Filistin Meselesini Dert Eden Müslümanlara Bir Önerim Var...

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
971
Filistin meselesini dert eden müslümanlara ciddi bir önerim var. Arkadaslar Madem filistin meselesi Sizin icin bu kadar onemli size cok ciddi bir teklifim var. Madem bu kadar ciddisiniz Hodri meydan filistine Veya israile giden ilk ucaga atliyorsunuz oradan kuduse mescidi aksanin oradaki gosterilere katiliyorsunuz. Eger bu dediklerimi yaparsaniz gidis gelis paranizi ben veriyorum... Buyrun samimiyet testi.

Suriye'de 33 asker öldüğünde bu kadar tepki göstermediler, teröristin teki gidip kendini patlattığında vs. vs. oturup yarım gün bu ve bunun gibi meseleleri konuşmadılar. Ama medya öyle bir yansıttı ki sanki tek sorunumuz filistin gibi, daha kendi haklarımızı ve insanımızı doğru düzgün savunamazken (Ege meselesi, parası ödenen f35 lerin verilmemesi, insanların yoksulluk sebebiyle intihar etmesi gibi) biz şimdi gidip filistin halkını mı savunacağız? Ek olarak belirtmek isterim ki filistinliler bizim kardeşimiz falan değil.Gazze'ye asker çıkartmak zorunda değiliz. Mehmetçik gazze ye diyen insanları da anlamıyorum, sonra ŞeHitLeR öLmeZ VtAn BölüNez diye gezerler...

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Benimde tuhafıma gidiyor burda şov yapmaktan başka bir anlamı yok...

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Tarih kitabı okuması lazımmış falan filan.

Devletler adı üstünde devlettir. Romantiklik yapanların hali bellidir. Filistinlilerin bizim için çok önemi yok bence. Tabii bunu objektif ve bilgili birinden dinlemek lazım. Zaten %90'ı show yapıyor (Kaynak oturma organım.)

Birçok mesele için ses çıkarılmıyor ama konu Filistin olunca herkes yardım meleği oluyor. Açıkçası baya samimiyetsiz.

Daha yazacaktım ama ne yazacağımı unuttum :D.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Kudüs (Mescid-i Aksa) bizim (Müslümanların) ilk kıblesidir ve bizim için kutsaldır. Sen çıkmış Filistin Milistin diyorsun halen.
Cahil cahil konuşup insanları tahrik etme. Akıllı ol. Terbiyesiz yapma.
Filistin meselesini dert eden müslümanlara ciddi bir önerim var. Arkadaslar Madem filistin meselesi Sizin icin bu kadar onemli size cok ciddi bir teklifim var. Madem bu kadar ciddisiniz Hodri meydan filistine Veya israile giden ilk ucaga atliyorsunuz oradan kuduse mescidi aksanin oradaki gosterilere katiliyorsunuz. Eger bu dediklerimi yaparsaniz gidis gelis paranizi ben veriyorum... Buyrun samimiyet testi.

Suriye'de 33 asker öldüğünde bu kadar tepki göstermediler, teröristin teki gidip kendini patlattığında vs. vs. oturup yarım gün bu ve bunun gibi meseleleri konuşmadılar. Ama medya öyle bir yansıttı ki sanki tek sorunumuz filistin gibi, daha kendi haklarımızı ve insanımızı doğru düzgün savunamazken (Ege meselesi, parası ödenen f35 lerin verilmemesi, insanların yoksulluk sebebiyle intihar etmesi gibi) biz şimdi gidip filistin halkını mı savunacağız? Ek olarak belirtmek isterim ki filistinliler bizim kardeşimiz falan değil.Gazze'ye asker çıkartmak zorunda değiliz. Mehmetçik gazze ye diyen insanları da anlamıyorum, sonra ŞeHitLeR öLmeZ VtAn BölüNez diye gezerler...

