Format Atamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

eyupabdullah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bugün internettede araştırdım format atmayı ve format atmaya çalıştım fakat cd yi koyuyorum pc mi yeniden başlat diyorum başlarken del e basıyorum ve bios menüsü geliyor hiç cd rom seçme gibi bir seçeneğim olmuyor seçeneklerden boot a geliyorum (bu arda pc me sonradan dvd-rw yaptırdım) 5 veya 6 seçenek geliyor burda ne yaparsam yapıyım ön yükleme ekrana gelmiyor yardım edin pc windows xp sp 2 lütfen yardım edin

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
cd Tak pc yeniden başlat f 11 tekrar tekrar bas ön yükleme çıktımı her hangi bir duşa bas

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Önyükleme şart mı?

Cd'yi takın. ( Tahminen Windows ) Windows açıkken Bilgisayarım menüsünden Cd-rom'u tıklayın ve çalıştırın.

Program yüklüyormuş gibi basın formatı gitsin...

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Önyükleme şart mı?

Cd'yi takın. ( Tahminen Windows ) Windows açıkken Bilgisayarım menüsünden Cd-rom'u tıklayın ve çalıştırın.

Bu sağlıklı bir yöntem mi?

Reaksiyon puanı
31
Elinizdeki cd'ler sağlammı daha önce bir pc'ye format atarken ön yükleme ekranı gelmişmi..?

eyupabdullah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şunuda belirtiyim 2006 da pc yi aldım ama hiç kendim format atmadım şimdi etraftan aldığım yardımlarla attım ama şimdi ise formatı atıyorum driversleri yüklüyorum windows live ydi hepsini yapıyorum daha sonra internet sayfasını kapatıyorum ve hiçbir sayfa açmıyor 2 defa attım 2 defa oldu şimdi driversleri yüklemedim normal formatlı pc acaba sorun ne olabilir

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Hiçbir sayfa derken internet sayfası mı açılmıyor?

eyupabdullah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok her şeyi yapıyorum driver leri ama belli bir saatten sonra fare ile komut verdiğimde olmuyor yani internete vb. bir dosyaya basınca açmıyor reset bile çekemiyorum sadece açma düğmesine uzun süre basınca kapanıyor ama açıncada aynı sorun devam ediyor

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Raminiz kaç Gb ve işletim sisteminiz nedir?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hacı sen format atarken yedek dizinini(varsa) silersin şimdiden söyleyeyim potansiyel o yönde :)

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Belirli bir program açılışındamı donma meydana geliyor yoksa rastgele mi? Tekrar deneyin buna dikkat edin.

eyupabdullah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok mesela bugün yüklediğim bir programı çalıştır dedim hemen arka plandaki siteyi kapattım ne yüklediğim dosya açıldı ne de herhangi bir dosya ve reset düğmesine basmama rağmen pc reset çekmedi acaba aşırı yüklendiğimden mi ard arda bir çok dosya indirip bir çok siteye girdiğimden olabilir mi ama bu sorun sadece tekrar format attığımda gidiyor

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Tekrar format atma şansınız varsa atın ve driverları teker teker yükleyin öyle deneyin mesela ses driverını yükledikten sonra bilgisayarda hızlı hızlı işlemler yapın zorlayın yani biraz her seferinde zorlayın bilgisayarı bakalım hangisini yükledikten sonra donucak.

eyupabdullah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gerek kalmadı kardeş çünkü etraftan windows xp sp 3 format cd si aldım onu yükledim eskisinden iyi oldu

SamsungGalaxyS3

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Önyükleme şart mı?

mevcut windows üzerine windows kurmak ne kadar sağlıklı olur yapmayın allah aşkına:)
windows old dosyasını silseniz bile cihaz daha ağır çalışır en sağlıklısı biçimlendirdikten sonra kurulum yapmak

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Win 7 için hiç bir farkı olmuyor. Denemesem tavsiye etmem ki.

Elinde sadece cd var ve önyükleme için cd-rom seçemiyorsan, veya Cdrom bozuk ise yapılabilecek en akıllıca işlemdir.

Tabii ki biçimlendirmek ve yüklemek eğer imkan var ise daha tercih edilebilir geliyor herkese, format denildiğinde akla ilk, önyükleme için biosa gir, Cd-rom'u seç filan geliyor. Boot'u uçmuş açılmayan bilgisayarlar veya çöken Windows için önyükleme yapılabilir.

Sorunlu da olsa çalışan bir Windows ile USB den, HDD yi bölerek C:den D:ye, harici diskten vs. Seçenek çok artık.

Ayrıca konu XP ile ilgili olduğundan söylediğim yöntem ne kadar geçerli? Bilmiyorum. Ama yarın bir ara xp ile denerim.

AHOME

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mevcut windows üzerine windows kurmak ne kadar sağlıklı olur yapmayın allah aşkına:)
windows old dosyasını silseniz bile cihaz daha ağır çalışır en sağlıklısı biçimlendirdikten sonra kurulum yapmak

Hocam en sağlıklısı harddiski fabrika ayarlarına getirip formatlamak. :D

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
En iyisi harddiski kırıp yenisini almak, tertemiz.