Fiziki olarak windowsun yanına linux kurmak

Bu konuyu okuyanlar

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Kardeşim sen 5200 rpm nin insana nasıl işkence çektirdiğini biliyormusun sistemi windows ve kinuxu ssdye ihtiyaç olunca(şimdiye kadar hiç olmadı ) dosyaları buna depolamak için kullanacaktım

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Kardeşim sen 5200 rpm nin insana nasıl işkence çektirdiğini biliyormusun sistemi windows ve kinuxu ssdye ihtiyaç olunca (şimdiye kadar hiç olmadı ) dosyaları buna depolamak için kullanacaktım
Yok 5200 rpm i bilmiyorum ama 5400 rpm ise o yani bizim gibi avam tabasının kullandığı standart disklerdendir. :)

Orjinal diskiniz durduğuna göre ondaki windows da duruyordur. onunla boot edip SSD den dosyalarınızı aldıktan sonra SSD ye tekrar kurulum yapabilirsiniz.

neymar_fato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
olum linux trende girmiş
yakın meşaleleri xD

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
olum linux trende girmiş
yakın meşaleleri xD

576fce89a781b644e87f5acf.jpg

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Bu Linux Mint'te Gom player destekliyor öyle değil mi?
Gom player Windows için hazırlanmış bir program ile ilgili şahsi kanaatim de 5 para etmez bir yazılım olduğudur.

Size SMplayer programını tavsiye ederim + SMTube programını da yüklerseniz youtubda video aratabilir SMPlayerda izleyebilirsiniz.
Film izlerken internetten altyazıyı bulup indirme özelliği de var.
Ayrıca hem Windows hem Linux versiyonları da var.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Gom player Windows için hazırlanmış bir program ile ilgili şahsi kanaatim de 5 para etmez bir yazılım olduğudur.

Size SMplayer programını tavsiye ederim + SMTube programını da yüklerseniz youtubda video aratabilir SMPlayerda izleyebilirsiniz.
Emeğe saygı.:)

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

Altyazı özelliği VLC'de de var. Ayrıca ben şahsen Mpv ve Gnome Video'yu da severim. Oldukça iyi oynatıcılardır. SMPlayer'ın varsayılan arayüzü tarih öncesinden kalma geliyor (XP zamanlarından kalma bir arayüz izlenimi veriyor), özellikle Mpv'yi bu yönüyle seviyorum :) Elbette SMPlayer için bir dünya tema olduğunun farkındayım ama tema aramakla uğraşmak istemiyorum ve tema olsa bile menüler vs. hala tarihi geçmiş görünüyor. Daha iyi görünmesini sağlayabiliriz ama çok "klasik" menüleri var ve bu beni rahatsız etti SMPlayer hakkında.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Altyazı özelliği VLC'de de var. Ayrıca ben şahsen Mpv ve Gnome Video'yu da severim. Oldukça iyi oynatıcılardır. SMPlayer'ın varsayılan arayüzü tarih öncesinden kalma geliyor (XP zamanlarından kalma bir arayüz izlenimi veriyor), özellikle Mpv'yi bu yönüyle seviyorum :) Elbette SMPlayer için bir dünya tema olduğunun farkındayım ama tema aramakla uğraşmak istemiyorum ve tema olsa bile menüler vs. hala tarihi geçmiş görünüyor. Daha iyi görünmesini sağlayabiliriz ama çok "klasik" menüleri var ve bu beni rahatsız etti SMPlayer hakkında.
Linux altında media player macerasi komut satırından mplayer çalıştırarak başladı o zamandan beri hemen her programı kullandım smtube programı mplayer ve 1-2 farklı programla da kullanılabiliyor,zaten ayrıca kuruluyor. En son hangi sürümünü kullandınız bilmiyorum ancak skinnable gui yi seçip istediğiniz skin ı kullanabilirsiniz. VLC yi oldum olası sevmedim hw acceleration desteği hala iyi değil tüm yükü CPU ya yüklüyor. Uzun süre favorim kaffeine idi dvb desteği olduğu için de ayrıca severim. Kaffeine Usals motor desteğini de ben eklemiştim hatta... Kaynak kullanımı açısından en iyi backend mplayer smplayer+smtube+mplayer benim favorim uzun süre de öyle kalacak. Smplayerin tüm menülerini ozellestirebiliyorsunuz nesini beğenmediniz anlamadım.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Benim kullandığım SMPlayer görüntüsünü de alta ekledim.
gX6Er0.png

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ben de de Sshd var hızını bilmiyorum fakat gayet güzel.;)
SSHD espirisi 500GB SSHD = 492GB HD ve 8GB SSD oluyor ve disk en sık kullandığın dosyaları analiz edip onları SSD bölümünde tutuyor. Linux ile ne kadar iyi çalıştığını da bilmiyorum ama bence çok da önemli değil. Preload yüklesen daha iyi.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
SSHD ile aynı işi gören, çok sık kullandığın programları ram'de tutan ve böylece sık kullandığın programların açılışını hızlandıran bir program.