözümünü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim
bu olay bu gün başıma geldi sorunu muhtemelen çözmüşsündür ama aynı sorunu yaşayanlar olacaktır onlar için cevaplayayım.

sorun şu ; rufus programının güncel versiyonu usb'yi GPT formatında yazıyor. Diskin MBR formatındaysa doğal olarak bilgisayarın usb içindeki windows kurulumunu çalıştıramıyor. Diskinin sistemine göre usb hazırlamalısın. Virüsle alakalı değil yani.

iyi biri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Çözüm basittir ama bilmeyince uğraştırabilir, virüs bulaşan diski çıkartıp anivirüsü olan ve çalışan ve Windows Defender i olan ve aktif olan başka bir bilgisayara takarak diski direk biçimlendirin her şey süzülüp gidecektir ve diski kendi bilgisayarınıza takıp kolayca format atabilirsiniz veya diski çıkarın başka bir diske windows kurun ve diski geri takıp biçimlendirin yine tertemiz formata hazır bir diskiniz olur.

Not: Bu cevaptan sonra Asistanlık rütbesini hak etmedim mi yahu.. :-D hu komşu yönetim :-D

Son düzenleme:

iyi biri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Elimden geleni yaparım. d