FOCUS 3 2017 Aracımın Ön Cam Su Alıyor

Bu konuyu okuyanlar

coskunteke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar Merhaba;

Aracımın Ön camı içerisinde su damlacığı yapıyor. Her şeyi denedik çözemedik. İçeride ıslak bir şey yok. Yağmurdan sonra sanki ön cam dipten su alıyor ve gece yoğunlaşıyor. Silince bir kaç saat sonra tekrar beliriyor. Yağmurdan sonra 1 ay bu sıkıntı oluyor.

YARDIMCI OLABİLECEK ARKADAŞ VARMI ACABA
CAM 1.jpg CAM 2.jpg
CAM 3.jpg CAM 4.jpg CAM 5.jpg CAM 6.jpg

Son düzenleyen moderatör:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Eğer bir sorun olduğunu düşünüyorsanız garantiye götürün derim.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Şahsen sorunun camda olduğunu zannetmiyorum, aracın ön cam havalandırması bölümünde olduğunu düşünüyorum. Çünkü camı sildiğinizi ve sonrasında tekrar buhu yaptığını söylüyorsunuz. Söz konusu buhu bence havalandırma ızgarasından gelen hava ile ilgili bir sorun gibi görünüyor.

Ford servisi ile irtibata geçip sorunun çözümünü aradınız mı?

coskunteke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şahsen sorunun camda olduğunu zannetmiyorum, aracın ön cam havalandırması bölümünde olduğunu düşünüyorum. Çünkü camı sildiğinizi ve sonrasında tekrar buhu yaptığını söylüyorsunuz. Söz konusu buhu bence havalandırma ızgarasından gelen hava ile ilgili bir sorun gibi görünüyor.

Ford servisi ile irtibata geçip sorunun çözümünü aradınız mı?
26.11.2018 Pazartesi servise gidecek. haber veririm size muhakkak

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ön cam değişimi yapıldımı hiç?
Merhaba TOLGA Bey hayır cam değişimi yapılmadı hiç.
araç daha 1 yıl olmadı. 26.11.2018 tarihinde yetkili Manisa servisi Çetaş a gidecek. sonucu size bildireceğim.

araç daha 1 yıl olmadı. 26.11.2018 tarihinde yetkili Manisa servisi Çetaş a gidecek. sonucu size bildireceğim.
Eğer bir sorun olduğunu düşünüyorsanız garantiye götürün derim.
evet servise gidecek 26.11.2018 tarihinde.

Son düzenleme:

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Sedansa bagaj kapağı ayarına baktırın.
Bagaj içini ve arka taban döşemelerini kontrol edin. Islaklık var mı diye.
Arka lambaların takılma sisteminde tasarım hatası var. Oradan da su alır. Camlarda iç yoğuşma olması ile suyun camdan girmesi şart değil. İçerde bir yerde su olması yeterli.

coskunteke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba ; maalesef uzun bi̇r süreçten sonra aracimi.
Dün 09.01.2019 saat 10:00 i̇ti̇bari̇yle mani̇sa ford çetaş servi̇si̇ geri̇ aldi. İkame araç verdi̇ler. Uzun bi̇r süreç başladi. Yapmaya çalişacaklar.

coskunteke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
evet arkadaşlar buyurun sorunu . ben sürekli dedim kimse inanmadı şikayet vardaki yazımda defalarca bahsettim .haklılığımın ispatıdır bu fotolar.

şikayet verdaki yazım...!!!
2017 Model Avis'ten sıfır kiralık aracımızın, ön cam içeriden su damlacığı oluşuyor. Manisa Çetaş yetkili servisine götürmemize rağmen bir çözüm üretilmedi maalesef. Yağmurdan sonra veya kışın artıyor, aylarca geçmiyor. Tüm her şey denendi araç günlerce cam açık kaldı, klima boruları serviste gözden geçirildi. İçeriden havlu peçete ile komple kurutuldu ama 5-6 saat sonra tekrar oluşuyor. Ve asla geçmiyor, aracın içinde asla ıslak bir şey yok. Sabahları artık içeriden buz tutuyor ve trafiğe çıkmak neredeyse imkansız oluyor. Ön cam değişmedi. Ancak tahminimiz ön camın alt tarafından açıklık olması veya fitillerinde hava alması. Ford servisteki görevliler hayatımızda ilk defa böyle bir şeyle karşılaştıklarını söylüyorlar. 1 aydır aracı alacaklarını ikame araç verecekleri söylüyorlar ama nedense geri dönen yok. Elimizde bir sürü video var fotoğraf hepsi Çetaş'a gösterildi. Araç 4-5 defa gitti Çetaş'a.

IMG-20190115-WA0021.jpg IMG-20190115-WA0022.jpg IMG-20190115-WA0004.jpg IMG-20190115-WA0005.jpg IMG-20190115-WA0006.jpg IMG-20190115-WA0007.jpg