fitness ve kilo verme?

Bu konuyu okuyanlar

sk8god

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben 17 yaşındayım 193 boy ve 101 kiloya sahibim. bugün fitnessa başladım arkadaşım vardı vücutçu onun yardımıyla neyse işte gittim bugğn 10dakika tempolu yürüdüm sonra kol bacak falan çalıştık(adam başta ölçtü baya ona göre program hazırladı)1 saat falan. sonra 15 dakika kardiyo yaptım yada neyse işte 15 dakika daha yürüdüm. bide protein tozu içtim. şimdi sorum böyle yaparak kilo verebilir miyim? yada yağ yakabilir miyim? karbonhidrat falan yemiyodum sadece 2 3 aydır geceleri yemek yiyodum hep şimdi bıraktım düzrnli beslenmeye başladım. ayrıca haziranda 84 kiloydum ve kaykaycıyım.

Son düzenleyen moderatör:

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Amacın nicel olarak kilo mu vermek, vücut mu yapmak? Bildiğim kadarıyla ikisi farklı şeyler.

sk8god

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya işte onu soruyorum vücut yaparken zayıflamak yani fazlalıkları atmak mümkğn mü yoksa zayıflayıp mı vücut yapılır

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
ya işte onu soruyorum vücut yaparken zayıflamak yani fazlalıkları atmak mümkğn mü yoksa zayıflayıp mı vücut yapılır
Süper bilgili değilim ama bildiklerimi söyliyeyim. Vücut yapmak istiyorsan amacın zayıflamak değil demektir. Vücuttaki yağları yakıp kas dokusunu arttırmaya yönelik çalışmalar yapılır kilo kaybından çok vücut kitle endeksin(yağ oranın) daha önemli olur.

Amacın zayıflamaksa daha çok yağ yakmaya yönelik çalışmalar yapılır, öyle aşırı gıda takviyelerine yönelinmez. Diyet ile çözersin olayı. Zaten yağ yakarkende vücudun şekle şemale girer diye düşünüyorum.

Bu bilgileri sana fitness hocan söylemiyorsa bir an evvel kendine daha profesyonel bir yer bulmanı öneririm. Yani oturup konuşmalısın bu konuları ki ona göre plan çıkarsınlar sana.