Forex Konusunda Güven Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

nurhayat43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuda genel araştırma yapmayı planlıyorum.Güvenilir ve en önemli kaynakları nerden temin edebilirim? Hangi firmaları referans olarak kullanabilirim?

cerenuludag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk olarak bütçeni belirlemen gerekir.Küçük miktarlarla başlamanı tavsiye ederim.Ne kadar çok risk alırsan kaybı o kadar derin olur bu konuya özellikle dikkat et

derin acar

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Forex için birbirinden farklı tanımlar yapabiliriz. En kısa haliyle uluslararası döviz piyasasıdır. Ayrıca dünyanın en büyük ve gelişmiş türev piyasası olarak tanımlanır. Tezgah üstü piyasadır. Yani borsa gibi teşkilatlanmış piyasalar dışında kalan işlemlere konu olur. Forex, kaldıraçlı işlem yapma imkanı sunan küresel bir piyasadır.

Yani “1 koy 10 al” dediğimiz şey, bu piyasanın tam karşılığıdır. Ancak bu öyle kolay olmuyor. Çünkü riskler de aynı oranda artmış oluyor. İşte bu nedenle forexte işlem yapmak için tam donanımlı bir yatırımcı olman gerekiyor. Daha iyi anlaman adına; forex için başka bir tanım daha yapalım.

Bir ülkenin para biriminin, başka bir ülkenin para birimi karşısındaki değerine göre ticaret yapılan piyasadır. En çok işlem gören EUR/USD paritesi üzerinden bunu anlatayım: Forex Nedir, Nasıl Oynanır? Forexten Para Kazanmak

Ferit Çelebi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
arkadaşlar merhaba kripto yatırma aracı hakkında ne düşünüyorsunuz bir süre olumsuz yorumlarını okudum ama daha karar vermedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

kullanan ve takip eden lütfen bana özel mesajla cevap versin

Son mesajlar