Fizy.coma giriş yöntemi Google bottan geçiyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


HARBİKIZ

Profesör
Katılım
25 Eyl 2008
Mesajlar
1,159
Puanları
48

Müyap tarafından Türkiye’ye erişimi kapatılan Fizy.com’a Firefox’a özel bir eklentiyle sorunsuz şekilde girilebiliyor. Chrome tarayıcısı ile girmekse çocuk oyuncağı. İşte detaylar…

Türkiye’nin (ve dünyanın en popüler online müzik kaynaklarından biri olma yolunda) sayılı video ve müzik portallerinden Fizy.com’un kapanışını ve gelişmelerini sizlerle en güncel şekilde paylaşmıştık. Bugün ise Türkiye’nin gurur kaynağı olan Fizy.com’a nasıl erişilebileceğinizi tarif edeceğiz.
Fizy.com sitesinde bir arka kapı bırakmış. Bu kapıya kendinizi bir arama motoru olarak tanıtırsanız, site tıkır tıkır çalışıyor. İngilizce tabirle kulllandığınız tarayıcının User Agent bilgisini bir arama motoru ile değiştirirseniz, Fizy.com düzgün bir şekilde eskisi gibi çalışıyor.
Firefox ile Fizy.com’a nasıl girilir?
Firefox için geliştirilen User AGent Switcher eklentisi sayesinde Fizy.com’a sorunsuz şekilde giriş yapabiliyorsunuz. Bunun için doğal olarak Mozilla Firefox internet tarayıcısına ihtiyacınız var.

Daha önceden kurmadıysanız, http://www.mozilla-europe.org/tr/firefox/ adresinden Firefox’u indirip bilgisayarınıza kurun. Daha sonra https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/59/ adresinden Fizy.com’a giriş yapmanızı sağlayacak olan eklentiyi indirip Firefox’a entegre edin.
Eklenti linkini Firefox web tarayıcınız aracılığıyla kullandığınızda karşınıza User Agent Switcher 0.7.2 isimli bu eklentiyi tarayıcınıza entegre edeceğiniz butonla karşılaşacaksınız. Butona tıkladığınızda Firefox bu eklentiyi otomatik olarak veri tabanına entegre edecek.
Eklentiyi yükledikten sonra Firefox’u yeniden başlatın. Sonrasında Firefox üzerinden sırasıyla ARAÇLAR/DEFAULT USER AGENT/ SEARCH ROBOTS/GOOGLEBOT2.1 işaretleyin. Daha sonra araç çubuğuna www.fizy.com yazdığınızda siteye giriş yapabileceksiniz. Tek sıkıntı, siteye her girişinizde aynı işlemi tekrar yapmanız gerekmesi.

Chrome ile Fizy.com’a nasıl girilir?
Chrome işin en kolay yanı. Bu tarayıcının en güzel yanı, herhangi bir program kurulmasına gerek yok. Komut satırına şunu yazarak Chrome’u çalıştırırsanız, Fizy.com’a Google bot gibi görüneceksiniz ve site de size tüm hünerlerini gösterebilecek.

chrome.exe –user-agent=”Googlebot/2.1 (+http://www.google.com/bot.html)”
Internet Explorer ise yine Firefox’taki gibi bir eklentiyle, user agent değişimi yapabilen bir programcıkla Fizy.com’a girebiliyor. Bulabildiğimiz kadarıyla UAPick User-Agent Switcher progamcığı işe yarıyor. Bu programı şu adresten indirebilirsiniz.


Keyifli Fizy’ler…
 

keyloger

Rektör
Katılım
5 Ocak 2008
Mesajlar
13,293
Puanları
63
bu işi birde chromium için tarif etseniz 10 numara olacak :D
 

Cbox

Doçent
Katılım
26 Ocak 2011
Mesajlar
790
Puanları
0
Lettomusic kullanıyorum,Fizy i unuttum :)
 

Kriptex

Profesör
Katılım
20 Haz 2010
Mesajlar
1,359
Puanları
0
Bende nedense bu yasaklanan sitelere girmek hiç içimden gelmiyor sanki onlara ceza veriyorum kendi içimde :D
 
Üst
stat counter