film sitesi mi oyun mu yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Mercyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar film sitesi mi yapmalıyım oyun mu yapmalıyım ? Kazanç bakımından hangisini seçmeliyim?

Mercyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
tutum bakımından

Mercyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
o oyun cok geniş caplı ben android oyun istiyom lol tek yapamam

Mercyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
oyun için sunucu gerekli mi

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Film sitesi diyorsan bunun için bir server kiralayıp düzenli olarak bu server'a bakım yapman gerekecek. Adblocker kullanan olacak. Hadi, bunları geçtim, 100 kişi bağlıysa 100'üne de server'a attığın o kadar film'i göndermen gerekecek, bazı açları gidecek 5 bölümü birden sonra izlerim diye indirecek, server kasacak. Hadi bunları youtube'da gizli içerik hilesiyle youtube server'ını kullanıp sitene gömdün, hala filmleri bir yerden edinip upload etmen lazım kısaca evindeki internetin sağlam olmalı. Sonra server masraflarını ödüyorsun ama adblocker kullananlar rica etsen kapatmayacaklar, kapatmazsan izleyemezsin gibi bir hile yaparsan da siteni belki de kullanmayacaklar. Zaten popüler olmayacaksın başladığın gün, zamanla olacak birşeyler. Facebook'tan güzel reklam yaparsın ama eğer hazırda bir kaynağın yoksa Android'e Flappy Birds gibi basit bir oyun yaz, en azından senden çıkan bir şey yok ve bir kazancın var. Çünkü oyuna adblock yok :)

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Süper mario yap ilk önce yapa bilirsen sonrası senin başarına bağlı

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bu filimlerin telif hakkı var hatirlatirim.

Mercyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yorumlarınız için teşekkür ederim:)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ülkemizde uygulanıyor mu peki ? Dünyada ? :D
Bkz; Putlocker
Tabiki uygulanıyor. Bi filmi sitene koydun mu hemen koşarak geliyorlar kaldır kaldır demeye. Zaten dizileri yayınlaman söz konusu bile değil. Telif hakkı olan bi filmi kendi sunucuna yükleyip yayımladın mı karşı firma direk size karşı dava açma hakkına sahip.

Bilmiyorum da bu telif hakkı zımbırtısı son bir kaç yıldır çok ağırlaştı. Benim blog sitelerimi kapatırdılar. Canlı tv izleme sitem vardı kapattırdılar. Dizi, sinema, oyun bunların bir çoğu özellikle yeni çıkanları hep telih hakkı olayına giriyor. İllegal yapan yerler mutlaka var ama işte legal değil. Karşı taraf davacı olma durumuna her zaman sahip.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Tabiki uygulanıyor. Bi filmi sitene koydun mu hemen koşarak geliyorlar kaldır kaldır demeye. Zaten dizileri yayınlaman söz konusu bile değil. Telif hakkı olan bi filmi kendi sunucuna yükleyip yayımladın mı karşı firma direk size karşı dava açma hakkına sahip.
O zaman bu adamlar neden yıllardır bu dediğini yaptıkları halde ceza almıyorlar ? :D Anonim oldukları için :p
En azından ben bir site yöneticisinin ya da o site ile alakalı birinin ismini bilmiyorum ve eğer ben bilseydim haberlerden bilirdim çünkü ben bilmeden onu hapse atmışlardı :D

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Ben olsam oyun açardım tek seferde indirip oynamak isterler bence tavsiyemdir oyun için aç.:)

Mercyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
peki oyun için bir telif hakkı var mı ?
yada isim için patent almak gerekir
mi

Mercyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
almadan yayımlasam bir cezası var mıdır