Filistin, İsrail Drone'unu Alt Etti

Bu konuyu okuyanlar

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bir tane drone düşürünce savaşı kazanmış oldu değilmi ? :) komedi bunlar, filistin hak ettiğini yaşıyor.

Reaksiyon puanı
2,554
Bir tane drone düşürünce savaşı kazanmış oldu değilmi ? :) komedi bunlar, filistin hak ettiğini yaşıyor.
Orada kadın ve çocuklar ölüyor ve bunları hak ettiğini düşünüyorsan asıl sende bir sorun var demektir.Dünya insanlık adına her dinden insan bile onların bu durumda olmaması gerektiğini savunuyor ve sen haketti diyorsun öylemi allah senide ıslah etsin ne diyim.Ayrıca bu savaşın kazananı olmayacak israil böyle devam ederse.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
81
Topraklarını parça parça sattıkları için diyor sanırım. Tabı bunlar savaşın ölümlerin bahanesi olamaz ama Filistinlilerınde bu günlere zemin hazırladıkları aşikar.
İşgalin ilk başladığı gün Filistin devlet başkanının Başbakanla iftardakı fotoğrafları mutlu halleri geliyor sürekli gözümün önüne.
Bizden başka Filistin'e üzülen başka toplum olmaması hatta başkanının bile çok sallamaması aklıma bu savaşla ilgili gızlı planlar getiriyor kı öylede. Tabı olan yıne çoluk çocuk habersiz mazlumlara oluyor.
Bizim hükümet dahi savaşı lanetlermiş gibi bır kamuoyu oluşturdular ama aslında karşı falan değiller, yoksa gerçekten karşı olsan bunu göstermenin birçok yolu var bazı güney Amerika ülkelerinin yaptığı gibi.
Ama bizde ne versen yenıyor, lanet ısraıl terörist israil meydanlarda bağır çağır ama her türlü faaliyete devam et oh ne güzel istanbul.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Hicbir zaman tehdit etmekten öteye gidemedik. Gerci kendi vatandasi katledildiginde bir sey yapamayan bir filistinli icin ne yapacak ki.

Adamlar dedigini uyguluyor, bizimkiler gibi bol keseden sallamiyorlar.

Elin adami büyükelci kovsun sen meydanlarda kendi menfaatin icin ugras.

therkut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Masum İnsanların ölümü seçim propagandası haline geldi. Sırf laf salatası yapılıyor. Gizli aşk yaşayan insanlar gibi başka konuşulup başka işler yapılıyor. Arkadaşlarında dediği gibi gayrimüslim dediğin devletler elçiyi kovacak ticari ilişkileri donduracak sen burda müslümanım diye diye geldiğin ve dini siyasetin kiri ile harmanladığın ülkeleden hiçbirşey yapmadan sadece kınayarak oy toplama derdine düşeceksin. Hem iktidara geldiğinden beri filistinde hamas isimli terör örgütünü muhattap alacaksın hemde sadece kınamayla yetineceksin. Bu ne perhiz ne lahana turşusu. İsrail kadar hamasın da görüpte susanların da bin belalarını versin!

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Allah senin başına aynısını getirsin ne diyelim.İnsan müsveddeleri ne kadar rahatlar.Orda çocuk parklarını bile bombalayan bir terör devleti var ve sen kalkıp hakkettiklerini yaşıyorlar diyorsun.Aslında Filistinliler hakketiğini yaşamıyor,aksine sen hak etmediğini yaşıyorsun...

therkut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaş filistinin zamanında emperyal güçlerle birlik olmasından dolayı ve topraklarını satmalarına kızgın sanırım. Bu tür hataların faturasının masumlardan çıkarılması kabul edilebilir değil tabiki. Tıpkı hitlerin yahudilere yaptığı soykırımda binlerce masum yahudinin de öldürüldüğü gibi. Hatırlamamız gereken tek şey insan olduğumuz...

enocenes

Doçent
Reaksiyon puanı
6
bıraz konunun dısında kalacak ama,dedıgıne takıldı aklım. Toprakları satmak soz konusu gıbı gorunebılır.Isn aslı :mısal olarak bır kopruyu basbakan satısa cıkarıyor, ve bu kopruyu 8-9 sırket /kişi paylasıyor. Eger bu köprü tek bır kişiye satılsa dırek alan kısı yahudılere bedava verır. Ama 8 kısı olunca bırı satmak isteyince dıgerı karsı cıkıyor ve bırlık sağlanamıyor, boylece tek kârlı olan kopruyu satışa cıkaran devlet oluyor.:)

Deutsch

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İyi halt etti. Bu kadar zayıf bir gücü varken İsrail bu sayede oyununa devam edecek, sanıyorum ki İsrail şimdi Filistin'in istediği hava sahası ve hava alanı ortamını yaratmasına gene engel olacak...

