FİT ajanları devrede!

Bu konuyu okuyanlar

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
FİT ajanları devrede!

BATE ve Plzen maçlarını seyircisiz oynayan, üstüne UEFA'dan 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezası alan Fenerbahçe'de yönetim, planlanması muhtemel seyirci olayları hakkında bilgi almak için kendi ajanlarını devreye soktu.

53617601812.jpg

Fenerbahçe'de yönetim, Lazio maçı öncesinde istihbarat teşkilatı gibi çalışıyor. Maçta olay çıkmaması için emniyet yetkilileriyle ortak hareket eden sarı-lacivertli yönetim, özellikle yapılacak eylemleri önceden haber alma konusunda çok sıkı çalışıyor. Bunun için sürekli internetteki taraftar gruplarının yazışmalarını ve twitter üzerinden gelen mesajları takip altına alan kulüp, taraftar gruplarının liderleri ve üyeleriyle de sürekli olarak temas halinde.

UEFA VE EMNİYETLE İŞBİRLİĞİ
Taraftara her fırsatta "En ufak olayda Avrupa'dan men edileceğiz" mesajını ileten kulüp yetkilileri, bu grupların içine, planlanan organizasyonlar hakkında bilgi edinmek için de kendi ajanlarını soktu! Kulüp, Lazio maçı öncesinde hem UEFA ile hem de emniyet ile işbirliği halinde. Alınan her istihbarat anında iki tarafa da iletiliyor. Fenerbahçe, bu uygulamayla gelebilecek zararı en aza indirmeye ve eylemleri yapanların cezasız kalmaması için çalışıyor.

İHBAR DA BİR İŞE YARAMADI
Seyircisiz BATE karşılaşmasında bir grup taraftarın saha içine işaret fişeği indirmesiyle "1 maç seyircisiz" ve "2 yıl ertelemeli 1 yıl Avrupa'dan men" cezası almıştı. İhbara rağmen Plzen'de bazı taraftarların sahte biletle maça girmeye çalışmasıyla bir kez daha UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilen sarı-lacivertli kulüp hakkındaki karar, Lazio maçlarından sonra belli olacak. Bu arada Genç F.Bahçeliler taraftar grubu, olay çıkmaması için çağrı yaptı.

KAYNAK