Film-dizi izlemek için tablet

Bu konuyu okuyanlar

asimovfreerobot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar.

İşim gereği seyehat etmem gerekiyor ve artık yanımda laptop taşımak istemiyorum. Tablet alsam işimi görür diye düşünmekteyim. Tabletle yapacağım şey esas olarak film ve dizi izlemek olacak. Başka pek bir şey yapacağımı sanmıyorum. Daha önce hiç tablet kullanmadığım için bu konuda emin değilim, çok hoşuma giderse oyun oynama aktivitesi dışında laptopla hiç ilgilenmeme ihtimalim vardır belki :)

Film için tablet kullanmaya başlayıp, sonra elektronik tüm aktivitelerini tablet üzerinden gerçekleştirenler var mı? Tabletler ne kadar kullanışlı oluyor? 400-500 liraya iyi ekranlı bir tablet alıp işin içinden sıyrılayım mı, yoksa almışken kullanırsın iyisinden al diyor musunuz?

Bu arada tablette pek oyun oynayacağımı sanmıyorum. Facebook, instagram, twitter gibi olaylar ile de alakam yok. Bir şeyler araştırmak maksadı dışında pek internet de kullanmıyorum, bir iki düzenli girdiğim site dışında tabii...

Aklımda belirli bir bütçe yok zira söylediğim gibi nasıl bir tablet almam gerektiğinden çok emin değilim, ucuz ürün seven birisi de değilim onu belirteyim. İhtiyacım olmayan bir ürün almayayım ve ürün parasını haketsin yeter.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
ipad pro 9,7 inç/air 2/mini 4 ten hosunuza gideni secin bence bütcede sıkıntınız yoksa pili ekranı performansı güzel cihazlar

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
İpad pro 9.7 inç alın 6-7 yıl arkanıza bakmayın. Bir kere verin adam akıllı alın derim

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Eğer uzun süre kullanmak isterseniz,iPad mini 4,iPad air 2 ya da Pro 9.7" olabilir.Bu bütçeyle Samsungun güncel tabletlerinde bakabilirsiniz ama hiçbiri bu ürünler kadar uzun gitmez diye düşünüyorum.

asimovfreerobot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim fakat bir tablet alayım da vidyo izlerim diye yola çıkıp 2000 + liraya tablet almak biraz enteresan geldi bana :)
Uygun fiyatlı ipad air 2 buldum gerçi, kampanya varmış sanıyorum fakat o da 16 gb. Daha önce de hiç apple ürünü kullanmadım. O kadar küçük boyutlu ürüne her bittiğinde dosya atmak için itunes olan bilgisayar vs. bulmak sıkıntı olur diye düşünüyorum zira bildiğim kadarıyla yalnızca bu yolla dosya atılıyormuş. Yanılıyor olabilirim.
Bir de aksesuarlarına bakayım dedim, onlar da ekstradan pahalı.

Ancak anladığım kadarıyla 500-600'e bir şey alma, git iyi modellerden al diyorsunuz sanıyorum. Ben esas önce onu konuşalım istemiştim :D
Farklı önerilere açığım.

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim fakat bir tablet alayım da vidyo izlerim diye yola çıkıp 2000 + liraya tablet almak biraz enteresan geldi bana :)
Uygun fiyatlı ipad air 2 buldum gerçi, kampanya varmış sanıyorum fakat o da 16 gb. Daha önce de hiç apple ürünü kullanmadım. O kadar küçük boyutlu ürüne her bittiğinde dosya atmak için itunes olan bilgisayar vs. bulmak sıkıntı olur diye düşünüyorum zira bildiğim kadarıyla yalnızca bu yolla dosya atılıyormuş. Yanılıyor olabilirim.

Ancak anladığım kadarıyla 500-600'e bir şey alma, git iyi modellerden al diyorsunuz sanıyorum. Ben esas önce onu konuşalım istemiştim :D
Farklı önerilere açığım.
Aşağı yukarı aynı kafadayız sanırım. Bende aynı sebepten tablet almayı düşünüyorum. Filmi PC'den atacaksanız iPad kesinlikle tavsiye etmem. ipad almışkende iyisini/yenisini almak gerekiyor. Aksi takdirde (benim yaşadığım gibi) 1 yıl sonra ciddi kasmalar yaşayabiliyorsunuz. Bulabilirseniz Galaxy Tab S 10.5 tavsiye ediyorum ben. Ekran kalitesi,izleme süresi olarak iyi geldi bana. Şu sıralar bende araştırıyorum. Bende aynı tabletin 8.4 olanını alacağım sanırım. Malum öğrenciyiz :) Umarım size uygun modeli alırsınız.

asimovfreerobot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran boyutu konusunda çok emin olamıyorum. 8'' civarı yeterli mi yoksa 10'' mi almak lazım. Şimdi kısa vadede biri diğerinden güzel gelebilir ama uzun kullanımda hangisi daha iyi onu kestiremiyorum açıkçası :)

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025

Farklı önerilere açığım.
Aynen öyle, eğer ipad sıkıntı olur derseniz. TabS2 9.7 alın. Keyfinize bakın:cool:

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Kesinlikle film için büyük ekran. Aynı zamanda Samsung'un ekranı iPad'den çok daha canlı,parlak ve çözünürlüğü yüksek olduğu için film deneyiminiz daha iyi olacaktır.

asimovfreerobot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle film için büyük ekran. Aynı zamanda Samsung'un ekranı iPad'den çok daha canlı,parlak ve çözünürlüğü yüksek olduğu için film deneyiminiz daha iyi olacaktır.

Samsung Tab S 16:10 ekran çözünürlüğü oranına sahipmiş, S2 ise ipad gibi 4:3 olmuş.
O nedenle tab S alasım var, fakat tab S bulmak da biraz zor sanırım internetten araştırıyorum şu an ama hep S2'ye denk geliyorum. 10.5'' Tab S bulsam şahane olacak gibi.

asimovfreerobot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Aynı mesaj iki kez olmuş, bunu düzenleyeyim dedim.

Tab S piyasada yok bu arada galiba, en azından internette bulamadım. Mecbur s2 alacağız gibi ama onun yerine o ekran kalitesinde başka samsung ürünü var mı acaba?

4:3 ekranda 16:9 film izlemek nasıl olur bilemiyorum.

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Aynı mesaj iki kez olmuş, bunu düzenleyeyim dedim.

Tab S piyasada yok bu arada galiba, en azından internette bulamadım. Mecbur s2 alacağız gibi ama onun yerine o ekran kalitesinde başka samsung ürünü var mı acaba?

4:3 ekranda 16:9 film izlemek nasıl olur bilemiyorum.
Teknoloji marketlere gidip incelerseniz sizin için daha iyi olur. Samsung'un sitesindende bakabilirsiniz fikir açısından. Ama görerek seçmeniz daha yararlı olur.