Format atamıyorum!

Bu konuyu okuyanlar

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Çıldırmama veya bilgisayarı parçalamama çok az kaldı. Microsoft sanırım direkt uefi indirmeyi kapatmış,ve hiçbir microsoft programı da çalışmıyor. Nasıl direkt ISO dosyalarını bulabilirim. İnternette tüm linkler kırık veya turbobit. Lütfen yardımcı olun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Help pls.

Son düzenleme:

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Windows ISO Downloader :).
Hocam artık bir launcher ile yükleniyormuş iso. O da hata veriyor bende. Nasıl yapabilirim hiçbir çözüm işe yaramıyor çok yoruldum.

Şu siteyi de bir kenara not edelim: https://tb.rg-adguard.net/
Çok sağolun. Win 10 pro benim öyle bir seçenek yok ama umarım farketmiyordur home veya pro.

Şu siteyi de bir kenara not edelim: https://tb.rg-adguard.net/
@cngzkyz maalesef bu uygulama da hata veriyor. Eskiden direkt 3tane dosya olurdu rufusla yapardık,onu nasıl bulabilirim? @Utkuversus

72624

Windows orjinal ama hiçbir microsoft windows uygulaması açmıyor. Çok çaresizim ne yapmalıyım kilitlendim kaldım lütfen yardım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    64.3 KB · Görüntüleme: 383
Son düzenleme:

miskin27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
bende de indirmedi. farklı bir versiyon indireyim diye girdim olmadı. Allahtan pc de daha önceden indirdiğim ultimate vardı. pro deneyeyim dedim. neyse ultimateyi kurup bakıcam inş iyi gelir

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363

Merhaba
Biraz uzun bir anlatım olacak ama çözüm olabilir. Takıldığınızda ya da hata aldığınızda, bunu belirtin lütfen.

[B][COLOR=rgb(184, 49, 47)]1)[/COLOR][/B]
Üçüncü parti bir [B]güvenlik yazılımı[/B] kullanıyorsanız, onu [B]devre dışı[/B] bırakın[URL='https://troubleshooter.xyz/wiki/fix-windows-10-update-error-0x8007042c/'].[/URL]

[B][COLOR=rgb(184, 49, 47)]2)[/COLOR][/B]
Ara kutucuğuna
[B]msconfig[/B]
yazıp Enter tuşuna basın.
[B]Hizmetler[/B] sekmesinden [B]Tüm Microsoft hizmetlerini gizle[/B] işaretledikten sonra geri kalan hizmetleri gözden geçirin ve devamlı olarak kullanmadıklarınızın tümünü [B]devre dışı[/B] bırakın. [U]Bilgisayarınızı yeniden başlatın[/U].

[B][COLOR=rgb(184, 49, 47)]3)[/COLOR][/B]
Ara kutucuğuna [B]services[/B] yazıp Hizmetler'i açın. Buradan aşağıdaki hizmetleri bulun ve başlangıç türünü [B]otomatik[/B] olarak değiştirin, hizmetler [B]çalışır[/B] durumda değilse, başlatın:

Arka plan akıllı aktarım hizmeti (BITS)
Şifreleme hizmetleri (CrytSvc)
Windows Update
MSI Installer (msiserver)

Komut istemini CMD [B]yönetici[/B] olarak çalıştırın, sırasıyla satır satır şu komutları girip ENTER'layın.

net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

[U]Bilgisayarınızı yeniden başlatın[/U].

[B][COLOR=rgb(184, 49, 47)]4)[/COLOR]
Windows Update[/B]'i kontrol edin.

[B][COLOR=rgb(184, 49, 47)]5)[/COLOR][/B]
Şu konuda anlatıldığı şekilde Windows 10 ISO kalıbını indirip yazdırın.

[URL unfurl="true"]https://forum.shiftdelete.net/threads/medya-olusturma-araci-kullanarak-windows-10-yukleme-medyasi-nasil-olusturulur.614584/[/URL]

[B][COLOR=rgb(184, 49, 47)]6)[/COLOR][/B]
Kendi bilgisayarınızda medya oluşturma aracını hiç bir şekilde kullanamıyorsanız, başka bir bilgisayarda Windows 10 önyükleme medyasını oluşturun.

Kolay gelsin.

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Hepsini deneyip geliyorum. Olmazsa da bi arkadaşta varmış hazır flaş yarın öyle yaparım.

Olmuyor maalesef. Hocam birde microsoft ile alakalı hiçbirşey yapamıyorum. Hesap açamıyorum windowsta,microsoft store,güncellemeler,hiçbirşey?
72640
@kilicbaligi

72641
72642

Hiçbiri açılmıyor.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Antivirüs yazılımı olarak hangi yazılım/ları kullanıyorsunuz? Onu devre dışı bırakabildiniz mi?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
BitDefender vardı kaldırdım başka da yok. Nedir çaresi hocam?
VPN vesaire ağ bağlantılarını kullanan bir yazılım bilgisayarında yüklü mü? Varsa, devre onu dışı bırakın.