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
971
Kudüs (Mescid-i Aksa) bizim (Müslümanların) ilk kıblesidir ve bizim için kutsaldır. Sen çıkmış Filistin Milistin diyorsun halen.
Cahil cahil konuşup insanları tahrik etme. Akıllı ol. Terbiyesiz yapma.
Nerede terbiyesizlik yaptığımı anlamadım ama neyse, ne kadar anlatsam da boş zaten...
Mesaj otomatik birleştirildi:

O bilet parasıyla bir kaç tarih kitabı alıp okumanı öneririm.
Filistin bayrağının Osmanlı'ya isyanı temsil ettiğini bilmeyen adam bana tarih falan filan diyor :D

Son düzenleme:

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Nerede terbiyesizlik yaptığımı anlamadım ama neyse, ne kadar anlatsam da boş zaten...
Sen bir şey anlatma yeter. Çünkü Mescidi Aksa konusunda senin o boş dediğin o tavsiyelerine ihtyacımız yok. Tavsiyelerini kendine sakla.

Müslümanların Mescidi Aksa konusundaki hassasiyetine de ayar vermeye çalışma.

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
971
Sen bir şey anlatma yeter. Çünkü Mescidi Aksa konusunda senin o boş dediğin o tavsiyelerine ihtyacımız yok. Tavsiyelerini kendine sakla.

Müslümanların Mescidi Aksa konusundaki hassasiyetine de ayar vermeye çalışma.
Senin için ne anlatsam boş. Madem bu konuda o kadar hassasın, madem filistin senin için bu kadar önemli buyur git filistin e terörist israil e karşı kardeşlerinle savaş... Ama yok senin değersiz olarak gördüğün asker gidecek orada şehit olacak, he oldu paşam....

Mescidi Aksa Türkiye nin kutsalı değildir çünkü kutsal olması için Türkiye nin Müslümanlık gibi bir Dinle yönetilmesi gerek

Son düzenleme:

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Senin için ne anlatsam boş. Madem bu konuda o kadar hassasın, madem filistin senin için bu kadar önemli buyur git filistin e terörist israil e karşı kardeşlerinle savaş... Ama yok senin değersiz olarak gördüğün asker gidecek orada şehit olacak, he oldu paşam....

Mescidi Aksa Türkiye nin kutsalı değildir çünkü kutsal olması için Türkiye nin Müslümanlık gibi bir Dinle yönetilmesi gerek
Senin anlamakla ilgili bir sorun mu var? Türkiye ne alama birader?
Sen önce açtığın konu başlığına bak: "Filistin Meselesini Dert Eden Müslümanlara Bir Önerim Var..."

Bu başlıkla sen Müslümanları hedef gösteriyorsun ve aklınca tavsiyelerde bulunuyorsun. Sonrada Türkiye'nin kutsalı değil falan demişsin. Mescidi Aksa Türkiye'nin kutsalı mı dedik? Müslümanların kutsalı dedik.

Ayrıca askerimizi değersiz görmüyorum. Kafandan yorumda bulunma.

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
971
Senin anlamakla ilgili bir sorun mu var? Türkiye ne alama birader?
Sen önce açtığın konu başlığına bak: "Filistin Meselesini Dert Eden Müslümanlara Bir Önerim Var..."

Bu başlıkla sen Müslümanları hedef gösteriyorsun ve aklınca tavsiyelerde bulunuyorsun. Sonrada Türkiye'nin kutsalı değil falan demişsin. Mescidi Aksa Türkiye'nin kutsalı mı dedik? Müslümanların kutsalı dedik.

Ayrıca askerimizi değersiz görmüyorum. Kafandan yorumda bulunma.
İlk olarak askeri değersiz bulmuyorsan "Asker Gazze" ye demeyin. Madem sen müslüman sın madem senin kutsalın buyur git diyorum sana. Askerin mi kutsalı? Türkiye yi olayın içine karıştırmayın da ne yaparsanız yapın . Ayrıca olayı abarttınız da abarttınız, Türkiye nin onca sorunu varken sanki tek sorun filistin gibi buluyorsunuz..

Online eğitim şuan hala sorunlu
Parası ödenen f 35 ler verilmedi
İşsizlik ve geçim sıkıntıları nedeniyle insanlar intihar ediyor

Gibi sorunlarımız var ve bunlar olurken siz mehmetçik gazze ye diyorsunuz

Son düzenleme:

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
İlk olarak askeri değersiz bulmuyorsan "Asker Gazze" ye demeyin. Madem sen müslüman sın madem senin kutsalın buyur git diyorum sana. Askerin mi kutsalı? Türkiye yi olayın içine karıştırmayın da ne yaparsanız yapın . Ayrıca olayı abarttınız da abarttınız, Türkiye nin onca sorunu varken sanki tek sorun filistin gibi buluyorsunuz..

