Flaş! Star TV, Doğuş Grubu'na satıldı!

Bu konuyu okuyanlar

keyvmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anlaşmayı Ferit Şahenk ile Aydın Doğan yaptı. Önce iki patron el sıkıştı.
Ve en çok merak edilen konu; Şampiyonlar Ligi de Doğuş'ta yayınlanacak mı?
Evet, Doğuş Yayın Grubu Şampiyonlar Ligi'nin de yayın hakkını aldı; resmi anlaşmadan sonra maçlar da artık Doğuş Yayın Grubu üzerinden yayınlanacak.

MEDYATAVA-2011

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Dediğim gibi o iş zor.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Neden zor olsun Ali parayı bastıktan sonra... Para her kapıyı açar unutma...

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bakkaldan ekmek mi alıyorsunuz siz yahu. :) UEFA anlaşmaları var o kadar.

Yoksa kim istemez maçların daha iyi spikerlerle daha iyi bir yerde izlenmesini.

Ercan Taner tek başına bütün maçları anlatabilir, isterim. :D

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
dün ntvspor'da espanyol real madrid maçını sunan spikere bayıldım. adamın her sözlünden tecrübe ve profesyonellik fışkırıyor.

bu kadar yetenekli spikerler varken ilker yasinlere katlanmak...

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Tamamda yayıncı kuruluş yayın haklarını devredemez diye bişey yok...

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Göster bana o belgeyi. :)

Neyse ya tartıştığımız olaya bak. Önemli olan Star'ın yeniden doğacak olması. :D

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Ya bi ara 90 lı yıllarda sanırım... Cem uzan bu şampiyonlar ligi maçlarını cıne5 e satmıştı diye hatırlıyorum ama tam emin değilim.... Tabii bazı maçları... Cıne5 Erol Aksoy da olduğu zamanlar...

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Türkiye'nin ilk özel kanalı Star TV resmen Doğuş Yayın Grubu'nun oldu. Bu akşam tarihi imzalar atıldı...

i.php

Doğan Grubu TMSF ihalesinden 305 Milyon Dolara satın aldığı Star TV'yi sattı.. Türkiye'nin ilk özel televizyon kanalı olan Star Tv için Ferit Şahenk başkanlığındaki Doğuş yayın Grubunun, Doğan Grubuna 250 Milyon Dolar ödeyeceği belirtiliyor. Satışın Ekim ayı bitmeden tamamlanması konusunda iki grubun üst düzey yöneticileri anlaşmıştı...

Ve o gün gelip çattı... Doğan Grubu adına İrfan Şahin, Doğuş Grubu adına da Cem Aydın bugün biraraya geldi.. Star Tv'nin Doğuş Grubuna devri konusunda en ince ayrıntılar bile çözüme bağlandı..

Akşam saatlerinde iki grubun yöneticileri tarihi satiş için son imzaları da attı.

Medyafaresi, Star Tv satışının Doğuş Grubu'na da, Doğan Grubuna da, ama en önemlisi Türk medyasına hayırlı olmasını diliyor...

Medyafaresi

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
doğuşu beğeniyorum izliyorum

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Peki şampiyonlar ligi ne oldu??.. @AliA bi bilgin var mı??..

---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

Şampiyonlar ligide Doğuş grubuna geçmiş..
ŞAMPİYONLAR LİGİ DE DOĞUŞ'TA
Ve en çok merak edilen konu; Şampiyonlar Ligi de Doğuş'ta yayınlanacak mı? Evet, Doğuş Yayın Grubu Şampiyonlar Ligi'nin de yayın hakkını aldı; resmi anlaşmadan sonra maçlar da artık Doğuş Yayın Grubu üzerinden yayınlanacak.
HaberEvet

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Star resmen Doğuş Grubu'na geçti...

DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. / DYHOL [] 17.10.2011 20:54:45

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Işıl Televizyon Yayıncılık A.Ş. Hisse Senetlerinin Satışı ve Devri.

Bünyesinde Star TV'ye ait tüm hakları, yayın lisans ve ruhsatlarını, marka (Star TV, Eurostar vb.) ve isim hakları ile İnternet Sitesi alan adlarını vb. barındıran dolaylı bağlı ortaklığımız Işıl Televizyon Yayıncılık A.Ş.'nin tamamı ödenmiş 391.500.000,-TL olan sermayesinin %99,99'unu temsil eden hisse senetlerinin satışı ve devri konusunda Doğuş Yayın Grubu ile anlaşma sağlanmıştır.

