Soru Fifa 22'den beklentilerim ve beklentileriniz

Bu konuyu okuyanlar

Cagatay Yaman

Asistan
Reaksiyon puanı
170
Bildiğimiz üzerine Fifa 2022 resmi olarak 1 Ekim 2021 tarihinde çıkış yapmış olacak. İtiraf etmeliyim ki her sene Fifa çıkmadan önce, oyunun demosunu oynar onunla zaman geçirir oyun erişime açılınca da heyecanla oynamaya devam ederdim.

Fakat takip edenlerin bildiği üzere Ea Sports kardeşimiz geçen sene Fifa 21 demosunu çıkartmamış sadece bir kaç saat erken erişime oyunu açmıştı. Bu sene demo çıkacak diye haberler yapılsa da tahminim Ea yine Fifa 21'de uyguladığı erken erişim ve devam sürümü ile Fifa 22'de karşımıza çıkacak. Öncelikle bence bu durum benim gözüm de saçma ve üzücü bir durum. Abi sen demosunu çıkart adam gibi deneyelim. Umarım EA bu yanlışını fark eder ve bir demo yayınlar.

Fifa 22'den diğer beklentim ise, her sene düzelttik dedikleri ama hiç düzelmeyen defans ve defansın yapay zekası. Bu durum özellikle ultimate team oynayanlar beni daha iyi anlayacaklardır. :) Anladık her rakibi yenmeyelim de ama ilginç ve bir o kadar tuhaf goller neden yediriyorsun. Ey EA sen bir kaç coins kazanacaksın diye bizim gamepad bozuluyor.

Oyunun değişmeyen bir diğer sorunu da hep aynı yerlerden ve aynı hareketler ile gol atılması. Abi bu durumda artık sıkmaya başladı. Bence EA oyunu geliştirirken PES'in de bir oynanış tarıza baksın. PES oyundaki bazı noktalar da FİFA'dan daha iyi. Mesala abi karanbol neden Fifa'da yok. Yada top şişirme ile ve o karmaşık durum neden olmuyor. Oyun bazen gerçekten çok ağır ve ezbere bir durum oluyor. Bu kısır döngüyü de bir an önce değştirmeli EA.

Oyunun güzel yanları tabii ki Ultimate team, grafikler ve takımların lisanslı olması büyük puan topluıuyor. Fakat maç atmosferini ve taraftarı daha ateşli yaparlar ise daha zevk alarak oynayacağız.

Son olaraşu oyuna artık lisanslı Türkçe spiker gelsin. Bu kadar zor olmasa gerek.

Sizce Fifa 22 yine Fifa 21'in takımları güncelleştirilmiş hali mi olcak yoksa o süper mi olmuş dedirtirecek ?

Son olarak klasik soruyu soralım Fİfa mı Pes mi yeni adı efootball 2022 mi ? Bence artık efootball yani Konami Fifayı yakalayamaz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
FIFA, PES, FM bir türlü istediğim gelişme olmuyor. Sanki her yıl aynı oyunu yama yapılmış şekilde hissediyorum. FM 2008'den beri FM bağımlısı birisiyim. Tüm serilerde belkide 10 bin saate yakın oynamışlığım vardır. Maç motorunu bir türlü düzeltemiyorlar. Bunun nedeni de büyük ihtimalle iddialı bir rakip olmamasından dolayı. FIFA'nın yine FM'e göre iddialı bir rakibi PES var ama onlarda da aynı durum mevcut. İkisi de kendilerini tekrar etmenin önüne geçemiyor gibi...

James Howlett

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,286
Fifayı ciddi olarak pc de en son 1998 de oynadım Fifa 98 olarak, Pes ide 2005 te oynadım en son o zaman bu zaman oynamadım çok ciddiyim.

Alaya almayın lütfen ?

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
canımız çekti kardeş en son fifa 2005 oynamıştım. Güzeldi çok severdim. Şarkıları müzikleri. Sakatlık doktoru falan vardı xd heyy gidii