Online eğitim şuan hala sorunlu
Parası ödenen f 35 ler verilmedi
İşsizlik ve geçim sıkıntıları nedeniyle insanlar intihar ediyor

Gibi sorunlarımız var ve bunlar olurken siz mehmetçik gazze ye diyorsunuz
Birader, ben nerede dedim Asker Gazze'ye, diye?
Ayrıca tek sorun Filistin, diyen mi oldu?

Bir daha "diyorsunuz, yapıyorsunuz" gibi ifadeler kullanma. Hitap tarzından yaşının küçük olduğu anlaşılıyor.

Verilmeyen F-35 için ABD'ye savaş mı ilan etmemizi bekliyorsun? ABD'ye yaptırım mı uygulayalım? Çözümün nedir?

Madem bu ülkeden bu kadar memnuniyetsizsin başka bir ülkeye iltica edebilirsin. Herkes oy veriyor ve seçilen vekiller mecliste karar alıyor. Mesclis kararı olmadan sağa sola asker gönderemezsin.

Senin zihniyete göre Suriye'de de Libya'da da işimiz yok. Ama konuşmaya gelinve laf çok.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Ulan ne f35 miş be adamlar neredeyse vazgeçecek projeden biz onun tantanasini yapıyoruz.. uluslararasi ticarette yamuk olmaz ama olursa da abdnin ayıbı biz parayı verdik onlar da geri vermek zorunda.. bu konuyla f35 ve geçim sıkıntısı ne alaka bende burda boşuna konvoylar yapılıyo biliyorum... Para mı namus mu diye sorsan herkes namus der ama son 5 yıldır gördüklerime göre öyle değilmiş ekonomi az sallandı 2001 krizi bile hafif kalır ama bu kadar da kötü değiliz be kardeşlerim.. gömlek değiştiririz sıkıntı yok da biz birbirimize düşersek sonumuz suriyeden beter olur...

Son düzenleme:

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
İslam'ı tarafsız bir şekilde araştırıp öğrenebilirsek eğer bir insanın hemen hemen bütün toplumlar (istisnalar var) içerisinde ( birbirinin hakkına, malına ve varlığına değer vermek vb. ) güzel ve huzurlu yaşayabileceği kuralları ve değerleri bize tavsiye ettiğini hepimiz çok açık ve net bir şekilde görebiliriz.

Üzülerek söylüyorum ki İslam'ı ateizm ve benzeri oluşumların islamofobi adı altında karalama ve kötüleme çalışmaları uzun bir süredir yapılıyor. Bunlardan ziyade beni asıl üzen konu ise, çıkar menfaat ve yeni dünya düzeni için bunu yapanlardan ziyade cennet mekan atalarımızın İslam'ın bu adaletini yer yüzüne yaymak için canlarıyla mücadele edip bize bıraktığı bu vatanda yaşayan kardeşlerimizin de bu oluşumların etkisinde kalarak İslam'ı kötülemeleri.

Şimdi şunu sormak istiyorum. İnsanlara birbirlerine karşı dürüstlük, doğruluk, adalet ve bütün güzelliklerle yaklaşmamızı tavsiye eden bu güzel dine karşı olan gareziniz nedir ?

Onların derdi belli kapitalizm, siyonizm, ateizm. Peki sizin derdiniz nedir ?

Sorunuzun cevabını ise çok kısa ve net bir şekilde şöyle vereyim; İnsanlık.

Not: Bana dokunmayan yılan bin yaşamasın. Yarın o yılan bana da dokunurken bir başkası da senin zihniyetinle yaklaşmasın.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933

Yeryüzündeki acıları yarıştırmak bence pek insani değil,

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Ya abi Filistin bence Fakir milleti silahsız felan İsrailin üzerine yolluyor gidin camilerde namaz kılın felan.. Olaylar burda kopuyor işte.
Ayrıca çatışma arazisinde olan evlerin çoğu israil vatandaşı satın almış ve filistinlilerin çoğusu kirada kalıyor.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555

Sen kendini ne hikmetten sanıyorsun ki Mehmetçik adına veya Türk Halkı adına burada böyle konuşmaya hak buluyorsun?