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
İsrail o kadar toprağı satın almadı savaş sonucunda birleşmiş milletler desteği ile işgal etti
filistinisgalharitasi1.jpg

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Yurttayken iki Filistinli bir Türkmen oda arkadasim vardı. Filistinliler yeni gelmişlerdi, Türkçe kursuna gidiyorlardi, aramızdaki diyaloğu Suriye'den gelen Türkmen kardesimiz yapıyordu. Türk vatandaşı olmasalar bile bazı vatandaşlardan daha fazla Türk vatandaşı olduklarını söyleye bilirim. Bu olan katliam karşısında sözler kifayetsiz kaliyor. Devletimiz politikalarını istişare amacıyla dikkatli yürütmek zorunda. Çünkü aktörler masadan asla cekilmemelidir , aksi halde meydan insanlıktan nasibini almamış sisili yönetimlere kalır. Türkiye'nin en büyük farkı doğruyu her şeye rağmen açık yüreklilikle dile getirmesidir.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Filistine kabahat bulmaya çalışanlar ne büyük bir gafillik içersindeler.Dünya ve ortadoğu tarihinden bu derece yoksun zihniyetlerin bu tür şeyler söylemesi aslında normal.Filistinin topraklarının nasıl "ÇALINDIĞINI" bilmeyen gafiller "SATMASAYDI CANIM" der tabi.Allah sizi ıslah etsin.Gerçekleri ve doğruları görüp duymanıza vesile olsun inşAllah.Gidişiniz gidiş değil.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
dili, dini, ırkı nedir kime ne?
önce "insan" olsun bakmam rengine
yeter bunca kavga, dinsin sancımız*
bir olalım canlar bitsin acımız..*

ben öleyim ben öleyim
diyeti ben olayım.
ben öleyim ben öleyim
bitsin zulüm....

gel gardaşım gel yoldaşım
gel gözümde dinsin yaşım
mermi nedir, namlu nedir, bomba nedir bilmeden
yaşayalım insanca çocuklar ölmeden...*

tankların önünde bir masum çocuk
kaldırıp elini "dur" diyor tanka
gözleri kin dolu yaş oluk oluk
yargısız kefensiz yürüyor hakk'a

ben öleyim ben öleyim
diyeti ben olayım.
ben öleyim ben öleyim
bitsin zulüm....

gel gardaşım gel yoldaşım
gel gözümde dinsin yaşım
mermi nedir, namlu nedir, bomba nedir bilmeden
yaşayalım insanca çocuklar ölmeden

Grup Orhunun bir şarkısı.
Atalarının hatalarindan çocuklar mi aci cekecek?
Bir cocugun ne sucu olabilir, kundaktaki bir bebegin ne sucu olabilir.
Filistin yaptığını çekiyor diyorsunuz hala ya hayret ediyorum .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tabi ki öteye gidemez, çünkü bölgede menfaatimiz var. Bölgenin, ne tamamen İsrail'e bırakılması işimize geliyor ne de Filistin'e. Aynen Kuzey Irak'ın Kürtlere bırakılması ve ya bırakılmamasında olduğu gibi. Tamamen İsrail'e bırakıldığını düşünelim; Orta Doğu tamamen ABD denetiminde olacak, başka kimsenin sözü geçmez. Bu işimize gelmez, çünkü petrol'deki zaten az geçen sözümüz hiç geçmez (örneğin, doğrudan İsrail üzerinden denize açılacak petrol). Aksi durumda ise, ABD İsrail'i kurtarmak isterse, doğrudan Orta Doğu'ya yerleşecek. Bu durumda ise, zaten ABD şirketler, petrol işini birinci elden halledecektir. Benim düşüncem, olası bir ABD Başkan'ı değişikliğinde Orta Doğu tekrar karışacak.