Uzun zamandır güncelleme almadığınız paylaşılan ekran görüntülerinizden anlaşılıyor.
Zararlı bir yazılım sisteminizde olabilir. Eğer korsan / warez yazılım kullanıyorsanız, bunlardan biri de Windows Update, store ve diğer Microsoft erişimlerini engelliyor olabilir.

Ağ desteği ile güvenli modda iken şu işlemleri sırayla yapmanı öneririm

Emsisoft Emergency Kit (Free / Türkçe dil desteği var.) güncelleme yapın ve sistemi taratın.

Windows Update'i tekrar kontrol edin.

Eğer bunlar işe yaramazsa, önemli dosya ve belgelerinizi yedekleyin ve önceki mesajımda belirttiğim gibi, son çare olarak:

6)
Kendi bilgisayarınızda medya oluşturma aracını hiç bir şekilde kullanamıyorsanız, başka bir bilgisayarda Windows 10 önyükleme medyasını oluşturun ve temiz kurulum gerçekleştirin.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Son düzenleme:

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Bu siteden win 10 isosunu indirin ve temiz format atın sonra win 10 pro key ile yükseltin... İşe yaramalı çünkü ben öyle yapmıştım :) Bu arada bit defender bios koruması var mıydı bilmiyorum ama varsa eğer format için şifre filan ister mi bilmiyorum...

TechBench by WZT (v4.1.1)

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/12384/windows-10-upgrading-home-to-pro

Ekli dosyayı görüntüle 72671
Buradaki siteden yükledim fakat medya aracı indirdi:) Temiz format atamam sadece 1 HDD var fakat c'ye atacağım. Tabii ISO dosyalarını bulabilirsem.

VPN vesaire ağ bağlantılarını kullanan bir yazılım bilgisayarında yüklü mü? Varsa, devre onu dışı bırakın.

Uzun zamandır güncelleme almadığınız paylaşılan ekran görüntülerinizden anlaşılıyor.
Zararlı bir yazılım sisteminizde olabilir. Eğer korsan / warez yazılım kullanıyorsanız, bunlardan biri de Windows Update, store ve diğer Microsoft erişimlerini engelliyor olabilir.

Ağ desteği ile güvenli modda iken şu işlemleri sırayla yapmanı öneririm

Emsisoft Emergency Kit (Free / Türkçe dil desteği var.) güncelleme yapın ve sistemi taratın.

Windows Update'i tekrar kontrol edin.

Eğer bunlar işe yaramazsa, önemli dosya ve belgelerinizi yedekleyin ve önceki mesajımda belirttiğim gibi, son çare olarak:

6)
Kendi bilgisayarınızda medya oluşturma aracını hiç bir şekilde kullanamıyorsanız, başka bir bilgisayarda Windows 10 önyükleme medyasını oluşturun ve temiz kurulum gerçekleştirin.
Teşekkürler deniyorum hemen. Formatsız hiç olacağını sanmıyorum ama.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Microsoft sanırım direkt uefi indirmeyi kapatmış
İfadede yanlış kullanım var, Microsoft'un sunduğu tek bir medya var, yazdırma işleminde Legacy BIOS ve/ya UEFI için seçim yapılır.

Windows 10 indir sayfasından üretilen linklerdir.

En güncel Windows 10 doğrudan indirme bağlantısı 64-bit indir
En güncel Windows 10 doğrudan indirme bağlantısı 32-bit indir

Bağlantılar, oluşturuldukları andan itibaren 24 saat süreyle geçerlidir.
Bağlantıların sona erme zamanı: 6/11/2019 4:15:14 AM UTC

Yazdırma işlemi için Bkz: Rufus ile önyüklenebilir USB Flash sürücü nasıl oluşturulur? [Rehber]

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Hocam arkadaştan aldım flaş hallettim,Allah razı olsun. Hemde kokteyl edition çok sevdim gereksiz hiçbir şey yok. Rootlu android gibi.
İfadede yanlış kullanım var, Microsoft'un sunduğu tek bir medya var, yazdırma işleminde Legacy BIOS ve/ya UEFI için seçim yapılır.

Windows 10 indir sayfasından üretilen linklerdir.

En güncel Windows 10 doğrudan indirme bağlantısı 64-bit indir
En güncel Windows 10 doğrudan indirme bağlantısı 32-bit indir

Yazdırma işlemi için Bkz: Rufus ile önyüklenebilir USB Flash sürücü nasıl oluşturulur? [Rehber]

Hapton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Bu videoyu izleyerek çözüme ulaşabilirsin.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Hocam arkadaştan aldım flaş hallettim,Allah razı olsun. Hemde kokteyl edition çok sevdim gereksiz hiçbir şey yok. Rootlu android gibi.
Rica ederim.
Yalnız, Kokteyl Edition, modifiye edilmiş bir sistem, Update ve Windows uygulamalarında umarım sorun yaşamazsınız.
Şahsen böylesi bir Windows 10 sürümü kullanmak yerine, yasal olan Windows 10 LTSB veya LTSC sürümlerini öneririm, en hafif Windows 10 sürümleri.