Fitness Ilgili Soru

Bu konuyu okuyanlar

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Arkadaşlar, Fitness'a yeni başladım ve 1 aylık kayıt yaptırdım. Bugun 3.günüm, kollarım ağrıdığından dolayı dinlenmem lazım ama bir sorum olacak. Spor salonuna gitmediğim günler de 1 aylık sürecin içine giriyormu?

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Evet sayılıyor tabi. Para boşa gitmesin diye gitmeye çalışma aman :D Bir de her gün farklı bölgelere çalışabilirsin.

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Katılmıyorum her gün farklı bir yere çalışmak başlangıç için çok verimsizdir. İlk bir yıl için fullbody en iyisi. Haftada 3 gün dolu dolu ve mantıklı bir program ile gitmek size hem zaman kazandırır hem de gücünüzü arttırır.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Hocam zamanında bende şöyle hesaplamalar yapardım 1 gün git 1 gün dinlen. Eee oldu sana 1 aylık üyelik 15 gün? Sinirlenirdim. Ama sonra öğrendim ki vücut dinlenirken gelişiyor. Yani seni 7'24 spor salonuna kitlesek bir alemi yok. Günde ortalama 30-45 dk lık alıştırma programı ile 1 ayın geçecek. Daha sonra özel program yazılacak ki bu bir çok salonda şablon gibidir herkese aynısını verirler umarım sende öyle değildir. Haftada 3 veya 4 gün gideceksin.
Sana tavsiyem uykunu düzenle, beslenmeni düzenle ve kesinlikle bacak antremanlarını aksatma. Bacak en önemlisi. Sigarada varsa bırakmanı tavsiye ederim.

Son mesajlar