Mehmetçik senin tekelinde mi? Türkiye'yi sen mi yönetiyorsun yoksa çoğunluk olan mümin halk mı?

Bu halk Allah için yaşadığının farkında ve dünyanın neresinde mazlum ve mümin haksızlık görüyorsa, zulüm yaşanıyorsa oraya Mehmetçiğini gönderir, bundan sanane :) Niye bukadar zorunuza gidiyor bir türlü anlamıyorum !

Eğer bu devlet yönetimi, politikaları asıl senin zoruna gidiyorsa sen ve senin gibilere tavsiyem siyonistlerin memleketi yok ama siz yine de abdye gidin orada yaşayın (böylece değersiz paralarınız da cebinizde kalmış olur ), Türkiye size aşırı fazla gelmiş...

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Eğer bu devlet yönetimi, politikaları asıl senin zoruna gidiyorsa sen ve senin gibilere tavsiyem siyonistlerin memleketi yok ama siz yine de abdye gidin orada yaşayın (böylece değersiz paralarınız da cebinizde kalmış olur ), Türkiye size aşırı fazla gelmiş...
Biraz imkanı olan gidiyor zaten. İnsanlar keyfinden yaşamıyor burada...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Biraz imkanı olan gidiyor zaten. İnsanlar keyfinden yaşamıyor burada...
Madem parası olanlar var, burada müslümanlara ve inananlara laf çakacaklarına gitmek isteyen gider, ateist veya başka bir dindensiniz diye bizim inancımıza ve inanlara saldırmak hakkınız değil... Hem paramız var, siyonistlere karşı filistine gidenlere harcayabiliriz diyorsunuz hem de paramız yok diye ağlıyorsunuz...

Şu söz aklıma geliyor;

Bu devirde paranın ve imanın kimde olduğunu bir tek ALLAH bilir...

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Madem parası olanlar var, burada müslümanlara ve inananlara laf çakacaklarına gitmek isteyen gider, ateist veya başka bir dindensiniz diye bizim inancımıza ve inanlara saldırmak hakkınız değil... Hem paramız var, siyonistlere karşı filistine gidenlere harcayabiliriz diyorsunuz hem de paramız yok diye ağlıyorsunuz...

Şu söz aklıma geliyor;

Bu devirde paranın ve imanın kimde olduğunu bir tek ALLAH bilir...
Abicim cebinden 50 TL çıkmaz hala İman, ALLAH, Filistin diyorsun. Sen cebine ve kendi yaşantına baksana, bak Avrupa, Amerika full para basıyor, yatlarda tatil yapıyorlar, geziyorlar. Konuştukları şeyse Mars'a nasıl gitsek, Mars'ta nasıl koloni kurarız, uzay madenciliği vs. Peki sen niye bu saçma sapan meseleleri düşünüyorsun? Biz de seküler bir ülke ve yaşam tarzı istiyoruz ne yapalım? Herkesin gözünün içine sokmanıza gerek yok dininizi, artık hiçbir devlet ümmetçilik yaparak yaşamını sürdüremez de. Türk'e Türk'ten başka dost yoktur.

Son düzenleme:

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Gitmeyeceğini vurgulamak için öyle dedim ama çok istiyorsan bilet parası yollarım hesabına.

Reaksiyon puanı
10,324
Ki Filistinli'lerin topraklarını parayla sattıklarını söylüyorlar?
Bak arkadaşım, insan hakikatin gösterilen yüzünü görür, arka planını araştırmaz bilmezse bu hatalara düşebiliyor. Şimdi ben sana bu konunun aslını anlatayım:

Sultan Abdülhamid Han Yahudilere Filistin'de toprak satmayı reddedince siyonist güçler o topraklarda muazzam bir örgütlenmeye gittiler. Özellikle İngilizlerin eğitip son model silahlarla teçhiz ettiği çok büyük bir paramiliter güç arkasına batılı güçleri de alarak orada tedhiş ve terör faaliyetlerine başladı.