Işıl Televizyon Yayıncılık A.Ş.'nin 391.500.000,-TL olan ödenmiş sermayesinin %99,99'unu temsil eden beheri 1,-TL nominal değerli 391.500.000 adet hisse senetlerinin 327.000.000,-ABD Doları bedel üzerinden Doğuş Yayın Grubu'na satışı ve devri konusunda, Grubumuz ile Doğuş Yayın Grubu arasında "Hisse Alım ve Satım Esaslarına İlişkin Sözleşme"si ("Sözleşme"), bu akşam saat 19:00 itibariyle imzalanmıştır.

Söz konusu satış bedelinin 151.000.000,-ABD Dolarlık kısmı, gerekli yasal izinlerin alınmasını takiben, hisse senetlerinin satış ve devir işleminin kapanışının yapıldığı tarihte nakden ve peşin olarak; kalanı (176.000.000,-ABD Doları) ise 2 yıl vadeli ödenecektir.

Hisse senedi satış ve devir işleminin sonuçlanması Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ve Rekabet Kurumu izinlerine tabidir.

Şirketimiz "Sözleşme"ye, Satıcıların Sözleşme tahtındaki tazmin de dahil tüm sorumluluklardan Satıcılarla birlikte mesul olmak amacıyla Müşterek Müteselsil Kefil ve Garantör sıfatıyla taraf olmuştur.

Işıl Televizyon Yayıncılık A.Ş.'nin "Ön Mali Kapanış" tarihine (31.10.2011) kadar elde edeceği her türlü gelir ve gider Doğan Grubu'na ait olacaktır. Diğer taraftan, "Ön Mali Kapanış" tarihi itibariyle, Işıl Televizyon Yayıncılık A.Ş.'nin alacak ve borçlarının mümkün olduğunca eşitlenmesi sağlanacaktır. Bunun mümkün olamaması durumunda taraflar, alacaklardan karşılanamayan borç tutarlarının hisse senedi devir bedelinden tenzilini veya alacakların borçlardan daha fazla olması halinde ise, alacaklar ile borçlar arasında bakiye tutarının satış bedeline ilave edilmesini kabul ve taahhüt etmişlerdir. Satış bedeli bu çerçevede revize edilebilecektir.

Işıl Televizyon Yayıncılık A.Ş. hisse senetlerinin devri sonrasında, ilgili bağlı ortaklığımızın yasal kayıtlarında, "kapanış" tarihindeki döviz kuruna bağlı olarak belirlenen ilk satış hasılatına göre yaklaşık 215.000.000,-TL tutarında "iştirak hissesi satış karı" (%75 Kurumlar Vergisi istisnasına tabidir) oluşacağı hesaplanmakta olup; hisse senedi satış ve devir işleminin SPK düzenlemeleri doğrultusunda UFRS'ye uygun olarak hazırlanan konsolide finansal tablolarımıza etkisi ise "kapanışı takiben" kamuya açıklanacak ilk finansal tablolarımızda yer alacaktır.

Saygılarımızla,

KAP

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Bir yönden iyi oldu. Bir yönden kötü. Çok seyredilen bir kanalda az da olsa muhalif sesin çıkması iyiydi. (Her söylediğini, her haberini benimsemiyorum tabii.) Neyse CNN Türk'ü adam eder biraz. Star da izlenme oranı yerde sürünen dizilerin çöplüğü olmaktan kurtulur.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
UĞUR DÜNDAR'DAN ŞOK KARAR! USTA ANCHORMAN EKRANLARA VEDA EDİYOR!

744_4dfa3.jpg

Star TV Ana Haber Genel Yayın Yönetmeni ve anchormani Uğur Dündar, Star TV’nin Doğuş Grubu’na satışı ile ilgili olarak Radyo D’de her sabah konuğu olduğu "Hakan Gündüz ile Radyo Arenası" programında konuştu.

PATRONUM AYDIN DOĞAN'DIR

Star TV’nin dün gece itibariyle Doğuş Grubu’nun olduğunu belirten Dündar, "Sevgili arkadaşım Yılmaz Özdil ile benim patronum Aydın Doğan’dır.Biz Star TV’ye Aydın Doğan’ın kanalı olduğu için geldik. Bugüne kadar da hiçbir şekilde yayın çizgimize müdahalede bulunulmadı" dedi.

