Fiziği iyi olan 2 dk bakabilirmi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

Oriolus Belası

Asistan
Evet formülü doğru açtınız. Zaten sizin dediğinize de bir şey demedim. Sorulan soru açık değil sadece.
Hocam ortada soru bile yok zaten. Eldeki verilerden soru ne olabilir çıkarım yapmaya çalışıuoruz:)

Fizik bende biraz hastalık gördüğüm zaman duramıyorum. Açıkcası lise öğrencisi olsam ve konuyu yeni öğrenmiş olsam kafam karışırdı çünkü ortada soru bike yok. Sadece verilen bilgiler eğimli viraj formülüne benziyor. Bence sorun bizde değil sorunun sorulmuş şeklinde:)

rtakak

Profesör
Hocam ortada soru bile yok zaten. Eldeki verilerden soru ne olabilir çıkarım yapmaya çalışıuoruz:)

Fizik bende biraz hastalık gördüğüm zaman duramıyorum. Açıkcası lise öğrencisi olsam ve konuyu yeni öğrenmiş olsam kafam karışırdı çünkü ortada soru bike yok. Sadece verilen bilgiler eğimli viraj formülüne benziyor. Bence sorun bizde değil sorunun sorulmuş şeklinde:)
Orası öyle ama ortadakilerden nasıl eğimli viraj çıkardınız hiç anlayamadım :D

Oriolus Belası

Asistan
Cevabınızın alıntıdaki yazımla %0 alakası var.
Orada demek istediğim yarış pistleri gibi eğimli yol.
Soru sahibi açıdan bahsetmiş ve k yı bulmak istemiş. Bu iki değeri bulunduran formul bir tek eğimli viraj ve üçgen pist sorularında var. Soru açık ve net bir şekilde üçgen pist sorusu olmadığı için ben eğimli viraj gibi düşümdüm. Hiç açı ile bağlantısı bulunmayan savrulma sorusu gibi çözmeye çalışmak bana göre çok mantıksız. Tabi soru sahibinin sorduğu soru dahada mantıksız:D

stat counter