Filistin'de toprak sahibi olan ne kadar insan varsa toprakları mukabilinde önce büyük paralar teklif ettiler. Bu silahlı çetelere karşı koyabilecek güçleri yoktu. Çünkü satmayı kabul edenler satmak zorunda kaldı, etmeyenler vurularak öldürüldü. Öldürülenin varisinden istediler, kabul ettiyse ne ala, etmediyse onlar da öldürüldü. Öldürülenlerin çocukları dahi öldürüldü. Çareleri yoktu, Kabul etse de, etmese de o toprak cebri olarak onların eline geçiyordu zaten. Can bu, böylesine merhametsiz, gözü dönmüş kaatillere kim karşı durabilirdi? Onları koruyan Osmanlı askerini o günün süper güçleri zaten oradan çoktan sürgün etmişlerdi.

Onların yerinde sen olsaydın ne yapabilirdin?

Ama döndüler bize de bütün insanlığa da aynı yalanı yutturdular: "Filistinliler toprakların bize parayla sattılar!"

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Güç kimdeyse güçsüzü eziyor işte. Hiçbir zaman bitmeyecek bu. Güçlü olan tarafta olmaya bakmalıyız. Acımasız duruyor ama böyle.
İki tarafta aşırı inatçı ve sivilleri hedef alıyorlar, çünkü ikiside ilk toprak ele geçirme amaçlı bir şey için ilk hamleyi yapmak istemiyor. Çözüm olarak ya uluslararası bir komite karar verecek ya da ülkeler anlaşıp bu iki Devlet'in birbirini yemesine izin verecek. Öbür türlü bitmeyecek yani bu iş, İsrail Mars'a çıkar yine de Filistinliler kavga der.

Reaksiyon puanı
10,324
İki tarafta aşırı inatçı ve sivilleri hedef alıyorlar, çünkü ikiside ilk toprak ele geçirme amaçlı bir şey için ilk hamleyi yapmak istemiyor.
Tıpkı bir yahudi gibi konuşuyorsun. Doğruyu söylemek için müslüman olman da gerekmiyor. İnsan olmak yeterli. Senin dediğin eşit güce sahip olanlar içindir. Bir tarafta dünyanın en büyük terör örgütü İsrail askeri, diğer tarafta evini, barkını, çoluk çocuğunu, mabedini korumak isteyen Allahtan başka gücü, sahibi olmayan mağdur ve mazlum insanlar.

Hangi Filistinli bile isteye bir yahudi çocuğunu, masumunu öldürmüştür? Allahtan kork yahu!

En azından "Zulüm bizdense ben bizden değilim!" diyen yahudi kızı Rachel Corrie kadar objektif ol.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Bazıları geçmişte Araplar ihanet etti bize deyip duruyorlar. Papağan gibi. Ama papağan bile daha farklı kelimeler bilir. Geçmişte tamam olmuş ama şimdi israilin Filistin'e karşı zulüm ve katliam yapma hakkı falan vermiyor.
Asla öyle bir hakları yok.
Masum insanlar ölmeye devam ediyor. Hiç silah tutmayan ve hiç kimseye zararı olmayan çocuklar ölüyor.
Bir de Mescid-i Aksa da var. Oraya o katiller saldırıyor. Onların planı Müslümanları ve Filistinleri falan bitirip kendi dinlerini ve kendilerini güçlü yapmak. Ama silah zoruyla herkesi öldürerek.
Zamanında durduk yere Filistinlilere saldırıp işgal eden de israil. Suçlu asıl onlar.
Keşke bitse ve huzur içinde insanlar yaşayabilse. Bir sorunsuz aralarında barış yapmalılar. Toprak paylaşımı falan.
Tekrar çocuklar gülüp eğlenebilse. Burada şu anda çocuklar gülüyor ve eğleniyor rahatça ve mutlulukla. Ama onlar değil. Elinizi vicdanınıza koyun. Onlarında canı yok mu? ?
Tabii ki bende diğer ülkelerde olanlar için de üzülüyorum. Mesela çinin Doğu Türkistan da yaptıkları falan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...