Flash Bellekteki Virusler Nasıl Temizlenir ?

Bu konuyu okuyanlar

Yusuf ozdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar benim önceden bir flash bellek vardı içinde MuSaLLaT.exe denen bir virüs var bu yüzden bu flash belleği kullanmıyordum ve bilgisayara taktığımda flash belleği açıp virüsü görebiliyordum ama bilgisayar donuyordu flash ı çıkardığımda eski haline geri geliyordu şimdi ise flash belleği açamıyorum ve bilgisayara taktığım anda bilgisayar donuyor aynı zamanda biçimlendiremiyorumda eset vs. programları denedim fakat olmadı hangi programı önerirsiniz?

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Avast var.
Sonrasında ADW cleaner temizleme programı onu deneyebilirsin.

---- Mesajlar birleştirildi ----

https://tosunkaya.com/musallat-exe-virusu-temizleyici/

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Windows'taki "otomatik kullan" özelliğini kapatın. ESET orijinal değilse kaldırın. ESET'i kaldırdıktan sonra Avira'yı buradan indirip yükleyin:
İndirin Avira Free Antivirus | Official Website
Ayarlarını yapabiliyorsanız yapılandırın. Tam tarama başlatın. Ardından USB belleği takıp tarayın. Gizli dosyaları görünür yapın:
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/14201/windows-show-hidden-files
USB bellekte bilmediğiniz klasör, dosya vb. varsa kaldırın ya da biçimlendirin.
@colite
Dosya virüslü. Bildiğim hâlde tıkladım, indirdim. İndirirken bir sürü reklam çıktı. Google Chrome direkt uyarı verdi. İnanmıyorsan sen de deneyebilirsin.

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
MCShield isimli progra ile tarama yapmanızı öneririm.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Bende forum da bulmuştum :)
Windows'taki "otomatik kullan" özelliğini kapatın. ESET orijinal değilse kaldırın. ESET'i kaldırdıktan sonra Avira'yı buradan indirip yükleyin:
Ayarlarını yapabiliyorsanız yapılandırın. Tam tarama başlatın. Ardından USB belleği takıp tarayın. Gizli dosyaları görünür yapın:

@colite
Dosya virüslü. Bildiğim hâlde tıkladım, indirdim. İndirirken bir sürü reklam çıktı. Google Chrome direkt uyarı verdi. İnanmıyorsan sen de deneyebilirsin.

Yusuf ozdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

@colite
Mağalesef olmadı virüslü olan diski taramıyor görmüyor

Yusuf ozdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bilgisayarı taradın mı? Bilgisayarın virüssüz olduğundan emin misin?
şuanda tarıyor %50 2 tehdit vardı zaten bilgisayarda sıkıntı yok flash bellekte var sıkıntı D sürücüsü olarak gösteriyor ama açılmıyor ve biçimlendiremiyorumda

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Flash'ı formatla enn temiz çözüm.

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
İstersen Linux ile başlat sistemini ve usb yi o şekilde tak. Büyük ihtimalle virüs işe yaramayacaktır. Sonrasında değişik silme yollarıyla içerikleri kaldırabilirsin.

Wiseguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Anladığım kadarıyla bellek içindeki dosyalar önemsiz. Sana kolay bir yol önereceğim:

1) Bilgisayara bir XP CD'si yerleştir!

2) Bilgisayarı kapat!

3) Flash belleği bilgisayara tak!

4) Bilgisayarı CD'den başlat!

5) Sonrada Flash belleğin tüm bölümlerini XP CD'si ile sil, yeni bölüm oluştur ve bilgisayarı kapat!

6) Sonra da Windows 10'u başlat ve belleği biçimlendir!

Hepsi bu kadar. Tabi sisteme virüs bulaşmamışsa ve biçimlendirdikten sonra yeniden belleğine yüklenmezse...

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Bu musallat virüsü bulaşan çoğu flaşta dosyalar gizleniyor bazı virüs programları'da görmüyor o yüzden USB'nizde virüs taraması yapmadan önce şu adımları izlemenizi tavsiye ederim.
1- Komut Sistemini (CMD)'iyi açıyoruz.
Ardından: USB dizini genelde (E:) olur.
E:
Yazıp Enterlıyoruz ardından.
attrib /s /d -r -a -s -h
Yazıp enterlıyoruz ve bekliyoruz (usb'nizin doluluk oranına göre bekleme süresi değişkenlik gösterecektir.
Sonrasında USB'nize girin isimsiz bir dosya görünecektir burada gizlenen dosyalar mevcuttur.
Şimdi tarama yapabilirsiniz.

Mahmut Uzdil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Virüs tarayıcılara pek hakim değilim ama AVG Antivirüs çok iyi onu indir ve bilgisayarıma gir ordan flaşı seç ve sağ tik yap.Orada virüs taramanın ismiyle beraber tara yazısı cıkar ona basarsan işlem başlar. (Biraz uzun sürebilir)

Son mesajlar