Film izlerken ekranın flu'laşması

Bu konuyu okuyanlar

c0lin

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
İşin içinden çıkamadım bir bilen vardır diye konu açıyorum uzun bir süre sonra Sorunum şu ve sorum şu

tHYj34k.png

Video normal ekran izlerken ekran parlak ve çok güzel görüntü

UNP7liB.png

Ama büyültüğüm de ise kahrolası bir flu'laşma ince bir siyah perde iniyor sanki mönitöre bunu nasıl çözebilir acaba ?:cursing:

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Web üzerindeki videolarda oluyorsa sorun flash playerda olabilir. Flash playerı güncellemeyi dene. Ayrıca video küçük haldeyken videonun üzerinde sağı tıklayıp ayarlar deyip donanım hızlandırma özelliğini devre dışı bırakalım..

Görüntü sorunları genelde ekran kartından da kaynaklanabilir. Ekran kartı sürücüsünü de güncellemeyi dene. Ama sorun flash playerda gibi gözüküyor.

Bu bütün web tarayıcılarında da oluyor mu??.

c0lin

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Evet web tarayıcılarının hepsinde aynı artı normal pc'den film seyrederkende aynı sorunlarla karşılaşıyorum. Yine ekran kararıyor k-lite denedim aynı kmplayer denedim aynı.

c0lin

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Evet evet güncel

c0lin

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=48671]muratflash[/MENTION] ? ):

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Sadece weble alakalı olmadığına göre ekran kartı ya da sorun monitörün ayarlarından da olabilir.. Ender de olsa monitörlerde dvı bağlantılarda bu tür sorunlar olabiliyor.. Monitörü bir de vga bağlantıyla dene..

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
bazı monitörler ekrandaki görüntüye göre renk modunu otomatik değiştirebiliyor. birçok monitörde birkaç farklı renk modu vardır. videoyu tam ekran yaptıktan sonra bu renk modları arasında geçiş yapıp bunu denemeni öneririm

c0lin

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Olayı Çözdüm monütörden kaynaklanan bir sorunmuş teşekkür ederim.