Format Atamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Killdisk diye bir program vardı o fabrika ayarında formatlıyordu hdd yi sanırım :)

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
disk fabrika ayarlarına dönerse tekrar işletim sistemi kurulması istenecek buda aynı durum . önyükleme başlamıyorsa bunun bazı sebepleri vardır ; cd okunamıyor olabilir . önyükleme ekranında fazla kalıyorsa hdd arızalı olabilir . cd de boot özelliği olmayabilir.boot seçme ekranında denedinmi ? f10 - f5 -f7 veya ESC tusu olması lazım anakartın tanıtımında hemen yap.oda olmazsa harddiski başka bir pc ye bağla ve biçimlendir oda olmazsa harici dvd rw ler var onla dene başka çözümde bilmiyorum :)) yardımcı olmaya çalışıcam

AHOME

Asistan
Reaksiyon puanı
0
disk fabrika ayarlarına dönerse tekrar işletim sistemi kurulması istenecek buda aynı durum . önyükleme başlamıyorsa bunun bazı sebepleri vardır ; cd okunamıyor olabilir . önyükleme ekranında fazla kalıyorsa hdd arızalı olabilir . cd de boot özelliği olmayabilir.boot seçme ekranında denedinmi ? f10 - f5 -f7 veya ESC tusu olması lazım anakartın tanıtımında hemen yap.oda olmazsa harddiski başka bir pc ye bağla ve biçimlendir oda olmazsa harici dvd rw ler var onla dene başka çözümde bilmiyorum :)) yardımcı olmaya çalışıcam

Aynı durum değil.
HDTune programıyla harddiski kontrol et derim. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bana yarim edin yha... Yillardir format atarim bole sorunla hiç karşilaşmadim.. Dvd yi takiyorum format başliyor onyuklemeler herşey tamam tam disk bolumlendirmesine gelecekki 15 sniye sonra bilgisayariniz yeniden başlayacak diyor tak gidiyor tekrar başliyor otomatik ama başlayamiyor (-) işaret çikiyor takilip kaliyor ole çildirmamak elde değil dvd değiltim olmadi sürücü değiltim olmadi hdd değiştim olmadi bios resetledim olmadi acaba biyosta ayar felanmi var neydendir bilgisi olan varsa yardimci olsun lütfen acil....

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
kardeşim kablolarda problem olabilir sata veya ıde hangisiyse seninki bu kadar değişiklik sonrası hala aynı hatayla karşılaşırsam şahsen ben tek ram ile deneme yapardım olmassa ramı çıkartıp diğer slota takıp denerdim sorun ram olarak görünüyor ama bu tür sorunlardada ramle hiç karşılaşmadım yalan olmasın ama bi ihtimal.

Aynı durum değil.
HDTune programıyla harddiski kontrol et derim. :)

iş yine formata kalıcak nasıl aynı durum değil ? sorun burda önyükleme biçimlendirmek değil.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar yeni casper nirvna a15fb serisi var elimde ama bıosdan ayarları cd bölümüne yada f12 den boot menü yapamıyorum nasıl okutucam ben bu cd yi

lokman686868

Doçent
Reaksiyon puanı
1
1. hard diski biçimlendir ( diske tıla sağ tıkla disk ayarlarından seç )

2) önyükleme yapmıyosa bilgisayar açılırken F tuşuna bas 1-2 kere biostan seç CD ROM diye görürsün ordna FLOOPY DİSK

3) hard diskte dönme rpm sinde bi sorun olabilir bi bilgisayarcıya götür

4) yenisini al

bu işlemleri takip et