FIFA 11 mi? PES 2011 mi?

Bu konuyu okuyanlar

Salt Okunur

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
FIFA 11 mi? PES 2011 mi?

En iyi futbol oyunu hangisi? Kanadalı FIFA 11 mi, yoksa Japon Pro Evolution Soccer 2011 mi? Büyük derbinin galibi kim oldu? Yanıtını öğrenmek için bu özel dosyamıza tıklayabilirsiniz.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
daha 2sini de oynamak kısmet olmadı ama pes hakkında çok iyi diye bahsediyorlardı arkadaşlar.

hakan_golf5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
PES tabiki. FIFA' yı kurmamla kaldırmam bir oldu.

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
ilk kurşun kimden gelecek :D

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Fifanın gereksiz yere kasması nedeniyle oynayamadan sildim.Bu sene de PES'e devam...

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Bu gün pes 2011 aldım. görüntü bakımından fifadan iyi olmasa da oynanabilirlik bakımından fifaya on basar. Geçen sene fifa 2010 almıştım. Bu sene fifa almamakla ne kadar doğru bir karar verdiğimi pes 2011 oynadığımda anladım. Uzun lafın kısası teşekkürler KONAMI.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
1 aydır oynuyorum ve zamanla gol taktiklerinin oluşması problemi, pozisyonların birbirine benzemesi gibi problemler yok oyunda.... Ayrica atmosferde üstünlük saglanamadi demissiniz..fifa11'in bu atmosferinide begenmediyseniz futboldan anlamadaginiza ve hic mac izlemediginize emin oldum...Sizin tarafli incelemenize rağmen bile durum en az 3-3 olmalıydı ki bence fifa her türlü önde olmasina rağmen..

2001-02 den beri fifaya elini sürmemis o günlerden beri cıkmıs her konami oyununu (winning,iss,pes) oynamıs biri olarak söylüyorum bu sene her türlü fifa..

ilk kursunuda ben sıktım...

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
1 aydır oynuyorum ve zamanla gol taktiklerinin oluşması problemi, pozisyonların birbirine benzemesi gibi problemler yok oyunda.... Ayrica atmosferde üstünlük saglanamadi demissiniz..fifa11'in bu atmosferinide begenmediyseniz futboldan anlamadaginiza ve hic mac izlemediginize emin oldum...Sizin tarafli incelemenize rağmen bile durum en az 3-3 olmalıydı ki bence fifa her türlü önde olmasina rağmen..

Kesinlikle katılıyorum. Atmofer dendimi Fifa. O freestyle ı o taraftarı o tutkuyu nasıl hiçe sayarsınız anlamış değilim. Fifayı kurması gibi kaldırması bir olan arkadaşlarıda anlamıyorum. Heralde sistemi yetersiz o yüzden beğenmedi. Gidin bir konsolda oynayın. Pc'de maçın zevki olmaz...

Tabiki bu sene FİFA

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
yok pcde de gayet güzel tabi kalbur üstü bir sistem ve joystik varsa..ama tabi konsolda hemen hemen bütün oyunlar daha eglencelidir..

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
İncelemenizi okumaya gerek bile duymadım,direk skor kısmına baktım,tahmin ettiğim gibi pes i önermişsiniz,bu kadar taraflı inceleme yapılmaz,bi gidipte hiç dünyaca ünlü sitelere baktınızmı puanlara ? bu inceleme sizin tam anlamıyla fanboy olduğunuzu göstermektedir,bi incelemenizde şunu bile fifa için kötü bir durum olarak yorumlamıştınız,pese alışan kullanıcılar ara görüntüleri geçmek için esc tuşuna basıyor,fifada basınca menü açılıyor buda eksi bir durum demiştiniz,o yüzden futbol oyunların kaale bile almaya gerek yok sizi.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
adszfsc.jpg

Zaten ünlü ve tarafsız siteler varken taraflı bir incelemeyi dikkate alan olurmu bilmem. Buyrun sonuç yukarıda isteyen ign ye girip bakabilir.

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
fifa her zaman fifa olmuştur , ben oynadıgım oyundan keyif almaya bakıyorum ve fifa dan aldıgım zevk (oynanış , atmosfer ) pes i yüz e katlar

milletin kafasında öyle bir ön yargı oluşturulduki pes hep daha iyiymiş gibi ..

sharprock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Forever Pes! Üniversitede herzaman pes turnuvası düzenliyoruz katılımda çok iyi playstation kafelere gidiyoruz hep Pes bir kişide demiyor ki aga Fifa yokmu ben Fifa istiyorum anlamadım gitti okadar yer geziyorum bu fifa oynayanlar nerde? Fifa11 kurdum pc ye buseneki güzel olmuş oynadım beğendim ama PES in yerini tutmaz bence birbiri ile karşılaştırmayalım bu birazda hangi oyuna alıştığınızla ilgili bana fifada saha büyük adamlar küçük gibi geldi ibrahimoviç ün büyük cüssesi diğer oyunculardan ayırt edilmiyor PES de çok güzel görünüyor Pes e alıştığımdan öyle geliyor galiba.

k4y4

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Bu sene FİFA'yı tek geçerim her bakımdan pes'ten üstün.
Pesi ise bu sene tek kelimeyle batırmışlar...

