Flaş ! Uçak gemisi alıyoruz

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


deatmania

Rektör
Katılım
30 Eki 2009
Mesajlar
13,099
Puanları
48
2012 yılındayız, 3 tarafımız deniz.2 tane boğazımız var.Ama Uçak gemimizi yeni alıyoruz.
 

fatihcamli

Doçent
Katılım
2 Kas 2010
Mesajlar
843
Puanları
16
off yapamadık tansonra alsak neye yarar neye yaramaz...Hazıra dağ dayanmaz.... 3. sınıf ucak. Daha iyilerivarmış... neden alınmadı onlar.. iyilerini alıp geliştir sek negüzel olurdu .....
 

RocKhan

Doçent
Katılım
4 May 2009
Mesajlar
978
Puanları
18
2012 yılındayız, 3 tarafımız deniz.2 tane boğazımız var.Ama Uçak gemimizi yeni alıyoruz.
Adı üstünde Uçak Gemisi, yani elindeki uçakları, ulaşabileceğinden çok uzaklara götürüp orada uçurmana yarayan bir gemi. 3 tarafımızdaki denizlere bu uçaklar zaten gidebiliyor, boğazlar da öyle.
Amerikanın Uçak gemilerine bakın, bir tanesi (Tatbikat ve eğitim dışında) Amerikada bir işe yaramış mı, Bir savaşda görev almış tüm uçak gemileri Amerikaya Binlerce Mil uzakda yer almıştır.
Gidip Kuzey Kore ile savaşacaksak tamam alalım çünkü o zaman uçaklarımıza ihtiyacımız olur. Ama bence 1 Uçak gemisindense o paraya daha fazla sayıda Denizaltı alınır veya yapılır, üstelik bu denizaltılar hem görünmez hem de füze atma becerisine sahip oldukları için bir savaş durumunda uçak gemisinden çok daha fazla caydırıcıdır, Amerikanın her Uçak Gemisini denizaltılar, fırketeynler, destroyerler koruyor bu kadar gemiyi bir uçak gemisi korumaya ayırmakdansa Nükleer Denizaltılara sahip olmak en büyük caydırıcı güç olur.

2.Dünya savaşı belgesellerini izleyin Uçak Gemilerinin nasıl hedef olup batırıldığını görürsünüz. Denizaltılar günümüzde füze atma kabiliyetleri ile daha caydırıcıdır.
 

engerex

Dekan
Katılım
16 Ağu 2008
Mesajlar
7,676
Puanları
38
bunlar bırak uçak gemisini kurmalı araba bile yapamaz.
Kurmalı araba yapamazlar çünkü o sistemi tasarlayacak kapasite yok. Bir tane parçalayıp yapamazlarsa sorun çok büyük.

Biz bir tane alalım, kullanmayı öğrenelim, yaparız. Alıpta yapamazsak sorun orada.

--- Mesaj Güncellendi ---

Aldığımız F35A uçaklar dikey iniş kalkış yapamıyor. O zamana kadar kalkanı yapamayız ama alırız.
 

raxetul

Profesör
Katılım
17 Nis 2009
Mesajlar
1,405
Puanları
48
bıraksanaya ne mühendisi. çalıştığım şirkette sadece bizim bölümde tanıdığım 12 tane elektronik mühendisi var 1 tanesi bile ingilizce bilmiyor. basit bir matematik hesabında bile durup düşünüyorlar. mühendis demeye milyon şahit lazım. yıldız teknik inşaat mühendisi son sınıfta okuyan arkadaşım var, adam tüm ödevleri parayla başkasına yaptırıyor. anlattığınına göre tüm okul aynı şekilde. stajlar naylon...

bu mühendislerle mi yola çıkıcan? bunlar bırak uçak gemisini kurmalı araba bile yapamaz.
Zaten o mühendislerle yola çıkmaya kimsenin niyeti yok merak etme. Ama bu ülkede ciddi mühendisleri yok sanmayın.

Uçak gemisi yapmak ciddi bir süreç. Amerika ya da bir başkası bunu yapabiliyorsa 15-20 yılını bu işe vermiş, ve +15-20 belki daha fazla süredir de güvenli bu gemileri kullanmışlardır. 40 yıldır güvenle çalışan bir sistemi almak var, bir de bunu yapmak var. Elinizde ne kadar kaliteli mühendis olursa olsa bu vakti deneyime sahip olup kusursuz gemiler üretmeniz kolay değil. Kaldı ki böyle bir gemi için denemeler ile geliştirmenin maliyeti yüzünden bu bir kaç yılldır azıcık iyi giden ekonomi ile sağlamak mümkün ya da öncelikli iş gemi üretmek olmayabilir.

Çinlinin Ipad yapması olayına gelince iki üç donanımı birleştirip sıfırdan iOS mu yazmış ki? Gidersin ARM board alırsın, bir de ekran, android'i derler atarsın çalıştırırsın. Ha yapan nerede diyeceksiniz aha da çarşamba sabahı istediğim board piyasaya çıkıyor. Tablet yapmayacağım ama bana göre daha değerli şeyler yapacağım. ( Kendini geliştirmek isteyenler için http://www.raspberrypi.org/, reklam ya da benzeri amaç olmaksızın)

Topalsolucan, abi sakın sana laf giydiriyormuşum gibi düşünme, tüm arkadaşlara yazdım. Nereden mezun olduğunu merak ettim?
 

zebaniselo

Doçent
Katılım
17 Nis 2009
Mesajlar
625
Puanları
0
Beyler uçak gemisi dediğin en ucuz ve ideal nükleerle çalışır.yani üretmek için en azından nükleer de de iyi düzeyde olmamız lazım ve daha bir sürü teknolojide.bir askeri aracı üretmek 2 ana sürece bakar.tecrübe ve bilgi birikimi.sadece nasıl yapıldığını bilmek yetmiyor,gelişmiş olarak üretmek için tecrübe şart.yoksa kobraları,f16 ları satın almadan şu an hiçbişi üretemezdik.önce bunu alalım sonra yavaş üretime geçeriz.unutmayın ki şimdiki teknoloji devi samsun zamanında başka firmaların ürünlerini kopyalayıp satardı.şimdi tasarım,üretim ve arge sini kendisi yapıyor.bu gemi tek başına da yetmez.çünkü uçak gemilerini korumak için birsürü küçük gemi ve denizaltı kullanılır.yani 100 adımdan daha ilki atıldı.
 

execute

Asistan
Katılım
15 Şub 2011
Mesajlar
469
Puanları
0
Bu konularda üretime geçmek para adamları değil DAVA adamları ister.
 
Üst
stat counter