Fitness'a başlayacağım, sorularım var

Edenclaw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba. Yaşım 19 Boyum 1.76 Kilom 61. Fitness'a başlamayı düşünüyorum, hem kilo almak hem kas yapmak için. Bazı sorularım var:
1- Boy Uzamasını durdurur mu?
2- Full body yapmayı düşünüyorum. Bir yerde sonra full body kilo alımını durduruyormuş ne kadar doğru açıklar mısınız?
3- Proteini doğal yollardan almayı düşünüyorum ama bana uygun olan protein miktarını karşılayamadığım zamanlarda protein tozu kullanmayı düşünüyorum. Zararlı mıdır?
Önerir misiniz?
4- BCAA, gainer, kreatin vb. supplementleri almak gerekiyor mu? Zararlı mıdır? Önerir misiniz?
5- Spor salonuna kaydolurken hocalar program hazırlıyor mu yoksa kendim mi hazırlamam gerekiyor?
6- Çantamda hangi malzemeleri bulundurmalıyım?
7- 3 ve 4. sorular üzerine zararlı diyende var zararsız diyende. Bilimsel bir araştırması var mıdır bunların?

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Hocam boy uzamasını durdurmaz. Full body de kilo alımını durdurmaz. Protein tozu zararlıdır. Bu kesin. Ara sıra kullanınca bir zararı olmaz. Hocam öyle şeyler almayın. Sağlığınızdan olursunuz. Hocalar program hazırlar. Çantanızda da temiz bir çamaşır,su bulundurun. Yeter.

Edenclaw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam boy uzamasını durdurmaz. Full body de kilo alımını durdurmaz. Protein tozu zararlıdır. Bu kesin. Ara sıra kullanınca bir zararı olmaz. Hocam öyle şeyler almayın. Sağlığınızdan olursunuz. Hocalar program hazırlar. Çantanızda da temiz bir çamaşır,su bulundurun. Yeter.
hocam öyle şeyler almayın demişsiniz lakin protein tozu ara sıra kullanınca zararı olmaz da demişsiniz. Açıkçası ikilemde kaldım. Hepsi supplement diye geçiyor sonuçta.

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
hocam öyle şeyler almayın demişsiniz lakin protein tozu ara sıra kullanınca zararı olmaz da demişsiniz. Açıkçası ikilemde kaldım. Hepsi supplement diye geçiyor sonuçta.
Hocam protein tozu falan ara sıra kulanılır ise zararı olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yorum düzenleme butonu kayıp hocam. Değiştireceğim ama yok.