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
sayın editör alanlara göre inceleme yapıp 2-3 demişsiniz ama.her alanın oyunun güzelliğine etkisi farklı.yani karşılaştırma yaptığınız her alanın oyundaki önemine yüzdelik değer biçecek olursak önem sırasına göre..o zaman sonuç daha farklı olurdu ...

Benim PEs ve FİFa karşılaştırmam ise şöyle:İkisi de olgunlaşmış birer meyve ama birisi elma birisi armut, kıyaslama gereksiz damak tadınıza göre yiyiniz..:)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
peste pas yapmayı tam kavrayınca müthiş zevkli oluyor. oyun adeta satranç gibi.
ayrıca müzikleri çok güzel olmuş (Nina Zilli - 50mila ft. Giuliano Palma şarkısına bittim)

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Bu yazı tamamen yanlı yazılmış yazıklar olsun, Fifa tabi ki.

hallo

Asistan
Reaksiyon puanı
7

Pes mi lan? Hayır Fifa:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

theformul

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben bu incelemeye maalesef katılmıyorum. Grafikler Bölümünde golü kesinlikle fifa atıyor mükemmel atmosfer harika seyircileri ile inceleme yapanlara şaşırdım doğrusu 2010 ile farkı olmayan bir grafiği nasıl fifa11dekinden güzel gördüler anlamış deilim.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
üstad bence bi anket açalım ???

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Pes te dikkatimi çeken ilk şey adamlarn koşarken kamburlaşıyorlar :)

origami__1988

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Pes tabiki de :D:D:D

İnsanların pes 2011'i neden beğenmediklerini anlatayım: Bir kere pes bu sene aşırı zor. Mesela eskiden pas verirken yön vermede otomatik yapıyordu. şimdi ise manuel yani tamamıyla kontrol sizde. Bu çok iyi gelen bu özellik.

Başka birisi şöyle demişti: şutlar çok kötü olmuş dedi. Affedersin ama her yerden vurduğunda gol olunca daha mı iyi? Şimdiki versiyonda her yerden gol yok! Adamın duruşu, koşuşu, tekniği gibi faktörlere göre şut çekiliyor.

Kısacası PES 2011 geçen seneye ilaveten eklemeler yapmış. Anlamıyorum bazılarını! Pes 2010 daha iyi diyorlar. Ne kadar saçma. Bu sene ki farklı değil ki. Sadece üzerine eklemeler yapılmış ve daha iyi olmuş.

PES 2011 herkes oynayamaz. Ustalar oynar. Bunu ben demiyorum konami diyor:D:D

souris

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Pes 11'de özgürlük varmış topu istediğin yöne atabiliyor muşsun vay be.Fifa da sanki yok kapatırsın pas assistanını oldu da bitti. Özgürlükmüş pehhh. Aa tabi pese yeni gelince özgürlük oldu kurtulduk dalağı olmayan taç çizgisi kenarında kıçına porsche motoru takmış adamlardan.

Şutlar adamın ayağına vurduğu pozisyona göre değişiyormuş sanki fifa her vurduğun gol oluyor sanki her adam her ayakla topa vurabiliyor :hammer::hammer::hammer:

hakan_golf5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Pes tabiki de :D:D:D

İnsanların pes 2011'i neden beğenmediklerini anlatayım: Bir kere pes bu sene aşırı zor. Mesela eskiden pas verirken yön vermede otomatik yapıyordu. şimdi ise manuel yani tamamıyla kontrol sizde. Bu çok iyi gelen bu özellik.

Başka birisi şöyle demişti: şutlar çok kötü olmuş dedi. Affedersin ama her yerden vurduğunda gol olunca daha mı iyi? Şimdiki versiyonda her yerden gol yok! Adamın duruşu, koşuşu, tekniği gibi faktörlere göre şut çekiliyor.

Kısacası PES 2011 geçen seneye ilaveten eklemeler yapmış. Anlamıyorum bazılarını! Pes 2010 daha iyi diyorlar. Ne kadar saçma. Bu sene ki farklı değil ki. Sadece üzerine eklemeler yapılmış ve daha iyi olmuş.

PES 2011 herkes oynayamaz. Ustalar oynar. Bunu ben demiyorum konami diyor:D:D

+1.

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
bir ea grafik tasarimcisi olarak sunu belirtmekte faydasi var....
kim hangi oyunu begenirse begensin önemli olani zevk almasi...
bu incelemeyi bende pek fazla anlamadim ama konsollarda ise fifa 11 grafik olarak daha cok basarilidir.
pes de ise oyuncular sanki plastik den adam gibi hissi veriyor bana.
bazi arkadaslarda bilgisayarda sorunlar yasiyormus.diger arkadasin dedigine göre ilk önce systeminiz buna elverisli olmasi sart dir.ben ise hem fifa 2011 hem de pes 2011 hem xbox 360 ve pc de oynuyorum hic birinde de sorun yok ve rahatlikla calisoyor.
benim tercihim fifa 2011