EKRANLARA VEDA EDİYORUM

Uğur Dündar, satış süreci sona erinceye kadar Star Ana Haber Bülteninde ekranda olmayacağını açıkladı.

Satış süreci Doğan Grubu’nun Star TV’yi Doğuş Grubu’na sattığını açıklamasından itibaren başlıyor ve kanalın satışına SPK tarafından onay verilmesine kadar geçecek süreyi kapsıyor.

ÇALIŞANLARA MERAK İÇİNDE

Dündar'ın bu açıklamasının ardından Star TV çalışanlarını merak sardı. Dündar Star çalışanlarına bugün saat 12.00 ile 13.00 arasında aldığı "ekranlara veda" kararı ile birlikte satış ve sonrasıyla ilgili merak edilenleri açıklayacak.

MEDYARADAR/ÖZEL

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Uğur Dündar cnn türk te daha öncede program yapmıştı ve o zamanlarda fazla izlenmemişti... CNN TÜRK insanların kumanda listelerinde bile yok sadece uydu listesinde var.. Şimdi Uğur Dündar bu kanalda tekrar program yapsa gerçekten boş iş yapmış olacağı için ekranlara veda etme kararı almıştır.. Solun çöküşü Uğur Dündarı bitirdi.. Yılmaz Özdil, Levent Kırca, Müjdat Gezen i toplayıp toplayıp çok şaklabanlıklar yapıyorlardı ama halkımız genede onlara kanmadı...

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Rekabet Kurulu'ndan da onay çıktı... Doğuş Grubu'na hayırlı olsun...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Gecenlerde Dogus Grubu'na gittim. Yeni bina sahane olmus.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Türkiye’nin ilk özel televizyonu Star TV, Rekabet Kurulu’nun onayının ardından resmen Doğuş Yayın Grubu’na geçti.

111018-stardo%C4%9Fu%C5%9Fkapak.widec.jpg

Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalı Star TV’yi bünyesinde barındıran Işıl Televizyon Yayıncılık artık Doğuş Yayın Grubu çatısı altında. Rekabet Kurulu’nun onayının ardından imzalar atıldı ve Star TV, resmen Doğuş Yayın Grubu’nun oldu.

İstanbul’da bulunan Doğan Holding merkezinde düzenlenen törende Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman Sözen ile Doğan Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yahya Üzdiyen satışla ilgili son imzaları attı.

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman Sözen, imza törenin ardından yaptığı kısa konuşmada "Star TV’nin grup bünyesine katılmasıyla Doğuş Yayın Grubu daha da güç kazandı. Bu alım satımın hem Doğan Grubu’na hem de Doğuş Grubu’na hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Doğan Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yahya Üzdiyen ise "Türkiye’nin yüz akı sayılabilecek ve iyi işlettiğimizi düşündüğümüz bir kanalı, sevdiğimiz, dostumuz bir gruba satmış olmanın mutluluğu içindeyiz. İnşaallah onlara da hayırlı olur" diye konuştu.

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Baş Hukuk Müşaviri Ahmet Kurutluoğlu, Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurul Başkanı Erman Yerdelen, Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü Cem Aydın, Doğan TV Holding CEO’su İrfan Şahin, Doğan Holding CFO’su Erdem Seçkin ve Doğuş Yayın Grubu CFO’su Ahmet İren de imza töreninde hazır bulundu.

Son dönemin medyadaki en büyük anlaşması ile bünyesinde Star TV'ye ait tüm hakları, yayın lisans ve ruhsatlarını, marka (Star TV, Eurostar vb.) ve isim hakları ile internet sitesi alan adlarını vb. barındıran Işıl Televizyon Yayıncılık A.Ş. tamamı Doğuş Yayın Grubu’na geçmiş oldu.

MASLAK'A TAŞINACAK

Star TV, satışın ardından Doğuş Yayın Grubu’nun Maslak’taki yeni binasına taşınacak. Bu teknoloji üssü binada Star için hazırlanan stüdyoları kullanacak. Aylar öncesinden heyecan yaratan yeni dizi ve programlar da bu yeni dönemde tek tek Star TV’de ekrana gelmeye başlayacak.

ASIL DEĞİŞİM 2012 EYLÜL'DE

Star’daki değişim kademeli olarak gerçekleşecek ve Ocak ayında ilk işaretleri görülecek. Büyük fark ise 2012 Eylül ayında izlenebilecek.

[SDNTV]http://ntvmsnbc-video.mncdn.net/FlvFiles/0000033791.flv[/SDNTV]

ntvmsnbc