Fizik mi Bilgisayar Müh. mi?

Bu konuyu okuyanlar

hakanoren1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba öncelikle. Fizik ve Bilgisayar Müh. arasında kaldım şöyle: Fiziğe gerçekten çok ilgim ve alakam var ama Bilgisayar Müh. çok seviyorum birini seçersem diğerinden pişman olacağım diye korkuyorum. Fizik geliyor bazen aklıma sonra Bilgisayar Müh. bakıyorum aldığı maaşlar çok gelecek çok tabii ki para odaklı değilim ama Bilgisayar Müh. olup girişimci olmak ta varişin içinde çok kararsızım yol gösterirseniz sevinirim yakşamlar.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Bugüne kadar hiç oturup yazılım yazmayı denemediysen fiziği seç .

hakanoren1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bugüne kadar hiç oturup yazılım yazmayı denemediysen fiziği seç .
yazılım çok yazdım siteler mobil uygulamalar ama gerçekten kararsızım fiziği insanlığa gerçekten faydalı şeyler yapmak için seçmek istiyorum bilgisayar müh. seçersem insanlığa faydamın dokunmamasından korkuyorum

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
yazılım çok yazdım siteler mobil uygulamalar ama gerçekten kararsızım fiziği insanlığa gerçekten faydalı şeyler yapmak için seçmek istiyorum bilgisayar müh. seçersem insanlığa faydamın dokunmamasından korkuyorum
Kafandaki projeleri düşün . Hangisi seni daha çok heyecanlandırıuorsa onu yap .

hakanoren1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kafandaki projeleri düşün . Hangisi seni daha çok heyecanlandırıuorsa onu yap .
çok özür dileyerek söylüyorum projeleride düşünüyorum ama tekrar arada kalıyorum fizikte beni herşey heyecanlandırıyor evrenin nasıl çalıştığını öğrenmek falan ama bilgisayar mühendisliğinde zengin olabilrimi tanınabilirim diyorum

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Yazılımım iyi diyorsun. Ordan devam et. Fizikte yapabileceğin çalışmalarla ilgili imkan ve ortam bulman kolay değil.

hakanoren1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yazılımım iyi diyorsun. Ordan devam et. Fizikte yapabileceğin çalışmalarla ilgili imkan ve ortam bulman kolay değil.
Bir yandan haklısın ama fiziği sadece okuyup bırakmak istemiyorum yani eğer fizik okursam akedemisyen olmak istiyorum

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
çok özür dileyerek söylüyorum projeleride düşünüyorum ama tekrar arada kalıyorum fizikte beni herşey heyecanlandırıyor evrenin nasıl çalıştığını öğrenmek falan ama bilgisayar mühendisliğinde zengin olabilrimi tanınabilirim diyorum
Nereye zengin oluyon knk . Fizikte ünlü olmak daha kolay . Herkes yazılımı yayınlayanı tanır ve para ona kalır . Yazan sadece kod satırlarında adı geçer .

hakanoren1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nereye zengin oluyon knk . Fizikte ünlü olmak daha kolay . Herkes yazılımı yayınlayanı tanır ve para ona kalır . Yazan sadece kod satırlarında adı geçer .
hayır öyle demek istemedim kendi şirketimim kurmaktan bahsediyorum

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Özel değilse yaşını ve şu anki durumunu paylaşır mısın? Daha faydalı olabiliriz belki

hakanoren1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
17 yaşındayım üniversiteye hazırlanıyorum kardeşim

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bir işi yapmadan işin ne kadar zor ve basit oldugunu düşün , pc diyorsan ingilizce şart. fizikde kendine hangi alanında iş bulursun onu bilemem , ama hedefleri yüksek projeleride baz al meseal videolar izle her iki dalında. pc de en fazla yazılım donanım birde veritabanı işleri var. ama paralar iyi.

hakanoren1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir işi yapmadan işin ne kadar zor ve basit oldugunu düşün , pc diyorsan ingilizce şart. fizikde kendine hangi alanında iş bulursun onu bilemem , ama hedefleri yüksek projeleride baz al meseal videolar izle her iki dalında. pc de en fazla yazılım donanım birde veritabanı işleri var. ama paralar iyi.
ingilizcem baya iyi ama işte dediğim gibi bilgisayar müh. seçip insanlığa kalıcı, faydalı bir şey yapamamaktan korkuyorum

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
ingilizcem baya iyi ama işte dediğim gibi bilgisayar müh. seçip insanlığa kalıcı, faydalı bir şey yapamamaktan korkuyorum
Neden yapamıyormuşsun ? henüz tam bilgi sahibi değilken olasılıksız düşünmek nekadar mantıklı, atıyorum yeni bir projen olur şirkette çalışırsen sürekli aynı şeyleri yaparsın, haricinde ülke için örnek robot yapmak , veya , muhasebe programları kurmak bunları tanıtmak. vb şeyler.

hakanoren1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Neden yapamıyormuşsun ? henüz tam bilgi sahibi değilken olasılıksız düşünmek nekadar mantıklı, atıyorum yeni bir projen olur şirkette çalışırsen sürekli aynı şeyleri yaparsın, haricinde ülke için örnek robot yapmak , veya , muhasebe programları kurmak bunları tanıtmak. vb şeyler.
peki ben bilgisayar mühendisliği okurken fizik merakımı nasıl tatmin edebilirim sizce
Mesaj otomatik birleştirildi:

görüşlerinizi merak ediyorum

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
peki ben bilgisayar mühendisliği okurken fizik merakımı nasıl tatmin edebilirim sizce
Mesaj otomatik birleştirildi:

görüşlerinizi merak ediyorum
Şimdi fizik sosyal bir iş pc ise asosyal ben bir projemi atıyorum bir web projem var 1 ayda bitirdim. günlerin kod yazmakla ondan o siteye girmekle hatta kendini geliştirmekle başlıyorsun , ki zaten gelişiyorsun nekadar farklı oldugunu düşüncelerin davranışların değişiyor mühendis adam oluyorsun , ama 2 dal arasındaki fark biri temel etken yapıları incelerken ve bunları gezerek keşfederken diğeri kodları matematik formullerini , o cihaz nasıl çalışır vb pc mühendisliğinde , kendini baya geliştirirsen , teknoloji kabiliyetin ve bir sistemin çalışma tekniğini öğrenmiş oluyorsun . fiziği tam bilmiyorum ama arasındaki dezavantaj ve avanjata bakmanız gerekir.

hakanoren1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
anladım çok teşekkür ederim görüşleriniz için iyi akşamlar dilerim.