Flashlardan girecek virüsler

Bu konuyu okuyanlar

EmreProdeus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar lisede performans ödevleri için slaytlar hazırlıyoruz bu flash bellekleri pcye takıyoruz daha sonra akıllı tahtaya e haliyle akıllı tahtalar da virüs yatağı bu Flash bellekteki virüslerin pcye girmesini nasıl engelleriz?

tarik1968

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Merhaba arkadaşlar lisede performans ödevleri için slaytlar hazırlıyoruz bu flash bellekleri pcye takıyoruz daha sonra akıllı tahtaya e haliyle akıllı tahtalar da virüs yatağı bu Flash bellekteki virüslerin pcye girmesini nasıl engelleriz?
Bu konuda Bitdefenderı tek geçerim şimdiye kadar flash belleklerden hiçbir virüsü geçirmedi hatta çalıştığım iş yerindeki arkadaşların flash belleklerini de kendi bilgisayarıma korkusuzca takıyorum virüs varsa temizliyor şimdiye kadar hiç kaçırmadı takdire şayan bir durum.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Ben kullandığım usb bellekleri korumaya aldım, virüs falan girmiyor.

Bellekteki dosyaları bir yere kopyala.

Sonra hızlı biçimlendir--ntfs olarak

Belleğin içine bir klasör oluştur.

Program ile korumayı aç. (Ntfs Drive protection)

Sonra klasörün güvenlik seçeneklerine girip tam yetki ver.

Dosyalarını bu klasör içine kopyala.

EmreProdeus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben kullandığım usb bellekleri korumaya aldım, virüs falan girmiyor.

Bellekteki dosyaları bir yere kopyala.

Sonra hızlı biçimlendir--ntfs olarak

Belleğin içine bir klasör oluştur.

Program ile korumayı aç. (Ntfs Drive protection)

Sonra klasörün güvenlik seçeneklerine girip tam yetki ver.

Dosyalarını bu klasör içine kopyala.
. Peki bu programı pcye yuklemelimiyim yoksa kendi oluyomu sağ tıkla?

robb stark

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bitdefender virüsler konusunda gayet başarılı. Deneme sürümünü indirip deneyebilirsin. Ben kullanıyorum ve şuana kadar hiç bir sıkıntı çıkmadı.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Hiçbir program %100 korumaz onu deyim. Eğer internetten her bulduğunu indiren biriysen boşver gitsin. Oyun da dahil. Sadece güvenilir kaynaklardan (resmi sitelerden, gezginlerden değil) indirmiyorsan ve bu konuda titiz davranmıyorsan 1 tane daha girsin be, bir şey olmaz ondan :D Sadece sosyal hesap, mail ve steam gibi kişisel şifrelerine telefon doğrulaması koy, tamamsın.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Anti virüs programları başlıca kendileri virüs zaten bulaşacak virüs ne yapar ne eder bulaşır kaçamazsınız :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Anti virüs programları başlıca kendileri virüs zaten bulaşacak virüs ne yapar ne eder bulaşır kaçamazsınız :)
Yakın zamanda Microsoft ve Kaspersky ile ilgili hiç iyi haberler görmüyoruz malum...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Nasıl yani?Buna örnek verir misiniz antivirüslerin virüs olduğuna? Kanıt var mı? Bu arada hangi antivirüs PCmizden veri kaçırmıyor? lütfen cevap yazın. İyi günler.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Nasıl yani?Buna örnek verir misiniz antivirüslerin virüs olduğuna? Kanıt var mı? Bu arada hangi antivirüs PCmizden veri kaçırmıyor? lütfen cevap yazın. İyi günler.

Selam,

Güvendiğim ve uzun yıllar kullandığım -şuanda virüs programı kullanmıyorum- Kaspersky programını öneririm, bu programı seviyorum. Genel olarak hiç bir anti virüs programı bilgisayarınızı tam anlamıyla korumaz, kendi dosyalarını adeta bir virüs gibi sizin dosyanızın üzerine yapıştırır ve saatlerce süren taramalarda bir çok virüsü atlarlar, göremezler ve bu yüzden benim düşünceme göre asıl virüs anti programlardır, sana önerim benim gibi program kullanma, ne zaman bilgisayarda bir takım virüs hissettiren şeyler fark ettin format at, çok format atmakla bilgisayarına bir şey olmaz, çok olması az olmasından iyidir diye düşünüyorum

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Bir Antivirüs programı bir virüsü önceden yüklenen tanım dosyalarında kayıtlı tanımlar sayesinde tanır. Bu nedenle güncellelemeleri yapılmamış bir anti virüs programı çoğu piyasaya yeni çıkmış virüsü tanıyamaz. Tarama yapmadan önce Antivirüs yazılımını güncelleyin. Kullanım süresi bitmiş Antivirüs yazılımlarında da artık güncelleleme yapılmıyor ve sadece eski virüsleri tanıyabiliyor. Antivirüs programları nasıl her sene yaeni sürümlere yükseltiliyorlarsa, Virüslere de her gün yeni türleri ekleniyor. Önce bunların birilerine bulaşarak tesbit edilmeleri gerekiyor ve ardından bu yeni çıkan virüsler veri tabanına ekleniyorlar.

Bütün virüsler bilgisayarın çalışmasını engellemezler veya bilgisayarı bozmazlar. Bu nedenle bunların varlıklarını tesbit etmek için bir şeylerin ters gitmesini beklemek aptalca bir yöntem olur. Çoğu virüs bilgi sızdırır. bunu yapan çerezlerden farkları, size zarar verebilecek bilgileri sızdırırlar. Klavye girişleri, kullanıcı veya üyelik şifreleri, çeşitli üyelik adresleri v.s.

Sürekli yeniden kurulum (Format) da sabit disk'inn ömrünü kısaltır. Antivirüs yazılımlarını çok pahalı bulupta kullanmamak istiyorsanız, bedava olan kısıtlısürümleri kurabilirsiniz. bunların bazı özellikleri kısıtlı olduğundan, biraz da kendiniz dikkatli olmalısınız ve ara sıra kendiniz el ile tarama yapmalısınız. Veya Linux kullanabilirsiniz. Bu durumda bir tek güvenlik duvarını açmak yeterli gelir. Güvenlik duvarı tüm Linux dağıtımlarında mevcut ancak bazı dağıtımlarda komut istemi ile açılıyorlar ve bazılarının ayarları biraz zor anlaşılır olabiliyor.

Bir bilgisayarda iki farklı güvenlik yazılımı bulundurmak ve her ikisinin de açık kalması bazen sorunlara neden oluyor. Meselâ virüs bulaştığında, o virüsü karantinaya almak konusunda anlaşamıyorlar ve kavga çıkıyor.