Flaş Belleginizi Ram Yapın !

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Ben 64 gb Flaş Bellek Aldim 105 TL Ye
64 gb Ram İse 700 TL Oldugunu Gördüm

Ayarlarından Hzafa Olarak Kullan Derseniz Sizinde Olur.

Birazcık daha detaylı anlatabilirdiniz. Arkadaşında dediği gibi bir flash bellek ram kadar iş yapamaz. Bütçe yoksa uygun bir çözüm.

Bende 2 gb flash bellek vardı dediğinizi yaptım 1 gram fark etmedi :)
usb belleğin bir kımını ön bellek olarak kullanmaya yarar. yan işe yaramaz. performans artısı pek sağlamaz.
bilgisayara flash bellek taktın ready boostu açtın diye ram artmaz.

neden işe yaramaz :)
ramler en az 6 gb/sn okuma yazma hızına sahiptir
flash bellekler (usb 2.0) en fazla 25 mb/sn :)
flash bellek ready boost ile sadece önbellek olur. yani önemli bazı program dosyalarını ram yerine flasha atar. lazım olduğunda flashtan okur.

denemek için:
flash belleği pc ye tak. sağ tıkla. özellikler de. orda readyboost deiyebir sekme var. ordan aç :) ama fazla artısını görmezsin :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Birazcık daha detaylı anlatabilirdiniz. Arkadaşında dediği gibi bir flash bellek ram kadar iş yapamaz. Bütçe yoksa uygun bir çözüm.
Eminmisiniz ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Biraz daha detaylı anlatabilirdiniz. Nasıl yapıldığına dair. Ben bunun hiçbir işe yaracağını düşünmüyorum eğer yarasaydı 128 gb ssd alıp ram yapardım. Onca parayı boşuna mı veriyoruz rame ramin görevini asla bir flash bellek yapamaz.
usb belleğin bir kımını ön bellek olarak kullanmaya yarar. yan işe yaramaz. performans artısı pek sağlamaz.
bilgisayara flash bellek taktın ready boostu açtın diye ram artmaz.

neden işe yaramaz :)
ramler en az 6 gb/sn okuma yazma hızına sahiptir
flash bellekler (usb 2.0) en fazla 25 mb/sn :)
flash bellek ready boost ile sadece önbellek olur. yani önemli bazı program dosyalarını ram yerine flasha atar. lazım olduğunda flashtan okur.

denemek için:
flash belleği pc ye tak. sağ tıkla. özellikler de. orda readyboost deiyebir sekme var. ordan aç :) ama fazla artısını görmezsin :)

stat counter